Diane Sellier jednym z faworytów zbliżających się ME w short tracku w Gdańsku

Niespełna dwa tygodnie pozostało do rozpoczęcia mistrzostw Europy w short tracku w Gdańsku. Jedną z gwiazd wydarzenia w hali Olivia będzie Diane Sellier. Łyżwiarz GKS Stoczniowiec chciałby sięgnąć po kolejne w tym sezonie zwycięstwo. W serwisie eBilet.pl trwa sprzedaż wejściówek na ME.

Trwają przygotowania łyżwiarskiej reprezentacji pod kątem startów w ME. Biało-czerwoni szlifują formę w arenie mistrzostw, gdańskiej Hali Olivia. Jednym z reprezentantów Polski, który w styczniu ma powalczyć o medale Starego Kontynentu, jest Diane Sellier. W tym sezonie zawodnik GKS Stoczniowiec demonstruje fantastyczną formę na dystansie 500 metrów. Reprezentant Polski trzykrotnie awansował do ścisłego finału Pucharu Świata, a w Ałmatach po raz pierwszy zwyciężył w zawodach tej serii.

Rywalizowali młodzi łyżwiarze

– Nie jestem zaskoczony wynikami. Codziennie ciężko trenuję, realizuję i ufam planowi treningowemu przygotowanemu przez szkoleniowców kadry. Myślę, że w tej chwili mamy naprawdę dobry zespół do trenowania i w zasadzie wszyscy bardzo się rozwinęli. Wiem, ile mi brakuje do doskonałości, ale dążę do tego, aby być jednym z najlepszych łyżwiarzy. Ostatnie złoto zdobyte w Kazachstanie jest dowodem na to, że plan się sprawdza i jestem na dobrej drodze do realizacji swoich marzeń – mówi Sellier.

Zawodnik Stoczniowca obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ na 500 metrów. Niezależnie od dużego postępu, jaki poczynił w ostatnim okresie, sam jeszcze wyżej zawiesza sobie poprzeczkę.

– Miejsce w pierwszej trójce PŚ będzie dużym sukcesem, ale moim celem jest bycie numerem jeden. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby go osiągnąć– nie ukrywa mieszkający w Gdańsku 21-letni lider męskiej reprezentacji Polski.

Sellier podczas styczniowych ME w short tracku będzie należał do faworytów rywalizacji w swojej koronnej konkurencji.

– Nie lubię mówić o medalach przed startami. To dodatkowy stres, którego nie potrzebuję, wolę spokojnie jechać na zawody, żeby mieć pewność dobrych wyścigów. Oczywiście, moim celem jest zdobycie złota na 500 i jest na to duża szansa, będę ciężko na to pracował. Myślę też, że w sztafecie mieszanej mamy potencjał, by zdobywać medale. Pokazaliśmy ostatnio, że drużyna jest na to gotowa – uważa lider męskiej reprezentacji.

W serwisie eBilet.pl trwa już sprzedaż biletów na ME w short tracku w Gdańsku. Kibice mogą korzystać z szeregu promocji, m.in. bezpłatnego biletu na piątkowe eliminacje przy zakupu wejściówki na zmagania w sobotę lub niedzielę, czy atrakcyjnych zniżek przy zakupie dwóch lub więcej biletów.

Mistrzostwa Europy w short tracku w Gdańsku odbędą się w dniach 13-15 stycznia. Impreza odbędzie się w hali Olivia. Organizację ME wsparły sponsor główny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Gdańsk oraz samorząd województwa pomorskiego. Transmisję ze zmagań na lodowej tafli przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Przeczytaj również

Najnowsze

Siódemka wspaniałych

Małymi krokami zaczynają się przygotowania łyżwiarzy szybkich do sezonu 2023/2024. Sztab kadry narodowej na...

Zdrowsze społeczeństwo Gdańska

Wszystko dzięki wspólnemu projektowi Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec oraz Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Chodzi...

Spotkanie organizacyjne grup młodzieżowych z rodzicami zawodników hokeja na lodzie

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec zaprasza na spotkanie informacyjne rodziców i opiekunów zawodników i zawodniczek...

Przerwa technologiczna w Olivii

Koniec ślizgania w Hali Olivia. W największym na Pomorzu kompleksie lodowisk rozpoczyna się przerwa...

Tylko pozytywne emocje

Puchar Poznania zakończył sezon startowy większości gdańskich łyżwiarzy figurowych. Ze stolicy Wielkopolski młodzi gdańszczanie...

Młodzi hokeiści uzależnieni od sportu

Po latach pandemicznej przerwy powrócił do kalendarza rozgrywek turniej hokejowy Olivia Cup. To jedna...

Mamy finały Akademickich Mistrzostw Polski

Siatkarze Stoczniowca Politechnika Gdańska zwycięzcą półfinałów studenckich mistrzostw kraju. Gdańszczanie triumfowali w turnieju nie...

Mistrzostwa Pomorza w minisiatkówce

W przedostatnią sobotę kwietnia siatkarski Stoczniowiec był organizatorem turniejów minisiatkówki chłopców. W halach dwóch...

Polskie hokeistki wywalczyły srebrne medale w MŚ Dywizji IB

Na zakończenie IIHF Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji 1B w południowokoreańskim Suwon reprezentacja Polski pokonała...

Sześć zawodniczek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji Polski

W najbliższy poniedziałek w południowokoreańskim Suwon rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie...