Był, będzie, jest stoczniowy GKS!

Nie mogło być inaczej. Od pozytywnego akcentu swoje występy w Olivii zaczęła drużyna Stoczniowca w kategorii żaka młodszego. Najmłodsi adepci hokeja w naszym klubie w pierwszym test meczu pokazali zaangażowanie, walkę i charakter. Tym samym Biało-niebiescy zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie, ogrywając 8:3 ekipę Wikingów z Elbląga.

– Nie wynik był tutaj najważniejszy, choć w sporcie o zwycięstwa chodzi. Na tym etapie chcemy zaszczepić sportowy gen, pasję do hokeja na lodzie i przywiązanie do barw klubowych. Bez systematycznej pracy i konsekwencji w działaniach nie da się osiągnąć dobrych wyników, a w przyszłości doprowadzić do jeszcze większego rozwoju tej widowiskowej dyscypliny sportu na Pomorzu. Uczymy dzieci hokeja na lodzie w poszanowaniu zasad fair play oraz w oparciu o długoletnią tradycję tej dyscypliny w Stoczniowcu – podkreślił trener Alex Zaharenko.

Pierwszego gola w rywalizacji żaków młodszych dla GKS Stoczniowiec strzelił Łukasz Kostecki. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. W stoczniowej sztafecie pokoleń barwy Klubu w różnych okresach czasu i na najwyższym szczeblu hokejowych rozgrywek bronili: mama Anna, wujek Artur oraz dziadek Marek Kostecki (na zdjęciu poniżej z nr 12).

Młodzi Stoczniowcy wystąpili w następującym zestawieniu: Paskiewicz Victor, Brozdowski Adam, Ciszewski Władysław, Piskorska-Kikta Adela, Pasterny Błażej, Kuleszewicz Jan, Hanchar Artsiom, Veretina Veronika, Kostecki Łukasz, Amerek Filip, Jasinski Eryk, Zielinski Mateusz, Rykaczewski Szymon, Proch Cezary, Frankowski Wiktor, Firsov Martin, Kuleszewicz Stanistaw, Piskorski-Kikta Brunon.

Przypomnijmy, że cały czas trwa nabór do drużyn hokejowych Stoczniowca. Zapraszamy dzieci w rocznikach 2014, 2013, 2012, 2011. Adepci, którzy dostaną się do drużyny GKS Stoczniowiec będą mogły skorzystać z regularnych zajęć popołudniowych, opieki doświadczonej kadry trenerskiej, pomocy w doborze sprzętu, brać udział w cotygodniowych szkółkach, rozgrywkach oraz turniejach hokejowych. Więcej informacji u trenerów: Rafał Cychowski (+48 787635235) Alex Zaharenko (+48 571328227)

Dodajmy, że młodzi hokeiści zostaną objęci programem profilaktyki uzależnień. „Profis – sport bez uzależnień” to projekt dla młodych sportowców i lokalnej społeczności w Gdańsku. To 32 moduły o tematyce profilaktycznej, których celem jest uzależnienie od sportu i aktywności fizycznej, a przede wszystkim przestroga przed stosowaniem takich używek jak alkohol, czy narkotyki. Program został przygotowany i sfinansowany ze środków Miasta Gdańsk.

Przeczytaj również

Najnowsze

Zdrowsze społeczeństwo Gdańska

Wszystko dzięki wspólnemu projektowi Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec oraz Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Chodzi...

Weekend 24/25 lutego 2024 roku w Hali Olivia. Co? Gdzie? Kiedy? Mecze, szkółki i ślizgawki

SKÓŁKA ŁYŻWIARSKAHALA MAŁA (wejście od ulicy Bażyńskiego – kasa ślizgawkowa)Niedziela 25 Luty 2024 godz.9:15 SKÓŁKA HOKEJOWAHALA MAŁA (wejście...

Sport jako narzędzie walki z uzależnieniami

Kilka tysięcy młodych sportowców z gdańskich stowarzyszeń i fundacji, wśród nich załoga GKS Stoczniowiec,...

Hokeistki Stoczniowca dalej od finału Tauron Ligi Hokeja Kobiet

Trudno będzie hokeistkom Stoczniowca po raz 10 z rzędu awansować do wielkiego finału hokejowych...

Weekend 17/18 lutego 2024 roku w Hali Olivia. Co? Gdzie? Kiedy? Mecze, szkółki i ślizgawki

MECZE HOKEJ NA LODZIEHALA MAŁA (wejście od ulicy Bażyńskiego – kasa ślizgawkowa) Sobota 17 Lutego 2024 godz....

Wielkie emocje w Olivii

Już w najbliższy weekend czeka nas wiele sportowych wrażeń. Najpierw za sprawą prestiżowych zawodów...

Sukcesy łyżwiarzy szybkich GKS Stoczniowiec podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krynicy

Udane występy zaowdników GKS Stoczniowiec z sekcji short tracku. Podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży...

Nikola trzymaj się!

Ściskamy kciuki za Nikolę Mazur. Reprezentantka Polski i jednocześnie zawodniczka GKS Stoczniowiec zanotowała groźny...

Kamila Stormowska potwierdza znakomitą dyspozycję

Łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec zdobyła dwa brązowe medale na 500 i 1000 metrów podczas...

Finał Pucharu Świata w short tracku w Polsce w Hali Olivia!

Kolejna wielka impreza w short tracku odbędzie się w Gdańsku! Tym razem do Gdańska...