Na podium Muchlado, Dołkowski, Prątnicki i Wysokiński

W Białymstoku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku. Mieliśmy okazję oglądać ciekawą rywalizację młodych łyżwiarzy i łyżwiarek. Emocji nie zabrakło również za sprawą młodych zawodników GKS Stoczniowiec.

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe to cykl, w którym występują zawodnicy najmłodsi oraz ci będący bezpośrednim zapleczem kadry narodowej. Od pewnego czasu na polskich lodowiskach gościmy również łyżwiarzy z Ukrainy, którzy regularnie włączają się do walki o medale sprawiając, że rywalizacja jest jeszcze bardziej emocjonująca.

Adama Muchlado ze Stoczniowca (na zdjęciu powyżej) w kategorii „open” zajął 3 lokatę, ale w swojej klasie okazał się najlepszy. Na wysokie miejsce 18-letniego gdańszczanina złożyły się następujące wyniki cząstkowe – 4 lokata na dystansie 1500 metrów, 6 pozycja na 500 metrów i 2 miejsce w biegu na dystansie jednego kilometra. Swoją obecność w Białymstoku zaakcentował również inny łyżwiarz szybki Stoczniowca Jakub Dołkowski (na zdjęciu poniżej). Zawodnik w klasyfikacji ogólnej zajął 3 miejsce (na dystansie 1500 metrów był ósmy, na 500 metrów czwarty co jest dużym sukcesem, a na dystansie 1000 metrów uplasował się na ósmej pozycji).

Warto podkreślić, że wśród juniorów D dwa krążki – srebrny na 1000 i brązowy na 777 metrów wywalczył Szymon Prątnicki, a poczet gdańskich medalistów uzupełnił Paweł Wysokiński, który zgarnął brąz na 1000 metrów.

– Bardzo udane zawody. Klimat Podlasie ewidentnie sprzyja naszym łyżwiarzom i łyżwiarkom. Adam Muchlado był pierwszy w „generalce” w swojej klasie, a Jakub  Dołkowski trzeci. Błysnęli po raz kolejny Szymon Prątnicki i Paweł Wysokiński. Oskar Soltau w ogólnej klasyfikacji był siódmy, ale na 1000 metrów zajął wysokie trzecie miejsce. Dobry występ także na koncie dziewczyn. Natalia Bielicka oraz Marta Kotowska i Wiktoria Kostecka poprawiły swoje rekordy życiowe. Nasze najmłodsze zawodniczki, występujące w kategorii junior E również zapisały lepsze czasy i rezultaty. Pecha jedynie miał Maksymilian Marszałkowski który w kategorii junior C dostał się do finału na 1500 metrów, ale musiał zrezygnować z tego startu, jak i z dalszych występów z powodu urazu – powiedział stoczniowiec.org.pl Artur Kostecki, wiceprezes Klubu ds. łyżwiarstwa szybkiego.

Przeczytaj również

Najnowsze

Nie żyje były działacz RKS Stoczniowiec Mieczysław Wasiewicz

Mieczysław Wasiewicz w latach siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych ubiegłego wieku był wiceprezesem Stoczniowca Gdańsk ds....

Przerwana supremacja hokeistek bytomskiej Polonii

Hokeistki GKS Stoczniowiec pokonały mistrzynie kraju! Po bardzo dobrym i emocjonującym meczu gdańszczanki w...

Srebro i brąz dla Polski w gdańskich Mistrzostwach Europy w short tracku

Hala Olivia szczęśliwa dla polskich łyżwiarzy szybkich. Natalia Maliszewska w wielkim stylu obroniła tytuł...

Znamy rozkład jazdy ślizgawek i szkółek w ferie zimowe 2023 roku

Uwaga komunikat dla wszystkich miłośników rekreacyjnej jazdy na łyżwach. W ferie zimowe czeka nas...

Diane Sellier jednym z faworytów zbliżających się ME w short tracku w Gdańsku

Niespełna dwa tygodnie pozostało do rozpoczęcia mistrzostw Europy w short tracku w Gdańsku. Jedną...

Przeżyjmy to jeszcze raz…

16 grudnia, dokładnie w 50. rocznicę oddania do użytku Hali Olivia, podczas obchodów 50-lecia...

Historyczny występ łyżwiarzy szybkich Stoczniowca

Diane Sellier zwyciężył w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short...

Kalendarium Hali Olivia

Być może trudno w to uwierzyć, ale charakterystyczny gmach, będący świątynią sportów zimowych na...

Piękna Olivia swoje podwoje otworzyła 16 grudnia 1972 roku

W tym dniu Gdańsk doczekał się wreszcie obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Po wielu...

Pół wieku kultowej Hali Olivia

Wtedy, kiedy powstawała była jednym nowatorskich projektów architektonicznych. Miała przypominać łódź mierząca się z...