Wychowanek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji na MŚ elity w hokeju

Maciej Urbanowicz, aktualnie reprezentujący barwy JKH GKS Jastrzębie, będzie miał szanse zagrać przeciwko najlepszym hokeistom globu. Szesnaście najznamienitszych reprezentacji, w tym Polska, 10 maja rozpocznie udział w hokejowych mistrzostwach świata. Dla Biało-czerwonych impreza w Czechach to powrót do elitarnej dywizji po 22 latach. Wszystkie 64. mecze, rozgrywanego w Pradze i Ostrawie turnieju finałowego, pokaże Telewizja Polsat.

Polacy w grupie B zagrają kolejno z Łotwą (11 maja), Szwecją (12 maja), Francją (14 maja), Słowacją (15 maja), Stanami Zjednoczonymi (17 maja), Niemcami (18 maja) oraz Kazachstanem (20 maja).

W gronie powołanych na mecze turnieju finałowego znalazł się były zawodnik GKS Stoczniowiec. Maciej Urbanowicz karierę w Stoczniowcu rozpoczął w latach 90. XX wieku, w drużynie żaków gdańskiego Klubu. Z kolei barwy zespołu seniorskiego reprezentował w latach 2005-2009.

Skład reprezentacji Polski na MŚ elity:
Bramkarze: Tomas Fucik (GKS Tychy), John Murray (GKS Katowice), David Zabolotny (EHC Freiburg, DEL2)
Obrońcy: Mateusz Bryk, Bartosz Ciura (obaj GKS Tychy), Paweł Dronia (Ravensburg Towerstars, DEL2), Kamil Górny, Marcin Kolusz, Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Maciej Kruczek, Jakub Wanacki (obaj GKS Katowice)
Napastnicy: Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim), Patryk Krężołek (Zagłębie Sosnowiec), Alan Łyszczarczyk, Filip Komorski (obaj GKS Tychy), Krzysztof Maciaś (Prince Albert Raiders, WHL), Bartosz Fraszko, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut (wszyscy GKS Katowice), Dominik Paś, Maciej Urbanowicz (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Kamil Wałęga (HC Ocelari Trinec, ekstraliga Czechy), Patryk Wronka (Podhale Nowy Targ), Paweł Zygmunt (HC Litvinov, ekstraliga Czechy)
Sztab Szkoleniowy: Robert Kalaber – Główny trener, Tomasz Demkowicz – Asystent, Grzegorz Klich – Asystent, Marek Batkiewicz – Trener bramkarzy.

Nikola Mazur sportową twarzą Gdańska

Już po raz trzeci w historii łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec może poszczycić sie tym prestiżowym tytułem. Przypomnijmy Nikola Mazur to tegoroczna wicemistrzyni Europy w short tracku w sztafecie mieszanej, ambasadorka Stoczniowca w programie “Profis – Sport bez uzależnień”, żołnierka Wojska Polskiego.

– Jest mi niezmiernie miło! Dziękuję za zaufanie i wsparcie. To wielka przyjemność reprezentować miasto Gdańsk – skomentowała zawodniczka.

Mazur to wychowanka Juvenii Białystok, której barwy reprezentowała do 2019 roku. Po przeprowadce do Gdańska i podjęciu studiów w Trójmieście została zawodniczką GKS Stoczniowiec. W 2022 roku została powołana do reprezentacji olimpijskiej na igrzyska olimpijskie 2022 w Pekinie. Tam zajęła 11. miejsce w sztafecie mieszanej, w której jechała wraz z Kamilą Stormowską (GKS Stoczniowiec) oraz Michałem Niewińskim i Łukaszem Kuczyńskim. W styczniu 2024 roku w gdańskiej Hali Olivia Nikola Mazur wspólnie z Michałem Niewińskim oraz Kamilą Stormowską i  Diane Sellier (GKS Stoczniowiec) wywalczyła srebrny medal na dystansie 2000 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku.

Nikola Mazur jest w Stoczniowcu klubową ambasadorką działań związanych z profilaktyką uzależnień. Wraz z Kamilą Stormowską dają doskonały przykład jak być „profesjonalnym sportowcem” nie tylko dzieciom i młodzieży z sekcji short track, ale również z sekcji hokeja na lodzie, piłki siatkowej i łyżwiarstwa figurowego. W 2023 roku Mazur zgłosiła się na ochotnika do 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, gdzie służy jako żołnierka – saper.

Gościnny Stoczniowiec

Potwierdziło się, że szwedzki hokej kobiecy należy do światowej czołówki. Występująca w trzeciej dywizji HK Karlskrona nie pozostawiła złudzeń tegorocznym brązowym medalistkom mistrzostw Polski. Hokeistki Stoczniowca w Hali Olivia przegrały obydwa towarzyskie mecze. 

Pierwsze spotkanie zakończyło się rezultatem 0:4, a drugi pojedynek nasze hokeistki przegrały 2:7. Poniżej fotorelacja z weekendowych pojedynków podopiecznych trenera Rafała Cychowskiego.

Stocznia murem za Lechią

Biało-zielona iluminacja rozświetli w środę wieczorem Halę Olivia. To wyraz wsparcia GKS Stoczniowiec dla piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy obrali kurs na awans do PKO BP Ekstraklasy i w ciągu najbliższych tygodni mają szansę uzyskać promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Olivię w barwach Lechii będziemy mogli oglądać po zapadnięciu zmroku, każdego dnia, w którym gdańscy piłkarze będą rozgrywać swoje spotkania. Swego rodzaju inauguracja nastąpi już dziś wieczorem. W środę, 24 kwietnia o godzinie 20:30 gdańska Lechia w ramach Fortuna I ligi podejmie Polonię Warszawa.

To drugie przedsięwzięcie w historii Gdańska, kiedy jeden z najbardziej kultowych obiektów sportowych w północnej Polsce z Biało-niebieskich barw GKS Stoczniowiec, gospodarza obiektu, zmienia się w kolory gdańskiej Lechii. Pięć lat temu Olivia świeciła już na biało-zielono, kiedy piłkarze gdańskiego klubu walczyli o Puchar Polski i mistrzostwo kraju.

– Kibice Stoczniowca zawsze dopingowali Lechię na jej meczach, a rzesza sympatyków Biało-zielonych chętnie odwiedzała Olivię podczas spotkań hokejowych gdańskiego Klubu, czy w trakcie popularnych ślizgawek. Ściskamy kciuki za Lechię. Jej piłkarzom życzymy powodzenia w najbliższych starciach – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

Uwaga! W tym tygodniu zdajemy sprzęt hokejowy!

GKS Stoczniowiec informuje, że pobrany sprzęt hokejowy będzie można będzie zdać już w tym tygodniu w Hali Olivia. Osobą odpowiedzialna za przyjmowanie sprzętu jest trener Rafał Cychowski.

Terminy, w których można oddać sprzęt do uprawiania hokeja na lodzie:

  • czwartek, 25.04.2024 w godzinach 15.00-19.00
  • piątek, 26.04.2024 w godzinach 15.00-19.00
  • sobota, 27.04.2024 w godzinach 15:00-18:00

Jeśli ktoś nie odda sprzętu w wyznaczonych przez klub terminach, będzie musiał umówić się indywidualnie. Kolejne informacje o terminach przyjmowania sprzętu będą zamieszczone na drzwiach magazynu, informacje będzie można również uzyskać w recepcji GKS Stoczniowiec.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu poinformujemy oczywiście o możliwości wypożyczenia sprzętu. Będzie on dostępny dla wszystkich chętnuych do udziału w szkółce hokeja na lodzie. Jednocześnie dziękujemy za przynoszenie sprzętu, z którego korzystają młodzi zawodnicy GKS Stoczniowiec w codziennych treningach.

Halo młodzi Stoczniowcy! Startują zapisy do sekcji hokejowej!!!

GKS Stoczniowiec wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i otwiera kolejny nabór do sekcji hokeja na lodzie, która w ramach treningów będzie przygotowywać młodych zawodników do uprawiania tej niezwykle emocjonującej dyscypliny sportu.

Jeżeli garniesz się do sportu lub widzisz, że twoje dziecko ma sportowy gen to projekt GKS Stoczniowiec jest uszyty właśnie na miarę, idealny pod Ciebie. Gorąco zapraszamy na zajęcia z trenerkami i trenerami naszego klubu. GKS Stoczniowiec to przeszło 70. lat historii hokeja na lodzie w Gdańsku. Duma, tradycja i niezwykłe sportowe emocje.

GKS Stoczniowiec słynie z sukcesów młodzieżowych swoich drużyn. W historii funkcjonowania sekcji hokeja na lodzie zespoły Biało-niebieskich zapisały na swoim koncie:

  • 6 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów  – 1996, 2004, 2005, 2010, 2011, 2017 rok
  • 5 srebrnych medali Mistrzostw Polski Juniorów – 1975, 1997, 2001, 2009, 2019 rok
  • 11 brązowych medali Mistrzostw Polski Juniorów – 1974, 1976, 1977, 1978, 1979, 1981, 1985, 1988, 2003, 2007, 2008 rok

Szwedzkie pojedynki hokeistek Stoczniowca

W cieniu rywalizacji reprezentacji kraju kobiet w hokeju na lodzie, które spadły z dywizji IB, trzecia drużyna tegorocznych rozgrywek żeńskiego hokeja w Polsce rozegra dwa mecze towarzyskie w Hali Olivia. Rywalkami drużyny GKS Stoczniowiec będzie szwedzka Karlskrona HK. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów hokeja na lodzie.

Reprezentacja Polski w rozgrywanym w Rydze turnieju finałowym wygrała tylko z Wielką Brytanią 3:2 po dogrywce, a przegrała ze Słowenią 1:4, Włochami 1:2, Łotwą 0:6 oraz Słowacją 1:5. Mamy nadzieję, że hokeistki GKS Stoczniowiec zaprezentują się lepiej na tle żeńskiego zespołu ze Szwecji.

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie

Trzy dni hokejowych emocji w Hali Olivia. Turniej Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie Dywizji IV potrwa do niedzieli, 14 kwietnia. W imprezie rywalizować będą dwa zespoły z Trójmiasta – Grizzlies Gdynia i Media Team Gdańsk oraz 10 drużyn z całej Polski.

Mistrzostwa Polski Amatorów to cykl turniejów skupiający drużyny amatorskie z całej Polski. Impreza szybko zyskała na popularności, a rozgrywki odbywają się regularnie co roku, na koniec sezonu hokejowego już od 22 lat. Impreza rangi Mistrzostw Polski Amatorów jest w hokejowej Polsce bardzo znana i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W roku 2024 odbędzie się 11 turniejów, w których weźmie udział 105 drużyn i do których zgłosiło się blisko 1700 zawodników.

Gdańska impreza zamyka cykl turniejów MPA w sezonie 2023/24. Trójmiejscy hokeiści reprezentują barwy 9 drużyn i biorą udział w 5 turniejach MPA na różnych szczeblach (dywizje od 1 do 5, turnieje dla starszych zawodników w kategorii wiekowej +35 i +50, turnieje na małych lodowiskach).

Mistrzostwa Polski Amatorów nie tylko dostarczają emocji i radości, lecz także promują zdrowy tryb życia, ducha fair play oraz determinację w dążeniu do celu. Kluczowym partnerem naszego turnieju, który wystartuje już w najbliższy piątek, jest gospodarz Hali Olivia klub GKS Stoczniowiec. Dzięki uprzejmości jego władz zawodnicy przez trzy dni będą korzystać z tafli lodowych Olivii na bardzo preferencyjnych warunkach. To kolejna w historii impreza rangi mistrzowskiej z udziałem hokeistów amatorów, której GKS Stoczniowiec sprzyja, patronuje i której jest sponsorem.

Młodzi adepci hokeja rywalizowali w Olivii

Dużo sportowej zabawy, ogromna radość dzieci, wreszcie ogłuszający doping rodziców oraz wielkie emocje. Tak w telegraficznym skrócie prezentowały się ostatnie trzy dni na dużej tafli lodowej Hali Olivia. Coroczny turniej szkólkowy w hokeju na lodzie dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny, organizowany przez GKS Stoczniowiec, właśnie przeszedł do historii.

W imieniu organizatorów oraz sztabu szkoleniowego dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i opiekunom. Tradycyjnie widzimy się za rok. Oczywiście zapraszamy na treningi do naszej sekcji. GKS Stoczniowiec prowadzi nabór chłopców w rocznikach 2014, 2013 i 2012
oraz  dziewcząt w rocznikach 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 do sekcji hokeja na lodzie. Przypomnijmy, że Stoczniowiec to najbardziej uznana marka hokejowa w północnej Polsce, tradycja i duma, jednym słowem przeszło 70. lat historii hokeja na Pomorzu.

Poniżej krótka fotorelacja jako podsumowanie tegorocznego turnieju szkółki hokeja na lodzie:

Dwa tytuły wicemistrzyń Polski dla młodych łyżwiarek figurowych GKS Stoczniowiec

Na podium stanęły w klasie złotej – Nadia Ignaczak, a w klasie brązowej Kira Davidchyk. W sumie do finałów konkurencji solowych w łyżwiarstwie figurowym zakwalifikowała się dziewiątka zawodników i zawodniczek GKS Stoczniowiec. Mistrzostwa odbyły się w Cieszynie.

– Wielkie brawa i gratulacje. Każdy z nich, systematyczną i ciężka pracą, zasłużył na miano finalisty Mistrzostw Polski Młodzików w Cieszynie !!! Jesteśmy z Was dumni – napisała w mediach społecznościowych trenerka Agnieszka Domańska.

Klasa srebrna: 4. miejsce – Nikodem Piksa.
Klasa srebrna: 19. lokata – Nina Ossowska, 22 – Mila Mitsiukevich, 33 -Tosia Marciszewska, 35 – Ola Pawłowska.
Klasa brązowa: 10. pozycja – Marja Ksenevich, 28- Lilianna Pieszak.

Dodajmy, że sekcja łyżwiarstwa figurowego GKS Stoczniowiec włączona została w program Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. Wszyscy wiemy, jak ważna w codziennym życiu jest aktywność fizyczna i jak wpływa na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Dowodzą temu liczne opracowania i badania naukowe. Zrzeszeni w Stoczniowcu łyżwiarze figurowi stawiają na program “Profis – sport bez uzależnień” poprzez liczne działania promujące zdrowy tryb życia oraz walkę z uzależnieniami.