Diane Sellier jednym z faworytów zbliżających się ME w short tracku w Gdańsku

Niespełna dwa tygodnie pozostało do rozpoczęcia mistrzostw Europy w short tracku w Gdańsku. Jedną z gwiazd wydarzenia w hali Olivia będzie Diane Sellier. Łyżwiarz GKS Stoczniowiec chciałby sięgnąć po kolejne w tym sezonie zwycięstwo. W serwisie eBilet.pl trwa sprzedaż wejściówek na ME.

Trwają przygotowania łyżwiarskiej reprezentacji pod kątem startów w ME. Biało-czerwoni szlifują formę w arenie mistrzostw, gdańskiej Hali Olivia. Jednym z reprezentantów Polski, który w styczniu ma powalczyć o medale Starego Kontynentu, jest Diane Sellier. W tym sezonie zawodnik GKS Stoczniowiec demonstruje fantastyczną formę na dystansie 500 metrów. Reprezentant Polski trzykrotnie awansował do ścisłego finału Pucharu Świata, a w Ałmatach po raz pierwszy zwyciężył w zawodach tej serii.

Rywalizowali młodzi łyżwiarze

– Nie jestem zaskoczony wynikami. Codziennie ciężko trenuję, realizuję i ufam planowi treningowemu przygotowanemu przez szkoleniowców kadry. Myślę, że w tej chwili mamy naprawdę dobry zespół do trenowania i w zasadzie wszyscy bardzo się rozwinęli. Wiem, ile mi brakuje do doskonałości, ale dążę do tego, aby być jednym z najlepszych łyżwiarzy. Ostatnie złoto zdobyte w Kazachstanie jest dowodem na to, że plan się sprawdza i jestem na dobrej drodze do realizacji swoich marzeń – mówi Sellier.

Zawodnik Stoczniowca obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ na 500 metrów. Niezależnie od dużego postępu, jaki poczynił w ostatnim okresie, sam jeszcze wyżej zawiesza sobie poprzeczkę.

– Miejsce w pierwszej trójce PŚ będzie dużym sukcesem, ale moim celem jest bycie numerem jeden. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby go osiągnąć– nie ukrywa mieszkający w Gdańsku 21-letni lider męskiej reprezentacji Polski.

Sellier podczas styczniowych ME w short tracku będzie należał do faworytów rywalizacji w swojej koronnej konkurencji.

– Nie lubię mówić o medalach przed startami. To dodatkowy stres, którego nie potrzebuję, wolę spokojnie jechać na zawody, żeby mieć pewność dobrych wyścigów. Oczywiście, moim celem jest zdobycie złota na 500 i jest na to duża szansa, będę ciężko na to pracował. Myślę też, że w sztafecie mieszanej mamy potencjał, by zdobywać medale. Pokazaliśmy ostatnio, że drużyna jest na to gotowa – uważa lider męskiej reprezentacji.

W serwisie eBilet.pl trwa już sprzedaż biletów na ME w short tracku w Gdańsku. Kibice mogą korzystać z szeregu promocji, m.in. bezpłatnego biletu na piątkowe eliminacje przy zakupu wejściówki na zmagania w sobotę lub niedzielę, czy atrakcyjnych zniżek przy zakupie dwóch lub więcej biletów.

Mistrzostwa Europy w short tracku w Gdańsku odbędą się w dniach 13-15 stycznia. Impreza odbędzie się w hali Olivia. Organizację ME wsparły sponsor główny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Gdańsk oraz samorząd województwa pomorskiego. Transmisję ze zmagań na lodowej tafli przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Przeczytaj również

Najnowsze

Co, gdzie, kiedy? 2-3.12.2023 ślizgawki, szkółki i mecze w Hali Olivia.

MECZE HOKEJ NA LODZIEHALA DUŻA (wejście sektor B od ulicy Bażyńskiego) Sobota 2 Grudnia...

Kup Bilet online na Ślizgawkę

Zakup biletów online. Rozpoczynamy nowy etap w działalności ogólnodostępnych ślizgawek w Hali Olivia! Bilety na...

Historyczny start łyżwiarzy Stoczniowca w juniorskim PŚ w short tracku

Natalia Bielicka oraz Adam Muchlado wzięli udział w pierwszej edycji zawodów Pucharu Świata zorganizowanych...

Porażki młodych hokeistów Stoczniowca w starciach z Legią Warszawa

Dwie przegrane ze stołecznymi zepchnęły drużynę żaków starszych GKS Stoczniowiec z podium na czwarte...

Bez litości dla Wiedźm z Wrocławia

Wrocławianki nie zaczarowały tafli lodowej w Olivii, bowiem w dwumeczu hokeistki GKS Stoczniowiec łatwo...

Kolejny sportowy weekend w Olivii

Emocje w ramach Tauron Ligi Hokeja Kobiet, a do tego ślizgawki i szkółki: łyżwiarska...

Młodzicy Stoczniowca wygrywają Turniej Niepodległości

Młodzi hokeiści GKS Stoczniowiec nie mieli sobie równych na tafli toruńskiego Tortoru. Podopieczni trenera...

11 Listopada w Hali Olivia

Przed nami obchody Święta Niepodległości. Szykujcie łyżwy, bo będzie się działo na taflach lodowych...

Świetne wyniki Stormowskiej w Pucharze Świata w Montrealu

Czwarte i szóste miejsce Kamili Stormowskiej na dystansach 500 i 1000 metrów to najlepsze...

Hokeistki ze zmiennym szczęściem

Zwycięstwo i przegrana po dogrywce - taki jest bilans zawodniczek GKS Stoczniowiec po weekendowych...