Rafał Cychowski trenerem wicemistrzyń Polski!

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się zmagania Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w sezonie 2023/2024. W meczu z Unią Oświęcim w roli trenera żeńskiej drużyny GKS Stoczniowiec zadebiutuje Rafał Cychowski, były zawodnik m.in. naszego Stoczniowca, GKS Tychy czy Zagłębia Sosnowiec.

– Trenerze, witamy na pokładzie! Będzie ogień, ale co złego to nie my – napisały na powitanie nowego szkoleniowca w mediach społecznościowych gdańskie hokeistki. Rafał Cychowski zastąpił na tym stanowisku Zenona Obłońskiego, który w minionych rozgrywkach sięgnął po srebrny medal mistrzostw kraju.

Na inaugurację nowego sezonu już 10 września w Hali Olivia o godzinie 11:00 podopieczne Rafała Cychowskiego podejmą zespół Unii Oświęcim. Serdecznie zapraszamy. Także w tym roku gdańszczankom marzy się strefa medalowa, ale będzie trudniej niż zwykle, bowiem drużyna jest w przebudowie. Wraz z zakończeniem sezonu 2022/2023 Biało-niebieskie szeregi opuściło kilka zawodniczek, którym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw Stoczniowca, hokejowe emocje na najwyższym poziomie, coroczną walkę o kluczowe trofea PLHK. W tym gronie znalazły się: Magdalena Łąpieś, Nadia Ratajczyk, Anna Sencerz, Alicja Kobus, Weronika Świątek, Agata Cybulska, Ines Schramm oraz Roksana Szymczak.

O szczegółach związanych z aktualnym teamem informować będziemy wkrótce. GKS Stoczniowiec w dalszym ciągu szuka młodych zawodniczek, które mogłyby dołączyć do zespołu aktualnych wicemistrzyń Polski. Nabór prowadzi szkoleniowiec naszej ekipy.

– Szukamy dziewczyn z doświadczeniem hokejowym, które studiują lub pracują w Trójmieście. Liczymy również, że w gronie uchodźczyń wojennych z Ukrainy, które dotarły do Gdańska, Sopotu i Gdyni, znajdą się zawodniczki z hokejową przeszłością. Od blisko dekady gramy w wielkim finale PLHK, także w kolejnym sezonie chcemy podtrzymać tą passę – wskazuje trener Rafał Cychowski.

Hokeistki Stoczniowca, grając w finale PLHK od 2015 roku, wywalczyły jeden medal złoty i osiem tytułów wicemistrzyń Polski. Przypomnijmy drużynę GKS Stoczniowiec wspiera Miasto Gdańsk oraz Energa z Grupy Orlen.

Przeczytaj również

Najnowsze

Olivia w nietypowej roli

Tym razem zamiast zmagań sportowców w Hali Olivia odbędą się trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Zajęcia...

Siódemka wspaniałych

Ruszyły przygotowania do sezonu 2024/2025. Do kadr narodowych Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego na torze...

GKS Stoczniowiec prezentuje uchwały Walnego Zebrania Delegatów Klubu

Czwartkowe walne dało zielone światło do wprowadzenia uchwał, które mają regulować funkcjonowanie Klubu w kadencji...

Tytuły Honorowe dla zasłużonych członków GKS Stoczniowiec

Walne Zebranie Delegatów Klubu uhonorowało znakomitych sportowców, byłych hokeistów Stoczniowca, a następnie szkoleniowców w...

Za nami Walne Zebranie Delegatów Stoczniowca

Wiemy, kto pokieruje pracami Klubu w latach 2024-2028. Zgodnie z wolą delegatów prezesem GKS...

Dorota Palimeris wytańczyła mistrzostwo świata

Solistka GKS Stoczniowiec wywalczyła złoty medal w międzynarodowych mistrzostwach dla dorosłych i amatorów w...

Komunikat GKS Stoczniowiec dotyczący funkcjonowania sekcji hokej na lodzie w sezonie 2024/2025

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec informuje, że decyzją pionu szkoleniowego do rozgrywek sportowych organizowanych pod...

Zakończyły się mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie

W poniedziałek, 20 maja w Ostrawie Polacy rozegrali ostatni mecz w ramach MŚ hokejowej elity. Niestety, Biało-czerwoni przegrali z Kazachami 1:3. Nasz zespół...

Wychowanek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji na MŚ elity w hokeju

Maciej Urbanowicz, aktualnie reprezentujący barwy JKH GKS Jastrzębie, będzie miał szanse zagrać przeciwko najlepszym...

Nikola Mazur sportową twarzą Gdańska

Już po raz trzeci w historii łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec może poszczycić sie tym...