Sukcesy młodych łyżwiarzy figurowych

Krajowa czołówka zawitała do Cieszyna, gdzie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Młodzików, Mistrzostwa Polski w parach tanecznych juniora młodszego A oraz Piastowski Piruet. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium lądowały pary taneczne GKS Stoczniowiec.

Po raz kolejny Cieszyn gościł najlepszych młodych łyżwiarzy z całej Polski oraz Ukrainy. W ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski rywalizowali soliści i solistki poniżej 23 roku życia natomiast podczas Mistrzostw Polski Młodzików zobaczyliśmy zmagania solistek i solistów w klasach: brązowej, srebrnej oraz złotej jak również par tanecznych w klasie srebrnej do 11. roku życia. Pary taneczne z klasy junior młodszy A wystąpiły w ramach Mistrzostwach Polski dedykowanych dla tej konkurencji i kategorii wiekowej i tu cieszyliśmy się ze zwycięstwa pary GKS Stoczniowiec Antonina Borysewicz / Jakub Janicki.

Równolegle do zawodów mistrzowskich odbędzie się już tradycyjnie Piastowski Piruet, który jest jedną z najbarwniejszych sportowych symboli cieszyńskiego sportu ostatnich lat. Tutaj wśród par tanecznych w klasie srebrnej także triumfowali reprezentanci naszego Stoczniowca Łucja Oksińska i Stanisław Borysewicz.

Dodatkowo w gronie solistów w klasie brązowej U9 Nikodem Piksa (GKS Stoczniowiec) zajął 6 miejsce, wśród solistek w klasie złotej U13 na 5 pozycji uplasowała się Nadia Ignaczak (GKS Stoczniowiec), na 9 Marika Ciok – Makander (GKS Stoczniowiec), na 21 Julita Kantoch (GKS Stoczniowiec), a jako 40. zawody zakończyła Maja Wnęk (GKS Stoczniowiec).

Wszyscy zawodnicy sekcji łyżwiarstwa figurowego objęci są programem profilaktyki uzależnień, współorganizowanym przez Miasto Gdańsk oraz GKS Stoczniowiec. W ramach treningów szkoleniowcy młodych łyżwiarzy prowadzą również zajęcia informacyjne przestrzegające  przed stosowaniem takich używek jak alkohol, czy narkotyki. Program został przygotowany i sfinansowany ze środków Miasta Gdańsk.

Przeczytaj również

Najnowsze

Kiedy można zdać Sprzęt hokejowy?

GKS Stoczniowiec informuje, że magazyn sprzętu hokejowego będzie przyjmował sprzęt hokejowy w dniach: 25.04.2024 czwartek...

Halo młodzi Stoczniowcy! Startują zapisy do sekcji hokejowej!!!

GKS Stoczniowiec wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i otwiera kolejny nabór do sekcji hokeja na lodzie,...

Szwedzkie pojedynki hokeistek Stoczniowca

W cieniu rywalizacji reprezentacji kraju kobiet w hokeju na lodzie, które spadły z dywizji...

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie

Trzy dni hokejowych emocji w Hali Olivia. Turniej Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie Dywizji...

Młodzi adepci hokeja rywalizowali w Olivii

Dużo sportowej zabawy, ogromna radość dzieci, wreszcie ogłuszający doping rodziców oraz wielkie emocje. Tak...

Dwa tytuły wicemistrzyń Polski dla młodych łyżwiarek figurowych GKS Stoczniowiec

Na podium stanęły w klasie złotej – Nadia Ignaczak, a w klasie brązowej Kira...

Triumf żaków młodszych Stoczniowca w turnieju hokejowym w Olivii

Świetna zabawa, mnóstwo fantastycznych bramek, jeszcze więcej spektakularnych interwencji bramkarskich no i co najważniejsze...

Znamy wszystkie informacje na temat szkółkowego turnieju hokeja na lodzie

Impreza odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2024 roku. Areną zmagań będzie mała tafla...

Młodzi Stoczniowcy wywalczyli brązowy medal MP!

Minimalnie gorsi od drużyny Stoczniowca z rocznika 2011/2012 okazali się żacy starsi Cracovii Kraków....

Trzy złota Kamili Stormowskiej w finałach MP w short tracku

Kamila Stormowska była największą gwiazdą finałów mistrzostw Polski w short tracku, które odbyły się...