Świetne wyniki Stormowskiej w Pucharze Świata w Montrealu

Czwarte i szóste miejsce Kamili Stormowskiej na dystansach 500 i 1000 metrów to najlepsze wyniki polskiej reprezentacji podczas Pucharu Świata w short tracku. Biało-czerwoni podobnie jak przed tygodniem ścigali się na torze w kanadyjskim Montrealu.

Najwięcej uwagi polskich kibiców przykuwała rywalizacja na 500 metrów pań. Spośród Polek do półfinału tego dystansu przedostała się Kamila Stormowska. Świetnie dysponowana od początku sezonu zawodniczka GKS Stoczniowiec w swoim ćwierćfinale ustąpiła jedynie faworyzowanej Holenderce Xandrze Velzeboer. W grze o wielki finał Stormowska od startu utrzymywała się za plecami prowadzących Selmy Poutsmy i Kanadyjki Rikki Doak, ale nie zdołała przepuścić skutecznego ataku. 22-latka dotarła do mety na trzeciej pozycji, która ostatecznie dała jej awans do finału A. W nim Stormowska liczyła się w walce o medal, ale upadek w końcówce biegu przekreślił marzenia o podium i ostatecznie zajęła czwarte miejsce, za Doak, Poutsmą i Włoszką Martiną Valcepiną. W ćwierćfinałach odpadły dwie inne Polki – trzecia w swoim biegu 1/4 finału była Gabriela Topolska, a wykluczenie za nieprzepisowy atak otrzymała Nikola Mazur (również GKS Stoczniowiec)

Awansu do półfinału 500 metrów mężczyzn nie wywalczył natomiast żaden z Polaków. Najbliższy tej sztuki był Łukasz Kuczyński, który w swoim ćwierćfinale świetnie wystartował z trzeciego pola i niemal przez cały bieg utrzymywał drugą pozycję. Na finiszu lepszą prędkość i więcej sprytu pokazali jednak Chińczyk Xiaojun Lin i Holender Teun Boer, w wyniku czego Polak finiszował jako czwarty. Z kolei czwarte i piąte miejsce w innych ćwierćfinałach zajęli odpowiednio Diane Sellier (GKS Stoczniowiec) i Michał Niewiński.

W niedzielę w ćwierćfinałach obejrzeliśmy czworo Biało-czerwonych. Ponownie imponowała Stormowska, tym razem na dystansie 1000 metrów. W pierwszym półfinale bezskutecznie próbowała przebrnąć na jedną z dwóch premiowanych awansem pozycji i finiszowała na trzeciej lokacie. Mimo że Polka uzyskała lepszy czas od trzeciej w drugim półfinale Michelle Velzeboer, to Holenderka decyzją sędziów została awansowana do biegu medalowego. Stormowska w finale B nie miała sobie równych i dzięki zwycięstwu sklasyfikowano ją na szóstym miejscu.

– Występy Kamili Stormowskiej nie są zaskoczeniem. Łyżwiarka Stoczniowca pokazuje, że jest gotowa do walki o wysokie lokaty na różnych dystansach. W przypadku Nikoli Mazur ponownie widać było dużą szybkość i chęć walki o najwyższe pozycje, które prędzej czy później się pojawią. Diane Sellier i Michał Niewiński mieli utrudnione zadanie do ataku z zewnętrznych torów, a ten pierwszy na dodatek czuł w nogach poranne repasaże – komentował występy Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Zawodnicy wrócą do rywalizacji w PŚ w short tracku w połowie grudnia. Najbliższe zawody odbędą się w Pekinie (8-10 grudnia), a kolejne tydzień później w Seulu (15-17 grudnia).

Przeczytaj również

Najnowsze

Wychowanek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji na MŚ elity w hokeju

Maciej Urbanowicz, aktualnie reprezentujący barwy JKH GKS Jastrzębie, będzie miał szanse zagrać przeciwko najlepszym...

Nikola Mazur sportową twarzą Gdańska

Już po raz trzeci w historii łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec może poszczycić sie tym...

Gościnny Stoczniowiec

Potwierdziło się, że szwedzki hokej kobiecy należy do światowej czołówki. Występująca w trzeciej dywizji HK...

Stocznia murem za Lechią

Biało-zielona iluminacja rozświetli w środę wieczorem Halę Olivia. To wyraz wsparcia GKS Stoczniowiec dla...

Uwaga! W tym tygodniu zdajemy sprzęt hokejowy!

GKS Stoczniowiec informuje, że pobrany sprzęt hokejowy będzie można będzie zdać już w tym...

Halo młodzi Stoczniowcy! Startują zapisy do sekcji hokejowej!!!

GKS Stoczniowiec wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i otwiera kolejny nabór do sekcji hokeja na lodzie,...

Szwedzkie pojedynki hokeistek Stoczniowca

W cieniu rywalizacji reprezentacji kraju kobiet w hokeju na lodzie, które spadły z dywizji...

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie

Trzy dni hokejowych emocji w Hali Olivia. Turniej Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie Dywizji...

Młodzi adepci hokeja rywalizowali w Olivii

Dużo sportowej zabawy, ogromna radość dzieci, wreszcie ogłuszający doping rodziców oraz wielkie emocje. Tak...

Dwa tytuły wicemistrzyń Polski dla młodych łyżwiarek figurowych GKS Stoczniowiec

Na podium stanęły w klasie złotej – Nadia Ignaczak, a w klasie brązowej Kira...