Olivia w nietypowej roli

Tym razem zamiast zmagań sportowców w Hali Olivia odbędą się trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Zajęcia poprowadzi o. John Baptist Bashobora, katolicki ksiądz z Ugandy, znany na całym świecie rekolekcjonista i charyzmatyk, doktor teologii duchowości i psycholog.  W programie rekolekcji organizowanych pod nazwą “wake up Gdańsk” przewidziane są m.in. konferencje, biblijne rozważania, uroczysta Msza Święta oraz adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Rekolekcje potrwają do 14 lipca.

Kultowa w północnej Polsce Hala Olivia słynie z organizacji imprez sportowych i koncertów, a wydarzenia “rangi duchowej” odbywają się w niej niezwykle rzadko. Ostatni raz uroczysta Msza Święta odbyła się na tafli gdańskiego obiektu w kwietniu 2005 roku i miała związek ze śmiercią papieża Jana Pawła II.

Siódemka wspaniałych

Ruszyły przygotowania do sezonu 2024/2025. Do kadr narodowych Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego na torze krótkim powołanych zostało siedmioro zawodników i zawodniczek GKS Stoczniowiec, a przygotowania odbyły się w “Olivii”. W gronie obdarzonych zaufaniem oczywiście znalazły się klubowe ambasadorki do spraw profiliktaki uzależnień – Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska.

SHORT TRACK

KADRA SENIORÓW:

Natalia Maliszewska (ŁKS Juvenia Białystok), Nikola Mazur (GKS Stoczniowiec), Hanna Sokołowska (ŁKS Juvenia Białystok), Kamila Stormowska (GKS Stoczniowiec), Gabriela Topolska (ŁKS Juvenia Białystok), Paweł Adamski (KS Juvenia Białystok), Łukasz Kuczyński (ŁKS Juvenia Białystok), Michał Niewiński (ŁKS Juvenia Białystok), Félix Pigeon (AZK KU Politechniki Opolskiej Opole), Diané Sellier (GKS Stoczniowiec), Neithan Thomas (GKS Stoczniowiec);

TRENERZY: Gregory Durand, Urszula Kamińska, Patrycja Maliszewska ST

Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska już po raz czwarty zostały ambasadorkami programu “Profis – sport bez uzależnień” w ramach klubu GKS Stoczniowiec. Łyżwiarki szybkie zachęcają dzieci i młodzież do zdrowego oraz aktywnego trybu życia. Obydwie zawodniczki są olimpijkami z Pekinu, srebrnymi medalistkami ME i należą do światowej czołówki w short tracku.

KADRA JUNIORSKO-MŁODZIEŻOWA:

Natalia Bielicka (GKS Stoczniowiec), Oliwia Bobier (ŁKS Juvenia Białystok), Agnieszka Bogdanowicz (ŁKS Juvenia Białystok), Daria Daszuta (ŁKS Juvenia Białystok), Anna Falkowska (ŁKS Juvenia Białystok), Natalia Jarmoc (ŁKS Juvenia Białystok), Ada Majewska (ŁKS Juvenia Białystok), Hanna Mazur (UKS Orlica Duszniki Zdrój), Michalina Wawer (UKS Short Track MOSiR Giżycko), Kornelia Woźniak (UKS Orlica Duszniki Zdrój),

Szymon Etel (ŁKS Juvenia Białystok), Izbicki Franciszek (ŁKS Juvenia Białystok), Tymon Hryniewicz (KS Orzeł Elbląg), Filip Hyjek (AZK KU Politechniki Opolskiej Opole), Adam Makuch (ŁKS Juvenia Białystok), Krzysztof Mądry (ŁKS Juvenia Białystok), Adam Muchlado (GKS Stoczniowiec Gdańsk), Dominik Palenceusz (ŁKS Juvenia Białystok), Patryk Palenceusz (ŁKS Juvenia Białystok), Łukasz Piątek (UKS Short Track MOSiR Giżycko), Aleksander Sakowicz (UKS Short Track MOSiR Giżycko), Oskar Soltau (GKS Stoczniowiec);

TRENERZY: Dariusz Kulesza, Karol Buzun – asystent, Bartosz Konopko – asystent

Warto zwrócić uwagę, że dzięki programowi “Profis – sport bez uzależnień” zainteresowani mogą szczegółowo poznać zagrożenia wynikające ze stosowania używek. Po dopalacze czy alkohol sięgają bowiem nawet kilkunastolatkowie. Projekt profilatyczny finansuje Miasto Gdańsk.

fot. PZŁS

GKS Stoczniowiec prezentuje uchwały Walnego Zebrania Delegatów Klubu

Czwartkowe walne dało zielone światło do wprowadzenia uchwał, które mają regulować funkcjonowanie Klubu w kadencji na lata 2024-2028. Zapisy dotyczą generalnych kierunków działalności Klubu, strategii i rozwoju Stoczniowca w oparciu o infrastrukturę sportową Hali “Olivia” oraz o wysokości składek członkowskich.  

Uchwała nr 1 z dnia 06 czerwca 2024 roku Walnego Zebrania Delegatów Klubu GKS Stoczniowiec w sprawie generalnych kierunków działalności Klubu i programów działania na okres kadencji 2024 – 2028:

Uchwała nr 2 z dnia 06 czerwca 2024 roku Walnego Zebrania Delegatów Klubu GKS Stoczniowiec w sprawie realizacji strategii Klubu w oparciu o infrastrukturę sportową Hali Sportowo – Widowiskowej “Olivia” w Gdańsku:

Uchwała nr 3 z dnia 06 czerwca 2024 roku Walnego Zebrania Delegatów Klubu GKS Stoczniowiec w sprawie wysokości wpisowego i składek członkowskich:

Tytuły Honorowe dla zasłużonych członków GKS Stoczniowiec

Walne Zebranie Delegatów Klubu uhonorowało znakomitych sportowców, byłych hokeistów Stoczniowca, a następnie szkoleniowców w gdańskim Klubie. Tytuły zostały przyznane Tomaszowi Świetlikowi oraz Henrykowi Zabrockiemu. Obydwaj wnieśli wybitny wkład w rozwój Stoczniowca, zasłużyli się Klubowi reprezentując jego barwy, a następnie wychowując swoich następców i następczynie. Ze Stoczniowcem związani są od ponad pół wieku.

– Bardzo się cieszę, że delegaci poparli wniosek zarządu i mogliśmy wręczyć dyplomy potwierdzające przyznanie tytułów honorowych. W ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować Tomaszowi i Henrykowi za całokształt pracy na rzecz rozwoju naszego Klubu. Gratuluję im, cieszę się, że nadal są z nami w znakomitej formie – powiedział prezes GKS Stoczniowiec. Marek Kostecki tutuły honorowe wręczał z innym zasłużonym działaczem Stoczniowca i członkiem honorowym Klubu, Władysławem Łęczkowskim (po prawej na zdjęciu poniżej).

– Jest to naprawdę ogromne wyróżnienie i wspaniałe podsumowanie mojej kariery zawodowej związanej z hokejem na lodzie. Generalnie prawie całe moje sportowe życie spędziłem w Stoczniowcu. Dziękuje wszystkim kibicom i sympatykom hokeja na lodzie. Chciałbym również podziękować swojej żonie, Barbarze, która przez wszystkie lata mojego grania, a następnie trenowania zajmowała się domem. Dzięki temu mogłem skupić się na swojej pasji i pracy w Klubie – mówił zaraz po zalkończeniu uroczystości Henryk Zabrocki. Cała moja kariera to coś, z czego jestem zadowolony i dumny. Jakbym miał powiedzieć, który był najlepszy z moich medali, to nie ma takiego. Każdy z nich był najpiękniejszy – skomentował szkoleniowiec.

– To sympoliczne podsumowanie tych pięćdziesięciu lat w Stoczniowcu. Niesamowite wrażenie. Cieszę się bardzo, bowiem niewielu zawodników, czy też ludzi związanych z Klubem otrzymało taki tytuł. To dla mnie wisienka na torcie. Zaczynałem w sporcie typowo amatorskim, gdzie było wszystko po równo, a póżniej wiele się zmieniło. Chciałbym, aby marka Stoczniowca znowu zaczęła być rozpoznawalna, tak jak kiedyś. Marzeniem moim sportowym jest to, aby w drużynie, który walczy o najwyższe cele było jak najwięcej wychowanków, którzy mają wpływ na wynik końcowy zespołu. Na wynik Stoczniowca – podkreślił Tomasz Świetlik.

Delegaci, uzasadniając swój wybór, wskazywali, że o takich ludziach jak Świetlik i Zabrocki “mówi się dobrze albo wcale”. Poniżej sylwetki obydwu zawodników, a następnie trenerów:

TOMASZ ŚWIETLIK
urodzony w 1947 roku w Bydgoszczy, w 1966 z miejscową Polonią siegnął po złoto MPJ.
Z hokejem gdańskim związany od 1967 roku. W sezonach 1967/68 oraz 1968/69 zawodnik RKS Stocznia Północna, z którym wywalczył awans do II ligi. W latach 1969 – 1971 zawodnik i trener Klubu Sportowego przy Spółdzielni Mieszkaniowej “Przymorze”. Po włączeniu KS “Przymorze” do RKS Stoczniowiec w 1974 roku hokeista Stoczniowca. W 1972 roku ukończył Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Oliwie (dzisiejszy gdański AWFiS). Od 1981 roku trener I klasy hokeja na lodzie. Z młodzieżą pracował przeszło 30 lat. W tym czasie wywalczył wiele medali mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych. Przez dwie kadencji członek zarządu GKS Stoczniowiec. Od 25 lat sędzia hokeja na lodzie. Po przejściu na emeryture prowadził w Hali Olivia magazyn ze sprzętem hokejowym dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny w Klubie (Tomasz Świetlik poniżej na zdjęciach jako zawodnik i trener w Stoczniowcu)

HENRYK ZABROCKI
Urodzony w 1955 roku w Gdańsku. Były hokeista i trener GKS Stoczniowca Gdańsk. Dwukrotnie w roli szkoleniowca prowadził juniorów tego klubu do mistrzostwa Polski (1996, 2011), a w 2001 roku sięgnął z nimi po srebrny medal. Pierwszą drużynę gdańskiego klubu samodzielnie prowadził w latach 1996-99 i 2006-09. W międzyczasie w sezonach 2001-06 pracował jako drugi trener i w 2003 wspólnie z Marianem Pyszem zdobyli ze Stoczniowcem brązowy medal mistrzostw Polski, jedyny seniorski krążek w dorobku klubu. W latach 2007-09 był drugim trenerem kadry narodowej przy Rudolfie Rohaczku. Do sezonu 2012/13 związany z hokejem w wydaniu męskim, od sezonu 2013/14 prowadził seniorki Stoczniowca, z którymi najpierw w 2015 roku sięgnął po historyczne mistrzostwo Polski, a w kolejnych sześciu sezonach wywalczył 6 medali srebrnych krajowego czempionatu. Przed przejściem na emeryturę pracował jeszcze jako kierownik sekcji hokeja na lodzie. Odznaczony Odznaką Honorową Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w stopniu “złotym” oraz Złotą Odznką klubu GKS Stoczniowiec.

Za nami Walne Zebranie Delegatów Stoczniowca

Wiemy, kto pokieruje pracami Klubu w latach 2024-2028. Zgodnie z wolą delegatów prezesem GKS Stoczniowiec będzie ponownie Marek Kostecki. Byłego hokeistę, członka zarządu Gminy Miasta Gdańsk oraz miejskiego radnego, na szefa Klubu wybrano jednogłośnie.

Walne Zebranie Delegatów zdecydowało również, że w zarządzie Klubu znajdą się ponadto: Jolanta Zalewska (skarbnik Klubu), Katarzyna Kasprzycka (wiceprezes do spraw hokeja na lodzie), Sandra Kisiel (sekretarz Klubu) Aleksander Gosk (wiceprezes do spraw łyżwiarstwa figurowego), Artur Kostecki (wiceprezes do spraw łyżwiarstwa szybkiego) oraz Janusz Biesiada (wiceprezes do spraw piłki siatkowej). W skład komisji rewizyjnej wybrano Piotra Woźniaka, Wiktora Klisza oraz Macieja Turnowieckiego.

Delegaci podjęli również uchwały, które regulują funkcjonowanie Klubu w najbliższej 4-letniej kadencji (o generalnych kierunkach działalności, o strategii i rozwoju w oparciu o infrastrukturę sportową HSW Olivia oraz o wysokości składek członkowskich). W trakcie zebrania odbyła się uroczystość, podczas której nadano tytuły honorowego członka Klubu legendom gdańskiego i pomorskiego hokeja na lodzie – Tomaszowi Świetlikowi oraz Henrykowi Zabrockiemu (na zdjęciu poniżej). Wiecej szczegółów na te tematy już wkrótce. Zarówno na stronie internetowej Klubu, jak i w jego social mediach.

Dorota Palimeris wytańczyła mistrzostwo świata

Solistka GKS Stoczniowiec wywalczyła złoty medal w międzynarodowych mistrzostwach dla dorosłych i amatorów w niemieckim Oberstdorfie. W imprezie, uznawanej za nieoficjalne mistrzostwa świata tej kategorii, wystartowało przeszło 500. zawodników i zawodniczek z całego świata. Palimeris rywalizowała z 20. rywalkami.

– Tegoroczny ISU International Adult Figure Skating Competition Oberstdorf 2024 zakończył się dla mnie nie lada sukcesem. To mój pierwszy medal w tej kategorii na tak wysokiej rangi imprezie w łyżwiarstwie figurowym – skomentowała zawodniczka GKS Stoczniowiec Gdańsk (Adult).

Gdańszczanka startując w kategorii Bronze Women IV Free Skating zdobyła złoty medal pokonując 21 zawodniczek z całego świata m.in. Kanady, Nowej Zelandii, Australii, Niemiec i Francji.

– Cudowna adrenalina. Zjechał tutaj cały świat, a to właśnie ja stanęłam na podium. Dla mnie jest to coś niesamowitego i fantastyczna nagroda za wykonaną pracę. Występ artystyczny od początku do końca jest inwencją występującego, z kolei w  programie dowolnym liczyła się technika. Udało mi się sprostać wymaganiom technicznym programu, szczególnie trudnym ze względu na grupę wiekową (60+). To dla mnie wyjątkowo szczęśliwe zamknięcie sezonu – podsumowała Dorota Palimeris.    

Przypomnijmy, że sekcja łyżwiarstwa fugurowego GKS Stoczniowiec włączona została w program Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. Wszyscy wiemy, jak ważna w codziennym życiu jest aktywność fizyczna i jak wpływa na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Dowodzą temu liczne opracowania i badania naukowe. Zrzeszeni w Stoczniowcu łyżwiarze figurowi stawiają na program “Profis – sport bez uzależnień” poprzez liczne działania promujące zdrowy tryb życia oraz walkę z uzależnieniami.

Komunikat GKS Stoczniowiec dotyczący funkcjonowania sekcji hokej na lodzie w sezonie 2024/2025

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec informuje, że decyzją pionu szkoleniowego do rozgrywek sportowych organizowanych pod egidą Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, w sezonie 2024/2025, zgłoszone zostaną następujące zespoły reprezentujące Stoczniowca:

I Liga – Seniorzy (MHL)  

TLHK – Seniorki Kobiety

Juniorzy Młodsirocznik 2008, 2009, 2010 – rozgrywki ogólnopolskie; po rozegraniu jednej rundy drużyny zostaną podzielone na grupę mocniejszą i słabszą. W zależności od zgłoszonych drużyn będzie zaplanowana ilość kolejek obu grup. Drużyny z grupy mocniejszej uzyskują bezpośredni awans do OOM, decyzje o awansie z grupy słabszej zostaną podjęte na podstawie ilości zgłoszonych drużyn.   

Młodzik – roczniki 2010, 2011 oraz 5ciu zawodników z rocznika 2012, roczniki dziewcząt do omówienia- rozgrywki regionalne,

Żak starszy – roczniki 2012, 2013, 2014 – rozgrywki regionalne,

Żak młodszy roczniki 2013, 2014, 2015 – rozgrywki regionalne.

mini hokej:

kategoria I – roczniki 2015 i młodsi

kategoria II – roczniki 2016 i młodsi 

Informacje dodatkowe:

– Przedział wiekowy dla poszczególnych roczników jest propozycją Wydziału Szkoleniowego PZHL, nie został jeszcze zatwierdzony.

– Sezon 2023/2024 kończy się 31.05.2024

– od 1 czerwca 2024 przewidziane jest podpisywanie Kontraktów i zobowiązani pomiędzy GKS Stoczniowiec a zawodnikami, którzy będą brali udział w rozgrywkach w barwach GKS Stoczniowca.

–  o terminie spotkań z zawodnikami i ich opiekunami Klub poinformuje poprzez trenerów, sportbm i telefonicznie.

w przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji w poniedziałki i środy od godz. 9:00 do 16:30 w siedzibie Klubu.

Zakończyły się mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie

W poniedziałek, 20 maja w Ostrawie Polacy rozegrali ostatni mecz w ramach MŚ hokejowej elity. Niestety, Biało-czerwoni przegrali z Kazachami 1:3. Nasz zespół zajął ostatnie miejsce w grupie B i w przyszłym roku zagra w Mistrzostwach Świata Dywizji IA.

Przed poniedziałkowym spotkaniem zarówna nasza drużyna, jak i Kazachowie, rozegrali po sześć spotkań w MŚ elity. Polacy jedyny punkt zdobyli na inaugurację, przegrywając z Łotwą po dogrywce 4:5. Kazachowie mieli na koncie trzy punkty, które wywalczyli także w swoim premierowym spotkaniu, bo 11 maja pokonali Francję 3:1.

W poniedziałek w 10. minucie nasz zespół objął prowadzenie po bramce Kamila Wałęgi. Po raz pierwszy w tym turnieju Polacy wykorzystali grę w przewadze. W 13. minucie Kazachowie wyrównali. W drugiej tercji nasz zespół także miał dobre okazje, m.in. Alan Łyszczarczyk, Krystian Dziubiński, Krzysztof Maciaś, czy Dominik Paś. W trzeciej tercji rywale wyszli na prowadzenie po bramce w 51. minucie, a później ustalili wynik meczu na 3:1.

Wyniki reprezentacji Polski w MŚ hokejowej elity:

Sobota, 11 maja
Polska – Łotwa 4:5 po dogrywce

Niedziela, 12 maja
Szwecja – Polska 5:1

Wtorek, 14 maja
Polska – Francja 2:4

Środa, 15 maja
Słowacja – Polska 4:0

Piątek, 17 maja
Polska – USA 1:4

Sobota, 18 maja
Niemcy – Polska 2:4

Poniedziałek, 20 maja
Kazachstan – Polska 3:1

Warto zwrócić uwagę, że Polska na tym poziomie rozgrywek pojawiła się po przeszło dwóch dekadach nieobecności i tułania się po niższych dywizjach. Stąd ogromne zainteresowanie całego krajowego środowiska hokejowego turniejem finałowym. W czeskiej Ostrawie, gdzie Biało-czerwoni rozgrywali swoje mecze nie mogło zabraknąć przedstawicieli GKS Stoczniowiec – m.in. kibiców i sympatyków klubu, byłych hokeistów i trenerów (m.in. Pawła Zwolińskiego, Mikołaja Łopuskiego), prezesa Marka Kosteckiego (na zdjęciu z Wiesławem Jobczykiem, reprezentantem kraju, autorem hat tricka w meczu MŚ elity przeciwko ZSRR w 1976 roku) oraz Przemysława Odrobnego, który był ekspertem telewizji relacjonującej mecze Polaków.

Na koniec dodajmy, że przedstawiciele Polskiego Związku na Lodzie wyrazili wolę organizacji MŚ Dywizji IA, w której po spadku z elity, rywalizować będą w 2025 roku nasi kadrowicze. Pod uwagę brane są następujące lokalizacje: Sosnowiec, Kraków, Tychy i Gdańsk.

Wychowanek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji na MŚ elity w hokeju

Maciej Urbanowicz, aktualnie reprezentujący barwy JKH GKS Jastrzębie, będzie miał szanse zagrać przeciwko najlepszym hokeistom globu. Szesnaście najznamienitszych reprezentacji, w tym Polska, 10 maja rozpocznie udział w hokejowych mistrzostwach świata. Dla Biało-czerwonych impreza w Czechach to powrót do elitarnej dywizji po 22 latach. Wszystkie 64. mecze, rozgrywanego w Pradze i Ostrawie turnieju finałowego, pokaże Telewizja Polsat.

Polacy w grupie B zagrają kolejno z Łotwą (11 maja), Szwecją (12 maja), Francją (14 maja), Słowacją (15 maja), Stanami Zjednoczonymi (17 maja), Niemcami (18 maja) oraz Kazachstanem (20 maja).

W gronie powołanych na mecze turnieju finałowego znalazł się były zawodnik GKS Stoczniowiec. Maciej Urbanowicz karierę w Stoczniowcu rozpoczął w latach 90. XX wieku, w drużynie żaków gdańskiego Klubu. Z kolei barwy zespołu seniorskiego reprezentował w latach 2005-2009.

Skład reprezentacji Polski na MŚ elity:
Bramkarze: Tomas Fucik (GKS Tychy), John Murray (GKS Katowice), David Zabolotny (EHC Freiburg, DEL2)
Obrońcy: Mateusz Bryk, Bartosz Ciura (obaj GKS Tychy), Paweł Dronia (Ravensburg Towerstars, DEL2), Kamil Górny, Marcin Kolusz, Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Maciej Kruczek, Jakub Wanacki (obaj GKS Katowice)
Napastnicy: Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim), Patryk Krężołek (Zagłębie Sosnowiec), Alan Łyszczarczyk, Filip Komorski (obaj GKS Tychy), Krzysztof Maciaś (Prince Albert Raiders, WHL), Bartosz Fraszko, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut (wszyscy GKS Katowice), Dominik Paś, Maciej Urbanowicz (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Kamil Wałęga (HC Ocelari Trinec, ekstraliga Czechy), Patryk Wronka (Podhale Nowy Targ), Paweł Zygmunt (HC Litvinov, ekstraliga Czechy)
Sztab Szkoleniowy: Robert Kalaber – Główny trener, Tomasz Demkowicz – Asystent, Grzegorz Klich – Asystent, Marek Batkiewicz – Trener bramkarzy.

Nikola Mazur sportową twarzą Gdańska

Już po raz trzeci w historii łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec może poszczycić sie tym prestiżowym tytułem. Przypomnijmy Nikola Mazur to tegoroczna wicemistrzyni Europy w short tracku w sztafecie mieszanej, ambasadorka Stoczniowca w programie “Profis – Sport bez uzależnień”, żołnierka Wojska Polskiego.

– Jest mi niezmiernie miło! Dziękuję za zaufanie i wsparcie. To wielka przyjemność reprezentować miasto Gdańsk – skomentowała zawodniczka.

Mazur to wychowanka Juvenii Białystok, której barwy reprezentowała do 2019 roku. Po przeprowadce do Gdańska i podjęciu studiów w Trójmieście została zawodniczką GKS Stoczniowiec. W 2022 roku została powołana do reprezentacji olimpijskiej na igrzyska olimpijskie 2022 w Pekinie. Tam zajęła 11. miejsce w sztafecie mieszanej, w której jechała wraz z Kamilą Stormowską (GKS Stoczniowiec) oraz Michałem Niewińskim i Łukaszem Kuczyńskim. W styczniu 2024 roku w gdańskiej Hali Olivia Nikola Mazur wspólnie z Michałem Niewińskim oraz Kamilą Stormowską i  Diane Sellier (GKS Stoczniowiec) wywalczyła srebrny medal na dystansie 2000 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku.

Nikola Mazur jest w Stoczniowcu klubową ambasadorką działań związanych z profilaktyką uzależnień. Wraz z Kamilą Stormowską dają doskonały przykład jak być „profesjonalnym sportowcem” nie tylko dzieciom i młodzieży z sekcji short track, ale również z sekcji hokeja na lodzie, piłki siatkowej i łyżwiarstwa figurowego. W 2023 roku Mazur zgłosiła się na ochotnika do 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, gdzie służy jako żołnierka – saper.