Trzy złota Kamili Stormowskiej w finałach MP w short tracku

Kamila Stormowska była największą gwiazdą finałów mistrzostw Polski w short tracku, które odbyły się w gdańskiej Hali Olivia. 23-letnia zawodniczka Stoczniowca zdobyła trzy tytuły mistrzyni kraju – odpowiednio na 500, 1000 i 1500 metrów. Złoty krążek w rywalizacji mężczyzn na 500 metrów dołożył również inny zawodnik GKS Stoczniowiec, Diane Sellier.

W ostatnich latach Gdańsk na dobre stał się domem polskiego short tracku. Stolica Pomorza na przestrzeni minionych miesięcy gościła wiele prestiżowych imprez. W styczniu w gdańskiej hali Olivia zostały rozegrane mistrzostwa Europy seniorów, zaś w lutym odbyły się w niej kolejno finał seniorskiego Pucharu Świata oraz mistrzostwa świata juniorów.

 Gdańsk jest dla nas ogromną wartością. To tutaj rozpoczęliśmy przygodę z organizacją międzynarodowych imprez, to w Olivii nasi zawodnicy mieli okazję pokazać się polskiej publiczności i zaczęli odnosić pierwsze osiągnięcia, łącznie z medalami. Ten sezon pokazał, że nasza kadra urosła bardzo mocno, jest już światową czołówką, startując na równi z mistrzami olimpijskimi i świata – podkreślił Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

W stawce MP w Gdańsku nie zabrakło największych nazwisk polskiego short tracku. Z czołówki, którą w tym sezonie oglądaliśmy w najważniejszych imprezach, nie było jedynie Nikoli Mazur. 28-letnia zawodniczka GKS Stoczniowiec, która w zeszłym tygodniu startowała w mistrzostwach świata w Rotterdamie, zrezygnowała ze startu w krajowym czempionacie.

– Nikola dostała pozwolenie od lekarza kadry na start w Holandii, natomiast ze względu na jej bezpieczeństwo lepiej było nie startować w MP i nie narażać się na kolejne upadki, które mogłyby się zakończyć pęknięciami czy nawet złamaniami. Myślę, że jej wycofanie to jak najbardziej słuszna decyzja – powiedziała Urszula Kamińska, trenerka reprezentacji Polski w short tracku.

Wobec nieobecności Mazur, a także pauzy krajowej liderki ostatnich lat Natalii Maliszewskiej, niekwestionowaną faworytką rywalizacji wśród kobiet była więc Kamila Stormowska. 23-letnia reprezentantka Polski, która w tym sezonie uplasowała się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata na dwóch dystansach, w sobotę i w niedzielę nie miała sobie równych w konkurencjach kolejno na 1500, 500 i 1000 metrów.

– Z boku może to wygląda, że coś przychodzi łatwo, ale nie ma łatwych medali. Za tymi medalami stoi moja ciężka całoroczna praca – podkreśliła Kamila Stormowska.

Kamila Stormowska oraz Nikola Mazur to ambasadorki gdańskiego Stoczniowca w walce przeciw uzależnieniom. Dzięki programowi “Profis – sport bez uzależnień”, któremu łyżwiarki patronują, zainteresowani mogą szczegółowo poznać zagrożenia wynikające ze stosowania używek, alkoholu, narkotyków, czy papierosów. Projekt profilatyczny finansuje Miasto Gdańsk.

fot. PZŁS

Przeczytaj również

Najnowsze

Kiedy można zdać Sprzęt hokejowy?

GKS Stoczniowiec informuje, że magazyn sprzętu hokejowego będzie przyjmował sprzęt hokejowy w dniach: 25.04.2024 czwartek...

Halo młodzi Stoczniowcy! Startują zapisy do sekcji hokejowej!!!

GKS Stoczniowiec wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i otwiera kolejny nabór do sekcji hokeja na lodzie,...

Szwedzkie pojedynki hokeistek Stoczniowca

W cieniu rywalizacji reprezentacji kraju kobiet w hokeju na lodzie, które spadły z dywizji...

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie

Trzy dni hokejowych emocji w Hali Olivia. Turniej Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie Dywizji...

Młodzi adepci hokeja rywalizowali w Olivii

Dużo sportowej zabawy, ogromna radość dzieci, wreszcie ogłuszający doping rodziców oraz wielkie emocje. Tak...

Dwa tytuły wicemistrzyń Polski dla młodych łyżwiarek figurowych GKS Stoczniowiec

Na podium stanęły w klasie złotej – Nadia Ignaczak, a w klasie brązowej Kira...

Triumf żaków młodszych Stoczniowca w turnieju hokejowym w Olivii

Świetna zabawa, mnóstwo fantastycznych bramek, jeszcze więcej spektakularnych interwencji bramkarskich no i co najważniejsze...

Znamy wszystkie informacje na temat szkółkowego turnieju hokeja na lodzie

Impreza odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2024 roku. Areną zmagań będzie mała tafla...

Młodzi Stoczniowcy wywalczyli brązowy medal MP!

Minimalnie gorsi od drużyny Stoczniowca z rocznika 2011/2012 okazali się żacy starsi Cracovii Kraków....

Debiut pary tanecznej GKS Stoczniowiec w MŚ

Oliwia Rybicka Oliver i Filip Bojanowski uplasowali się w czwartej dziesiątce łyżwiarzy figurowych świata....