Uwaga!!! Zmiany w funkcjonowaniu szkółek hokejowej i łyżwiarskiej!

Ze względu na organizacje zawodów Grand Prix Juniorów w łyżwiarstwie figurowym, zajęcia szkółek hokeja na lodzie i łyżwiarskiej w najbliższy weekend (sobota, 30 września i niedziela, 01 października) zostają odwołane. Wszystkich miłośników sportów na łyżwach zapraszamy w kolejne weekendy.

SZKÓŁKA HOKEJOWA

07.10.2023 i 8.10.2023, godz. 9:15 – 10:15 Hala mała

14.10.2023 i 15.10.2023. godz. 9:15 – 10:15 Hala mała

Szkółki Hala Olivia

SZKÓŁKA ŁYŻWIARSKA

07.10.2023 i 8.10.2023, godz. 9:00 – 10:00 Hala duża

14.10.2023 i 15.10.2023, godz. 9:00 – 10:00 Hala duża

szkolka lyzwiarska

Zajęcia w szkółkach są odpłatne. Jednorazowy, godzinny bilet kosztuje 30 złotych. Bilety są do nabycia przed każdą szkółką w kasie. Klub prowadzi wypożyczalnię sprzętu dla dzieci uczestniczących w lekcjach na lodzie. Dla uczestników szkółek oferujemy również miejsca we współpracujących z nami szkołach sportowych. Dodatkowo, każdego młodego sportowca obejmujemy specjalnym programem szkoleniowym z zakresu profilaktyki uzależnień. Projekt „Profis – sport bez uzależnień”, który finansuje Miasto Gdańsk, a jednym z jego partnerów jest właśnie GKS Stoczniowiec.

Inauguracja sezonu w short tracku

Ściganie czas zacząć! Przeszło setka młodych łyżwiarzy weźmie udział w pierwszych w tym sezonie Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych, które między 29 września a 01 października rozegrane zostaną w Sanoku. Nie zabraknie oczywiście łyżwiarzy szybkich Stoczniowca.

Rywalizowali młodzi łyżwiarze

W kadrze na podkarpackie zawody znaleźli się: w kategorii Junior E Aleksandra Gorazdowska, Junior D Antonina Pająk, Junior C Zuzanna Yüksek, z kolei w kategorii seniorek – Maria Romanowska i Natalia Bielicka. W kategorii Junior E oglądać będziemy Filipa Marcinkowskiego, Junior D Franciszka Jurkiewicza, Nikodema Mrozińskiego, Szymona Prątnickiego oraz Pawła Wysokińskiego, w Junior C barwy Stoczniowca reprezentować będzie Stepan Melnikau i Oskar Soltau, wśród mężczyzn natomiast w biało-niebieskich kostiumach na lodzie pojawią się bracia Jakub i Mateusz Dołkowscy oraz Adam Muchlado i Maksymilian Marszałkowski.

Przypomnijmy, że najbardziej eksportowe łyżwiarski szybkie Stoczniowca Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska są ambasadorkami programu “Profis – sport bez uzależnień” w ramach klubu GKS Stoczniowiec. Zawodniczki zachęcają młodzież m.in. z sekcji łyżwiarstwa szybkiego do zdrowego i aktywnego trybu życia. Obydwie łyżwiarki są ubiegłorocznymi olimpijkami z Pekinu, stypendystkami Miasta Gdańsk i Marszałka Województwa Pomorskiego  i należą do  światowej czołówki w short tracku. Swój sezon zainaugurują zawodami Pucharu Świata w Montrealu, które odbędą się w drugiej połowie października.

oboz-treningowy-lyzwiarstwo-szybkie4

Najlepsi juniorzy świata w Olivii

Sympatycy łyżwiarstwa figurowego znów doczekali się wspaniałych zawodów! Junior Grand Prix, podobnie jak w ubiegłym roku, wraca do Polski i przez trzy dni gościć będzie w Hali Olivia. Kibicom na gdańskiej tafli ponownie przyjdzie podziwiać najlepszych adeptów tej dyscypliny sportu na świecie.

W dniach 27-30 września 2023 odbędą się zawody ISU Junior Grand Prix PGE Solidarity Cup 2023, w trakcie których najzdolniejsi łyżwiarze młodego pokolenia, wezmą udział w walce o medale i kwalifikacje do finału cyklu Junior Grand Prix. Wydarzenie obejmie cztery konkurencje: solowe (kobiet i mężczyzn), par tanecznych oraz par sportowych. W trakcie czterech dni zmagań widzowie będą mogli obserwować zarówno treningi jak i właściwą rywalizacje o najwyższe laury. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

– Organizacja imprezy tej rangi, trzeci rok z rzędu, a łącznie już po raz piętnasty, to dla nas bardzo duże wyróżnienie i cieszymy się, że po raz kolejny będziemy gościli najlepszych łyżwiarzy figurowych młodego pokolenia z Polski i świata. W tym roku pula nagród we wszystkich kategoriach wyniesie ponad 100 tys. złotych, a zawodnicy będą walczyli o punkty, które liczą się do kwalifikacji do finałów turnieju ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Można z całą pewnością powiedzieć, że zawody są wyjątkową okazją, aby zobaczyć łyżwiarstwo figurowe na najwyższym poziomie, tym bardziej że wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny – powiedział Jacek Tascher, Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Partnerem głównym zawodów jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Wydarzenie wspierają: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Gdańsk, Samorząd Województwa Pomorskiego, Fundacja Lotto i Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec.

Hokeistki Stoczniowca na remis w Tauron Lidze Hokeja Kobiet

Po ubiegłotygodniowym rozbiciu Unii Oświęcim podopieczne trenera Rafała Cychowskiego tym razem rywalizowały ze zmiennym szczęściem. W sobotę Biało-niebieskie zwyciężyły 6:2 Atomówki, w niedzielę niestety 2:4 poległy z Kojotkami.

W sobotę po kilkuletniej przerwie mogliśmy znów na lodzie podziwiać Joannę Detmer – Falacińską (na zdjęciu powyżej). To wybitna hokeistka, wychowanka Stoczniowca, mistrzyni Polski, wielokrotna srebrna medalista krajowego czempionatu, reprezentantka Polski i aktualnie również trenerka najmłodszych adeptów hokeja na lodzie w naszym Klubie. Joanna Detmer gola w tym spotkaniu nie zdobyła, ale przewaga gdańszczanek była bezdyskusyjna. Biało-niebieskie na bramkę rywalek strzelały 46 razy, rywalki z kolei oddały 21 prób.

GKS STOCZNIOWIEC – ATOMÓWKI GKS TYCHY  6:2 (4:0, 1:1, 1:1)

Bramki dla Stoczniowca zdobyły: Julia Łapińska (2), Iga Schramm, Marta Goniszewska, Joanna Krawczyk i Alicja Siejka.

GKS Stoczniowiec: Natalia Kwiatkowska, Paulina Lelusz – Dominika Korkuz, Joanna Detmer-Falacińska, Alicja Siejka, Katarzyna Kasprzycka, Marta Goniszewska – Natalia Kamińska, Renata Tokarska, Julia Łapińska, Iga Schramm, Joanna Krawczyk.

W niedzielę już bez Joanny Detmer – Falacińskiej i z Pauliną Lelusz w obronie Biało-niebieskie nie sprostały Kojotkom. 11 gdańszczanek przeciwko 17 rywalkom dzielnie trzymało się do 43 minuty. Szybko strzelone bramki przez janowianki w ostatniej partii meczu zdecydowały o końcowym rezultacie spotkania.

GKS STOCZNIOWIEC – KOJOTKI NAPRZÓD JANÓW KATOWICE 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Obydwa gole dla Stoczniowca w tym spotkaniu na swoim koncie zapisała Dominika Korkuz. Drużynę hokeistek Stoczniowca wpiera Miasto Gdańsk i Energa z Grupy Orlen.

Był, będzie, jest stoczniowy GKS!

Nie mogło być inaczej. Od pozytywnego akcentu swoje występy w Olivii zaczęła drużyna Stoczniowca w kategorii żaka młodszego. Najmłodsi adepci hokeja w naszym klubie w pierwszym test meczu pokazali zaangażowanie, walkę i charakter. Tym samym Biało-niebiescy zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie, ogrywając 8:3 ekipę Wikingów z Elbląga.

– Nie wynik był tutaj najważniejszy, choć w sporcie o zwycięstwa chodzi. Na tym etapie chcemy zaszczepić sportowy gen, pasję do hokeja na lodzie i przywiązanie do barw klubowych. Bez systematycznej pracy i konsekwencji w działaniach nie da się osiągnąć dobrych wyników, a w przyszłości doprowadzić do jeszcze większego rozwoju tej widowiskowej dyscypliny sportu na Pomorzu. Uczymy dzieci hokeja na lodzie w poszanowaniu zasad fair play oraz w oparciu o długoletnią tradycję tej dyscypliny w Stoczniowcu – podkreślił trener Alex Zaharenko.

Pierwszego gola w rywalizacji żaków młodszych dla GKS Stoczniowiec strzelił Łukasz Kostecki. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. W stoczniowej sztafecie pokoleń barwy Klubu w różnych okresach czasu i na najwyższym szczeblu hokejowych rozgrywek bronili: mama Anna, wujek Artur oraz dziadek Marek Kostecki (na zdjęciu poniżej z nr 12).

Młodzi Stoczniowcy wystąpili w następującym zestawieniu: Paskiewicz Victor, Brozdowski Adam, Ciszewski Władysław, Piskorska-Kikta Adela, Pasterny Błażej, Kuleszewicz Jan, Hanchar Artsiom, Veretina Veronika, Kostecki Łukasz, Amerek Filip, Jasinski Eryk, Zielinski Mateusz, Rykaczewski Szymon, Proch Cezary, Frankowski Wiktor, Firsov Martin, Kuleszewicz Stanistaw, Piskorski-Kikta Brunon.

Przypomnijmy, że cały czas trwa nabór do drużyn hokejowych Stoczniowca. Zapraszamy dzieci w rocznikach 2014, 2013, 2012, 2011. Adepci, którzy dostaną się do drużyny GKS Stoczniowiec będą mogły skorzystać z regularnych zajęć popołudniowych, opieki doświadczonej kadry trenerskiej, pomocy w doborze sprzętu, brać udział w cotygodniowych szkółkach, rozgrywkach oraz turniejach hokejowych. Więcej informacji u trenerów: Rafał Cychowski (+48 787635235) Alex Zaharenko (+48 571328227)

Dodajmy, że młodzi hokeiści zostaną objęci programem profilaktyki uzależnień. „Profis – sport bez uzależnień” to projekt dla młodych sportowców i lokalnej społeczności w Gdańsku. To 32 moduły o tematyce profilaktycznej, których celem jest uzależnienie od sportu i aktywności fizycznej, a przede wszystkim przestroga przed stosowaniem takich używek jak alkohol, czy narkotyki. Program został przygotowany i sfinansowany ze środków Miasta Gdańsk.

Zapytanie ofertowe na roboty budowlane pn.: Rozbudowa istniejącego Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego (DSO) oraz Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP)

0

Ogłoszenie, Gdańsk, 12 września 2023 r.

Zamawiający:

Gdański Klub Sportowy “Stoczniowiec”
80-309 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 470
email: sekretariat@stoczniowiec.org.pl
Numer NIP: 584-090-27-18
Numer REGON: 007023926
adres strony internetowej: https://stoczniowiec.org.pl

ZAPRASZA DO SKŁADANIA OFERT na roboty budowlane pn.: Rozbudowa istniejącego dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego (DSO)oraz Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP)

Treść Zapytania ofertowego stanowi Załączniki do Ogłoszenia

Termin składania ofert: do 21.09.2022 r. na adres: Gdański Klub Sportowy „Stoczniowiec”, 80-309 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 470 w Sekretariacie – pok. Nr 1

Pliki do pobrania:

  1. Zapytanie ofertowe wraz z załącznikami
  2. Formularz ofertowy – załącznik nr 1
  3. Tabela Wyceny Elementów Zamówienia – załącznik nr 1a
  4. Dokumentacja techniczna, projektowa i opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2a-2c
  5. Wykaz robót budowlanych – załącznik nr 3
  6. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 4
  7. Projekt umowy – załącznik nr 5

Załączniki

Udany debiut zagraniczny pary tanecznej Ice Dance GKS Stoczniowiec

Za nami pierwszy wspólny start Oliwii Rybickiej Oliver i Filipa Bojanowskiego. W włoskim Bergamo w zawodach z cyklu Challenger Lombardia Trophy 2023 nasi łyżwiarze figurowi wywalczyli 12. lokatę.  

We włoskim Challengerze startowało 15. par tanecznych. Polacy zgromadzili na swoim koncie 132.96 pkt. Po programie skróconym zajmowali 11. pozycję, free dance natomiast zakończyli na 13 miejscu.

– Olivia i Filip tworzą duet taneczny od niedawna i każdego dnia walczą o podniesienie swojego poziomu łyżwiarskiego. Pokonując słabości, pełni energii i pasji, wkładają całe serce w to co robią. Cudownie jest obserwować ich rozwój – podsumowano ich występ w oficjalnych social mediach Ice Dance GKS Stoczniowiec.

Hokeistki Stoczniowca bez litości dla Unii Oświęcim

Od pewnej i wysokiej wygranej sezon 2023/2024 rozpoczęły hokeistki Stoczniowca. Biało-niebieskie, pod wodzą trenera Rafała Cychowskiego, rozbiły w hali Olivia Unię Oświęcim 9:0 (4:0, 1:0, 4:0).

Debiutujący w roli szkoleniowca pierwszej drużyny Rafał Cychowski miał do dyspozycji tylko dwie piątki. To jednak w ogóle nie przeszkodziło gdańszczankom w odniesieniu pewnego zwycięstwa nad Unią Oświęcim. Hokeistki Stoczniowca przeważały od początku. Pierwszą bramkę w sezonie dla gdańskiej drużyny zdobyła już 3. minucie Alicja Siejka. W pierwszej tercji do oświęcimskiej bramki trafiły jeszcze Katarzyna Kasprzycka, Julia Łapińska i Joanna Krawczyk. Kolejne minuty to dominacja gdańszczanek, ale przez długi czas bez bramki. Udało się 6 sekund przed końcem drugiej tercji. W trzeciej odsłonie spotkania Biało-niebieskie przez długi czas nie mogły pokonać bramkarki przyjezdnych. Sytuacja zmieniła się w końcówce pojedynku. Gdańszczanki w ciągu ostatnich 7 minut cztery razy umieściły krążek w oświęcimskiej bramce wygrywając ostatecznie 9:0.

Stoczniowiec – UHKH Unia Oświęcim 9:0 (4:0, 1:0, 4:0)

Bramki: 1:0 Alicja Siejka (3), 2:0 Katarzyna Kasprzycka (7), 3:0 Julia Łapińska (13), 4:0 Joanna Krawczyk (17), 5:0 Natalia Kamińska (40), 6:0 Dominika Korkuz (53), 7:0 Julia Łapińska (54), 8:0 Julia Łapińska (55), 9:0 Iga Schramm (58)

Stoczniowiec: Natalia Kwiatkowska (52 Paulina Lelusz) – Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Alicja Siejka, Katarzyna Kasprzycka, Marta Goniszewska – Renata Tokarska, Joanna Krawczyk, Julia Łapińska, Iga Schramm, Daria Czachowska

Rywalizacja z Unią była też spotkaniem z serii „powroty po latach”. Na tafli lodowej po trzyletniej nieobecności zobaczyliśmy Martę Bigos (obecnie Goniszewską) oraz po czterech sezonach pauzy Joannę Rykaczewską (aktualnie Krawczyk). Obydwie zawodniczki w przeszłości stanowiły o sile gdańskiej drużyny i tytułach zespołu. Obydwie nie tylko sięgały po srebrne medale MP, ale w 2015 roku występowały w tej drużynie GKS Stoczniowiec, która zdobyła mistrzostwo kraju.

Przypomnijmy drużynę GKS Stoczniowiec wspiera Miasto Gdańsk i Energa z Grupy Orlen.

Startują szkółki w Hali Olivia!

Uwaga, uwaga! Od 16 września 2023 roku ruszają szkółki dla najmłodszych miłośników sportów łyżwiarskich! Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track!

Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa, łyżwiarstwa szybkiego i figurowego prowadzone będą w dużej Hali. Uczestnicy zajęć są podzieleni na grupy w zależności od ich umiejętności jazdy na łyżwach. Dziećmi opiekują się doświadczeni trenerzy i instruktorzy, absolwenci AWFiS.

Zajęcia odbędą się w następujących terminach:

Szkółka hokejowa:

16.09.2023 i 17.09.2023, godz. 9:15 – 10:15 – Hala Mała

23.09.2023 i 24.09.2023, godz. 9:15 – 10:15 – Hala Mała

Szkółka łyżwiarska:

7.10.2023 i 8.10.2023, godz. 9:00 – 10:00 – Hala Duża (zmiana spowodowana prowadzonymi remontami na Hali Olivia)

14.10.2023 i 15.10.2023, godz. 9:00 – 10:00 – Hala Duża

Zajęcia w szkółkach są odpłatne. Jednorazowy, godzinny bilet kosztuje 30 złotych. Bilety są do nabycia przed każdą szkółką w kasie (aktualne ceny obowiązują do 31.12.2023r.). Klub prowadzi wypożyczalnię sprzętu dla dzieci uczestniczących w lekcjach na lodzie. Dla uczestników szkółek oferujemy również miejsca we współpracujących z nami szkołach sportowych. Dodatkowo, każdego młodego sportowca obejmujemy specjalnym programem szkoleniowym z zakresu profilaktyki uzależnień. Projekt „Profis – sport bez uzależnień”, czyli trenowanie dyscyplin sportowych bez picia alkoholu i zażywania narkotyków, finansuje Miasto Gdańsk, a jednym z jego partnerów jest właśnie GKS Stoczniowiec.

Rafał Cychowski trenerem wicemistrzyń Polski!

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się zmagania Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w sezonie 2023/2024. W meczu z Unią Oświęcim w roli trenera żeńskiej drużyny GKS Stoczniowiec zadebiutuje Rafał Cychowski, były zawodnik m.in. naszego Stoczniowca, GKS Tychy czy Zagłębia Sosnowiec.

– Trenerze, witamy na pokładzie! Będzie ogień, ale co złego to nie my – napisały na powitanie nowego szkoleniowca w mediach społecznościowych gdańskie hokeistki. Rafał Cychowski zastąpił na tym stanowisku Zenona Obłońskiego, który w minionych rozgrywkach sięgnął po srebrny medal mistrzostw kraju.

Na inaugurację nowego sezonu już 10 września w Hali Olivia o godzinie 11:00 podopieczne Rafała Cychowskiego podejmą zespół Unii Oświęcim. Serdecznie zapraszamy. Także w tym roku gdańszczankom marzy się strefa medalowa, ale będzie trudniej niż zwykle, bowiem drużyna jest w przebudowie. Wraz z zakończeniem sezonu 2022/2023 Biało-niebieskie szeregi opuściło kilka zawodniczek, którym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw Stoczniowca, hokejowe emocje na najwyższym poziomie, coroczną walkę o kluczowe trofea PLHK. W tym gronie znalazły się: Magdalena Łąpieś, Nadia Ratajczyk, Anna Sencerz, Alicja Kobus, Weronika Świątek, Agata Cybulska, Ines Schramm oraz Roksana Szymczak.

O szczegółach związanych z aktualnym teamem informować będziemy wkrótce. GKS Stoczniowiec w dalszym ciągu szuka młodych zawodniczek, które mogłyby dołączyć do zespołu aktualnych wicemistrzyń Polski. Nabór prowadzi szkoleniowiec naszej ekipy.

– Szukamy dziewczyn z doświadczeniem hokejowym, które studiują lub pracują w Trójmieście. Liczymy również, że w gronie uchodźczyń wojennych z Ukrainy, które dotarły do Gdańska, Sopotu i Gdyni, znajdą się zawodniczki z hokejową przeszłością. Od blisko dekady gramy w wielkim finale PLHK, także w kolejnym sezonie chcemy podtrzymać tą passę – wskazuje trener Rafał Cychowski.

Hokeistki Stoczniowca, grając w finale PLHK od 2015 roku, wywalczyły jeden medal złoty i osiem tytułów wicemistrzyń Polski. Przypomnijmy drużynę GKS Stoczniowiec wspiera Miasto Gdańsk oraz Energa z Grupy Orlen.