Rafał Cychowski trenerem wicemistrzyń Polski!

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się zmagania Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w sezonie 2023/2024. W meczu z Unią Oświęcim w roli trenera żeńskiej drużyny GKS Stoczniowiec zadebiutuje Rafał Cychowski, były zawodnik m.in. naszego Stoczniowca, GKS Tychy czy Zagłębia Sosnowiec.

– Trenerze, witamy na pokładzie! Będzie ogień, ale co złego to nie my – napisały na powitanie nowego szkoleniowca w mediach społecznościowych gdańskie hokeistki. Rafał Cychowski zastąpił na tym stanowisku Zenona Obłońskiego, który w minionych rozgrywkach sięgnął po srebrny medal mistrzostw kraju.

Na inaugurację nowego sezonu już 10 września w Hali Olivia o godzinie 11:00 podopieczne Rafała Cychowskiego podejmą zespół Unii Oświęcim. Serdecznie zapraszamy. Także w tym roku gdańszczankom marzy się strefa medalowa, ale będzie trudniej niż zwykle, bowiem drużyna jest w przebudowie. Wraz z zakończeniem sezonu 2022/2023 Biało-niebieskie szeregi opuściło kilka zawodniczek, którym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw Stoczniowca, hokejowe emocje na najwyższym poziomie, coroczną walkę o kluczowe trofea PLHK. W tym gronie znalazły się: Magdalena Łąpieś, Nadia Ratajczyk, Anna Sencerz, Alicja Kobus, Weronika Świątek, Agata Cybulska, Ines Schramm oraz Roksana Szymczak.

O szczegółach związanych z aktualnym teamem informować będziemy wkrótce. GKS Stoczniowiec w dalszym ciągu szuka młodych zawodniczek, które mogłyby dołączyć do zespołu aktualnych wicemistrzyń Polski. Nabór prowadzi szkoleniowiec naszej ekipy.

– Szukamy dziewczyn z doświadczeniem hokejowym, które studiują lub pracują w Trójmieście. Liczymy również, że w gronie uchodźczyń wojennych z Ukrainy, które dotarły do Gdańska, Sopotu i Gdyni, znajdą się zawodniczki z hokejową przeszłością. Od blisko dekady gramy w wielkim finale PLHK, także w kolejnym sezonie chcemy podtrzymać tą passę – wskazuje trener Rafał Cychowski.

Hokeistki Stoczniowca, grając w finale PLHK od 2015 roku, wywalczyły jeden medal złoty i osiem tytułów wicemistrzyń Polski. Przypomnijmy drużynę GKS Stoczniowiec wspiera Miasto Gdańsk oraz Energa z Grupy Orlen.

Przeczytaj również

Najnowsze

Zdrowsze społeczeństwo Gdańska

Wszystko dzięki wspólnemu projektowi Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec oraz Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Chodzi...

Weekend 24/25 lutego 2024 roku w Hali Olivia. Co? Gdzie? Kiedy? Mecze, szkółki i ślizgawki

SKÓŁKA ŁYŻWIARSKAHALA MAŁA (wejście od ulicy Bażyńskiego – kasa ślizgawkowa)Niedziela 25 Luty 2024 godz.9:15 SKÓŁKA HOKEJOWAHALA MAŁA (wejście...

Sport jako narzędzie walki z uzależnieniami

Kilka tysięcy młodych sportowców z gdańskich stowarzyszeń i fundacji, wśród nich załoga GKS Stoczniowiec,...

Hokeistki Stoczniowca dalej od finału Tauron Ligi Hokeja Kobiet

Trudno będzie hokeistkom Stoczniowca po raz 10 z rzędu awansować do wielkiego finału hokejowych...

Weekend 17/18 lutego 2024 roku w Hali Olivia. Co? Gdzie? Kiedy? Mecze, szkółki i ślizgawki

MECZE HOKEJ NA LODZIEHALA MAŁA (wejście od ulicy Bażyńskiego – kasa ślizgawkowa) Sobota 17 Lutego 2024 godz....

Wielkie emocje w Olivii

Już w najbliższy weekend czeka nas wiele sportowych wrażeń. Najpierw za sprawą prestiżowych zawodów...

Sukcesy łyżwiarzy szybkich GKS Stoczniowiec podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krynicy

Udane występy zaowdników GKS Stoczniowiec z sekcji short tracku. Podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży...

Nikola trzymaj się!

Ściskamy kciuki za Nikolę Mazur. Reprezentantka Polski i jednocześnie zawodniczka GKS Stoczniowiec zanotowała groźny...

Kamila Stormowska potwierdza znakomitą dyspozycję

Łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec zdobyła dwa brązowe medale na 500 i 1000 metrów podczas...

Finał Pucharu Świata w short tracku w Polsce w Hali Olivia!

Kolejna wielka impreza w short tracku odbędzie się w Gdańsku! Tym razem do Gdańska...