Diane Sellier jednym z faworytów zbliżających się ME w short tracku w Gdańsku

Niespełna dwa tygodnie pozostało do rozpoczęcia mistrzostw Europy w short tracku w Gdańsku. Jedną z gwiazd wydarzenia w hali Olivia będzie Diane Sellier. Łyżwiarz GKS Stoczniowiec chciałby sięgnąć po kolejne w tym sezonie zwycięstwo. W serwisie eBilet.pl trwa sprzedaż wejściówek na ME.

Trwają przygotowania łyżwiarskiej reprezentacji pod kątem startów w ME. Biało-czerwoni szlifują formę w arenie mistrzostw, gdańskiej Hali Olivia. Jednym z reprezentantów Polski, który w styczniu ma powalczyć o medale Starego Kontynentu, jest Diane Sellier. W tym sezonie zawodnik GKS Stoczniowiec demonstruje fantastyczną formę na dystansie 500 metrów. Reprezentant Polski trzykrotnie awansował do ścisłego finału Pucharu Świata, a w Ałmatach po raz pierwszy zwyciężył w zawodach tej serii.

Rywalizowali młodzi łyżwiarze

– Nie jestem zaskoczony wynikami. Codziennie ciężko trenuję, realizuję i ufam planowi treningowemu przygotowanemu przez szkoleniowców kadry. Myślę, że w tej chwili mamy naprawdę dobry zespół do trenowania i w zasadzie wszyscy bardzo się rozwinęli. Wiem, ile mi brakuje do doskonałości, ale dążę do tego, aby być jednym z najlepszych łyżwiarzy. Ostatnie złoto zdobyte w Kazachstanie jest dowodem na to, że plan się sprawdza i jestem na dobrej drodze do realizacji swoich marzeń – mówi Sellier.

Zawodnik Stoczniowca obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ na 500 metrów. Niezależnie od dużego postępu, jaki poczynił w ostatnim okresie, sam jeszcze wyżej zawiesza sobie poprzeczkę.

– Miejsce w pierwszej trójce PŚ będzie dużym sukcesem, ale moim celem jest bycie numerem jeden. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby go osiągnąć– nie ukrywa mieszkający w Gdańsku 21-letni lider męskiej reprezentacji Polski.

Sellier podczas styczniowych ME w short tracku będzie należał do faworytów rywalizacji w swojej koronnej konkurencji.

– Nie lubię mówić o medalach przed startami. To dodatkowy stres, którego nie potrzebuję, wolę spokojnie jechać na zawody, żeby mieć pewność dobrych wyścigów. Oczywiście, moim celem jest zdobycie złota na 500 i jest na to duża szansa, będę ciężko na to pracował. Myślę też, że w sztafecie mieszanej mamy potencjał, by zdobywać medale. Pokazaliśmy ostatnio, że drużyna jest na to gotowa – uważa lider męskiej reprezentacji.

W serwisie eBilet.pl trwa już sprzedaż biletów na ME w short tracku w Gdańsku. Kibice mogą korzystać z szeregu promocji, m.in. bezpłatnego biletu na piątkowe eliminacje przy zakupu wejściówki na zmagania w sobotę lub niedzielę, czy atrakcyjnych zniżek przy zakupie dwóch lub więcej biletów.

Mistrzostwa Europy w short tracku w Gdańsku odbędą się w dniach 13-15 stycznia. Impreza odbędzie się w hali Olivia. Organizację ME wsparły sponsor główny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Gdańsk oraz samorząd województwa pomorskiego. Transmisję ze zmagań na lodowej tafli przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Przeczytaj również

Najnowsze

Nie żyje były działacz RKS Stoczniowiec Mieczysław Wasiewicz

Mieczysław Wasiewicz w latach siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych ubiegłego wieku był wiceprezesem Stoczniowca Gdańsk ds....

Przerwana supremacja hokeistek bytomskiej Polonii

Hokeistki GKS Stoczniowiec pokonały mistrzynie kraju! Po bardzo dobrym i emocjonującym meczu gdańszczanki w...

Srebro i brąz dla Polski w gdańskich Mistrzostwach Europy w short tracku

Hala Olivia szczęśliwa dla polskich łyżwiarzy szybkich. Natalia Maliszewska w wielkim stylu obroniła tytuł...

Znamy rozkład jazdy ślizgawek i szkółek w ferie zimowe 2023 roku

Uwaga komunikat dla wszystkich miłośników rekreacyjnej jazdy na łyżwach. W ferie zimowe czeka nas...

Przeżyjmy to jeszcze raz…

16 grudnia, dokładnie w 50. rocznicę oddania do użytku Hali Olivia, podczas obchodów 50-lecia...

Historyczny występ łyżwiarzy szybkich Stoczniowca

Diane Sellier zwyciężył w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short...

Kalendarium Hali Olivia

Być może trudno w to uwierzyć, ale charakterystyczny gmach, będący świątynią sportów zimowych na...

Piękna Olivia swoje podwoje otworzyła 16 grudnia 1972 roku

W tym dniu Gdańsk doczekał się wreszcie obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Po wielu...

Pół wieku kultowej Hali Olivia

Wtedy, kiedy powstawała była jednym nowatorskich projektów architektonicznych. Miała przypominać łódź mierząca się z...

Świetny występ łyżwiarza Stoczniowca w Kazachstanie

Diane Sellier zajął piąte miejsce w finale 500 metrów w weekendowych zawodach Pucharu Świata...