Siódemka wspaniałych

Małymi krokami zaczynają się przygotowania łyżwiarzy szybkich do sezonu 2023/2024. Sztab kadry narodowej na torze krótkim powołał zawodników na najbliższe zgrupowania. Wśród nominowanych reprezentanci GKS Stoczniowiec!

Kadra Seniorów kobiet i mężczyzn:

Natalia Maliszewska (ŁKS Juvenia Białystok), Nikola Mazur (GKS Stoczniowiec), Hanna Sokołowska (ŁKS Juvenia Białystok), Kamila Stormowska (GKS Stoczniowiec), Gabriela Topolska (ŁKS Juvenia Białystok), Magdalena Zych (AZS KU Politechniki Opolskiej Opole), Paweł Adamski (KS Juvenia Białystok), Mateusz Mikołajuk (ŁKS Juvenia Białystok), Michał Niewiński (ŁKS Juvenia Białystok),  Łukasz Kuczyński (ŁKS Juvenia Białystok), Diane Sellier (GKS Stoczniowiec), Neithan Thomas (GKS Stoczniowiec).

Kadra Juniorsko-Młodzieżowa:

Natalia Bielicka (GKS Stoczniowiec), Oliwia Bobier (ŁKS Juvenia Białystok), Agnieszka Bogdanowicz (ŁKS Juvenia Białystok), Anna Falkowska (ŁKS Juvenia Białystok), Ada Majewska (ŁKS Juvenia Białystok), Hanna Mazur (UKS Orlica Duszniki Zdrój), Michalina Wawer (UKS Short Track MOSiR Giżycko), Kornelia Woźniak (UKS Orlica Duszniki Zdrój), Jakub Dołkowski (GKS Stoczniowiec), Oskar Kurowski (ŁKS Juvenia Białystok), Adam Makuch (ŁKS Juvenia Białystok), Krzysztof Mądry (ŁKS Juvenia Białystok), Adam Muchlado (GKS Stoczniowiec), Dominik Palenceusz (ŁKS Juvenia Białystok), Patryk Palenceusz (ŁKS Juvenia Białystok), Aleksander Sakowicz (UKS Short Track MOSiR Giżycko).

Czerwcowe zgrupowanie kadry short tracku odbędzie się w Hali Olivia w Gdańsku. Dodajmy, że dwie czołowe zawodniczki reprezentacji Nikola Mazur i Kamila Stormowska od dwóch sezonów są w GKS Stoczniowiec klubowymi ambasadorkami programu z zakresu profilaktyki „Profis – sport bez uzaleźnień”.  Projekt, który współtworzy klub, w całości finansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

Zdrowsze społeczeństwo Gdańska

Wszystko dzięki wspólnemu projektowi Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec oraz Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Chodzi o program „PROFIS –  Sport bez uzależnień”. W ramach realizowanych zadań prowadzimy systemowe szkolenie sportowe uzupełnione działaniami z zakresu profilaktyki uzależnień. Propagujemy zdrowy styl życia prowadząc warsztaty na temat szkodliwości używek, narkotyków i alkoholu.

Warsztaty prowadzone są przez trenerów na podstawie specjalnego podręcznika interwencji  profilaktycznej. Podczas tak zwanych kwadransów profilaktycznych podejmujemy z podopiecznymi dyskusję na temat wartości i  postaw,  dzięki którym ograniczamy ryzyko zachowań niepożądanych, skutkujących uzależnieniem od alkoholu, czy substancji psychoaktywnych. Za pasem wakacje. Podczas wszystkich zgrupowań i obozów, w których wezmą udział zawodnicy naszego Klubu, szkoleniowcy wzorem lat minionych dostarczą wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i narkotyków oraz ewentualnych działań alternatywnych.

Dla wszystkich łyżwiarzy figurowych i szybkich, siatkarzy oraz hokeistów na lodzie, całego środowiska sportowego zgromadzonego wokół naszego klubu zamieszczamy krótką ściągę z tematami zajęć.

Ufamy, że efektem wspólnych działań będzie większa świadomość dzieci i młodzieży o kwestii uzależnień od alkoholu i narkotyków, co za tym idzie mniejsze problemy społeczeństwa w przyszłości. Nie tylko w naszych podopiecznych, ale również w ich rodzicach zaszczepmy potrzebę ruchu i zdrowego stylu życia.

Spotkanie organizacyjne grup młodzieżowych z rodzicami zawodników hokeja na lodzie

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec zaprasza na spotkanie informacyjne rodziców i opiekunów zawodników i zawodniczek Sekcji Hokeja na Lodzie oraz osoby zainteresowane udziałem w treningach i meczach poszczególnych kategorii wiekowych.


Spotkanie odbędzie się w środę, 24 maja 2023 roku w następujących terminach:
Godz. 17: 30 zapraszamy rodziców i opiekunów z roczników 2014, 2013, 2012, 2011
Godz. 18: 00 zapraszamy rodziców i opiekunów z roczników 2009, 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004

Miejsce zebrania:
Sala konferencyjna Hala Olivia
Gdańsk, al. Grunwaldzka 470 (wejście przy recepcji I-piętro)

Na zebraniu poruszone zostaną spawy organizacyjne dotyczące sezonu hokejowego 2023/2024
– zmiany w organizacji poszczególnych grup wiekowych:
Żak Młodszy (2013, 2012)
Żak Starszy (2012, 2011)
Młodzik (2010, 2009)
Junior Młodszy (2008, 2009)
Junior (2007, 2006, 2005, 2004)
– zgłoszenia drużyn w zmienionych kategoriach wiekowych
– zgłoszenia zawodników poszczególnych kategorii wiekowych – wymagane dokumenty
– sprawy finansowo-organizacyjne udziału w rozgrywkach 2023/2024
– sprawy organizacyjne dotyczące struktury treningowej i udziału w rozgrywkach
– przydziały trenerów do poszczególnych kategorii wiekowych.

Serdecznie zapraszamy

Hala Olivia

Przerwa technologiczna w Olivii

Koniec ślizgania w Hali Olivia. W największym na Pomorzu kompleksie lodowisk rozpoczyna się przerwa technologiczna. Prace porządkowe mają potrwać do sierpnia, z przerwą na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji kraju w short tracku.

Lodowiska naszej Olivii mają zasłużone wakacje. Obydwie tafle “zaczynały pracę” codziennie przed godz. 7 i działały do godziny 23, i tak przez 10 miesięcy. Teraz lodowiska są sukcesywnie rozmrażane. Tym samym rozpocznie się konserwacja urządzeń oraz prace porządkowe. Niebawem jednak Olivia znów będzie dostępna dla sportowców. Już w czerwcu na lodzie pojawią się reprezentanci Polski w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim, w sierpniu dołączą do nich hokeiści, hokeistki, gdańscy łyżwiarze szybcy oraz figurowi. W październiku tradycyjnie rozpoczną się ślizgawki, które potrwają do końca marca. W minionym roku tylko przez małą halę oliwskiego obiektu przewinęło się kilkadziesiąt tysięcy miłośników jazdy na łyżwach. Tradycyjnie dużą popularnością cieszyły się szkółki – łyżwiarstwa figurowego i hokeja na lodzie. W ciągu pół roku z lekcji hokeja i jazdy figurowej na lodzie skorzystało około tysiąca dzieci.

Właśnie głównie z myślą o najmłodszych GKS Stoczniowiec poprowadzi szereg regularnych spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Klubu, podczas których omawiane są zagadnienia z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowany są dyscypliny sportu uprawiane przez naszych wychowanków m.in. hokej na lodzie, ale również zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy dzielą się swoją wiedzą, często wyniesioną z własnych doświadczeń zawodniczych oraz przekazują informacje na temat negatywnych skutków sięgania po używki (głównie alkohol oraz narkotyki) oraz po prostu złych wyborów. Przedstawiają również alternatywne działania, które mogą pomóc młodzieży poradzić sobie z problemami. Całość działań finansowana jest przez Miasto Gdańsk.

Tylko pozytywne emocje

Puchar Poznania zakończył sezon startowy większości gdańskich łyżwiarzy figurowych. Ze stolicy Wielkopolski młodzi gdańszczanie wracają z 9 medalami. Startom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji potwierdzonych nowych, wyższych klas sportowych i nowych elementów w prezentowanych przez siebie w programach łyżwiarskich. Brawo zawodnicy GKS Stoczniowiec.

Nasi medaliści :
Dorota Konieczka, złoty medal w klasie Junior
Natalia Wiatroszak, złoty medal w klasie Junior A
Marcelina Olender, srebrny medal w klasie Junior A
Maja Kornecka, brązowy medal w klasie Junior A
Marika Ciok – Makander, złoty medla w klasie Junior B
Kira Davidchyk, złoty medal w klasie brązowej
Mila Mitsiukevich, brązowy medal w klasie brązowej
Nikodem Piksa, złoty medal w klasie brązowej
Liliana Pieszak, srebrny medal w  klasie wstępnej

Dodatkowo ze zdobycia klasy srebrnej cieszyły się: Julia Wysocka oraz Antonina Marciszewska.

Przypomnijmy, że załoga Stoczniowca stanowi bardzo liczne grono wśród kilku tysięcy młodych sportowców z gdańskich stowarzyszeń i organizacji, którzy biorą udział w programie „Profis – sport bez uzależnień”. Dzięki niemu wszyscy uczą się jak pozytywnie przezywać sport, jak radzić sobie ze emocjami, jak unikać zagrożeń wynikających ze stosowania używek.

Podczas specjalistycznych szkoleń organizowanych przez Klub i Miasto Gdańsk można m.in. dowiedzieć się, że po dopalacze czy alkohol sięgają już nawet kilkunastolatkowie, a każdego dnia do szpitala trafia co najmniej jedna osoba, która wymaga pomocy lekarskiej po zażyciu narkotyków lub alkoholu.

– Lepiej zapobiegać, nie leczyć. Inicjatywa Miasta Gdańsk, aby w szkołach i klubach sportowych realizować specjalny program profilaktyczno-edukacyjny, od kilku sezonów jest strzałem w dziesiątkę. Prowadzimy rozmowy, warsztaty, spotkania w formie online. Młodzi ludzie zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, jak groźne może być zażywanie narkotyków, palenie papierosów czy picie alkoholu. O problemie trzeba rozmawiać nie tylko w domu, ale również w szkole i podczas zajęć sportowych. W programie udział biorą specjalnie przeszkoleni trenerzy, zależy nam bowiem żeby dzieci wyciągnęły jak najwięcej pozytywów dla siebie –  podkreślił jeden z klubowych koordynatorów projektu Maciej Turnowiecki.

W Stoczniowcu specjalistycznym szkoleniem objęci zostali młodzi łyżwiarze figurowi, a także siatkarze, hokeiści i łyżwiarze szybcy.

Młodzi hokeiści uzależnieni od sportu

Po latach pandemicznej przerwy powrócił do kalendarza rozgrywek turniej hokejowy Olivia Cup. To jedna z najlepiej wspominanych przez uczestników międzynarodowa impreza odbywająca się w Polsce. O prestiżu i randze turnieju niech świadczy fakt, że na organizację rywalizacji młodych adeptów hokeja GKS Stoczniowiec przeznaczył przeszło 40 tysięcy złotych.

W turnieju kije na lodzie skrzyżowali zawodnicy z roczników 2011 i młodsi (kategoria żak młodszy) z Czech, Niemiec, a także z Litwy, Słowacji i Polski na czele z GKS Stoczniowiec.

Z jednej strony było święto hokeja na lodzie z drugiej umożliwienie rozwoju w kształtowaniu umiejętności sportowych i społecznych, takich jak współpraca w grupie, koleżeństwo, wzajemna pomoc i zaufanie, poczucie obowiązku, uczciwe współzawodnictwo, ambicja i wytrwałość w dążeniu do celu. Dodatkowo podczas turnieju propagowano zasady z zakresu profilaktyki uzależnień, udowadniając, że dzięki miłości do sportu; jedynym uzależnieniem, które dotyka naszych młodych zawodników jest uzależnienie od hokeja!

Oprócz sportowych emocji i rywalizacji podczas turnieju nie zabrakło dobrej zabawy, wielu konkursów,  a na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali upominki, medale, puchary i sportowe nagrody.

Mamy finały Akademickich Mistrzostw Polski

Siatkarze Stoczniowca Politechnika Gdańska zwycięzcą półfinałów studenckich mistrzostw kraju. Gdańszczanie triumfowali w turnieju nie tylko jako drużyna, błysnęły też nasze indywidualności.

Duże emocje w Szczecinie. Wszystko dzięki siatkarskiej rywalizacji, a konkretnie dzięki półfinałom “A” Akademickich Mistrzostw Polski. Drużyna Stoczniowca Politechniki Gdańskiej zwyciężyła wszystkie pojedynki i awansowała do ścisłego finału, który odbędzie się za trzy tygodnie w Poznaniu. Dodajmy, że MVP szczecińskiej imprezy został Illia Yehoshyn, a najlepszym rozgrywającym Sebastian Sobczak.

Mistrzostwa Pomorza w minisiatkówce

W przedostatnią sobotę kwietnia siatkarski Stoczniowiec był organizatorem turniejów minisiatkówki chłopców. W halach dwóch gdańskich szkół o prymat w województwie pomorskim rywalizowało około 200 zawodników. Zespoły podzielono na trzy kategorie wiekowe.

W hali Zespołu Szkół Energetycznych rozgrywały swoje spotkania “dwójki”, nasze zespoły grały w 2 dwóch grupach w których zajęły odpowiednio 1. miejsce, 3. miejsce i 5. piąte.

Z kolei Hali Szkoły Podstawowej nr 42 rozgrywały swoje spotkania “trójki i czwórki”, nasze drużyny zajęły w swoich grupach 5. i 4. miejsce.

Przypomnijmy, że młodzi adepci piłki siatkowej Stoczniowca uczestniczą w programie Miasta Gdańsk “Profis – sport bez uzależnień”. Akcja ma na celu przeciwdziałanie stosowaniu używek przez najmłodszych sportowców, rywalizowanie z duchem fair play, bez złych emocji z szacunkiem do rywala.

Polskie hokeistki wywalczyły srebrne medale w MŚ Dywizji IB

Na zakończenie IIHF Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji 1B w południowokoreańskim Suwon reprezentacja Polski pokonała mocne Włoszki 1:0 i zajęły drugie miejsce w imprezie. W turnieju Biało-czerwone wygrały cztery mecze i tylko jeden przegrały.

Porażka z Koreą Południową okazała się kluczowa w kwestii awansu na zaplecze hokejowej Elity. Dzięki wygranej to właśnie Koreanki zagrają na drugim poziomie światowych rozgrywek.

Wcześniej zespół prowadzony przez Zbigniewa Wróbla wcześniej pokonał Słowenię 2:0, Wielką Brytanię 2:1 i Kazachstan 3:2. Jedynej porażki Biało-Czerwone doznały w starciu z Koreą Południową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:4. Korea Południowa wygrała wszystkie mecze i awansowała do wyższej dywizji. Polki uplasowały się na 2. miejscu, Włoszki na 3., Słowenki na 4., Brytyjki na 5., a na ostatnim Kazachstan, który spadł do niższej dywizji.

Wśród srebrnych medalistek nie zabrakło zawodniczek gdańskiego Stoczniowca.
Wielkie brawa dla naszej srebrnej „6” – Mai Brzezińskiej, Dominiki Korkuz, Natalii Kamińskiej, Alicji  Siejki, Magdaleny Łąpieś i Nadii Ratajczyk.

Gdańskie hokeistki to aktualne wicemistrzynie Polski. Drużynę GKS Stoczniowiec wspiera Miasto Gdańsk, dodatkowo hokeistki biorą udział w miejskim programie profilaktyki uzależnień, w tym roku pod hasłem „Nie piję, nie palę”.

Sześć zawodniczek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji Polski

W najbliższy poniedziałek w południowokoreańskim Suwon rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB. Biało-Czerwone walczą o złoty medal, czyli o awans na zaplecze światowej Elity.

W dniach 17- 23 kwietnia reprezentacja Polski kobiet rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Świata dywizji IB w koreańskim Suwon. Rywalkami Polek będą reprezentacje: Wielkiej Brytanii (23 w rankingu światowym), Włoch (17), Kazachstanu (21), Korei Południowej (19) oraz Słowenii (22). Aktualnie reprezentacja Polski zajmuje 20. miejsce w ogólnoświatowym rankingu IIHF (Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie).

– W kraju szlifowałyśmy formę, a do Korei Południowej lecimy, aby wygrać te mistrzostwa – powiedziała polskihokej.eu Karolina Późniewska, kapitan reprezentacji Polski w hokeju na lodzie kobiet.

W poprzednich Mistrzostwach Świata, które odbywały się w 2022 roku w Katowicach, Polki zajęły drugie miejsce. W składzie Biało-czerwonych aż sześć zawodniczek Stoczniowca. Siódmą można powiedzieć jest Tatiana Onyszczenko, która barwy naszego klubu reprezentowała przez 8 ostatnich sezonów, a latem wyjechała grać do Szwajcarii.   

SKŁAD POLSKIEJ DRUŻYNY

Bramkarki: Agata Kosińska-Horzelska, Martyna Sass (obie ZHK Poprad), Nadia Ratajczyk (GKS Stoczniowiec Gdańsk)

Obrończynie:  Klaudia Chrapek, Wiktoria Gogoc, Patrycja Sfora, Alicja Wcisło (wszystkie BS Polonia Bytom), Natalia Kamińska, Dominika Korkuz (obie GKS Stoczniowiec Gdańsk), Wiktoria Kędra (SKKH Atomówki GKS Tychy),

Napastniczki: Maja Brzezińska, Magdalena Łąpieś, Alicja Siejka(wszystkie GKS Stoczniowiec Gdańsk), Ewelina Czarnecka (ZHK Poprad), Wiktoria Dziwok, Aneta Krzemień, Karolina Późniewska, Ida Talanda (wszystkie BS Polonia Bytom), Aleksandra Górska (SKKH Atomówki GKS Tychy), Tatiana Onyszczenko, Olivia Tomczok (obie Neuchatel HAD), Wiktoria Sikorska (Stocksund Danderyd Enebyberg), Joanna Strzelecka (UKHK Unia Oświęcim) 

Dodajmy, że wszystkie zawodniczki Stoczniowca uczestniczą w programie „Profis – sport bez uzależnień”. Projekt Miasta Gdańsk we współpracy z GKS Stoczniowiec służy przeciwdziałaniu różnego rodzaju uzależnieniom wśród młodych sportowców.

hokeistki-stoczniowca