Był, będzie, jest stoczniowy GKS!

Nie mogło być inaczej. Od pozytywnego akcentu swoje występy w Olivii zaczęła drużyna Stoczniowca w kategorii żaka młodszego. Najmłodsi adepci hokeja w naszym klubie w pierwszym test meczu pokazali zaangażowanie, walkę i charakter. Tym samym Biało-niebiescy zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie, ogrywając 8:3 ekipę Wikingów z Elbląga.

– Nie wynik był tutaj najważniejszy, choć w sporcie o zwycięstwa chodzi. Na tym etapie chcemy zaszczepić sportowy gen, pasję do hokeja na lodzie i przywiązanie do barw klubowych. Bez systematycznej pracy i konsekwencji w działaniach nie da się osiągnąć dobrych wyników, a w przyszłości doprowadzić do jeszcze większego rozwoju tej widowiskowej dyscypliny sportu na Pomorzu. Uczymy dzieci hokeja na lodzie w poszanowaniu zasad fair play oraz w oparciu o długoletnią tradycję tej dyscypliny w Stoczniowcu – podkreślił trener Alex Zaharenko.

Pierwszego gola w rywalizacji żaków młodszych dla GKS Stoczniowiec strzelił Łukasz Kostecki. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. W stoczniowej sztafecie pokoleń barwy Klubu w różnych okresach czasu i na najwyższym szczeblu hokejowych rozgrywek bronili: mama Anna, wujek Artur oraz dziadek Marek Kostecki (na zdjęciu poniżej z nr 12).

Młodzi Stoczniowcy wystąpili w następującym zestawieniu: Paskiewicz Victor, Brozdowski Adam, Ciszewski Władysław, Piskorska-Kikta Adela, Pasterny Błażej, Kuleszewicz Jan, Hanchar Artsiom, Veretina Veronika, Kostecki Łukasz, Amerek Filip, Jasinski Eryk, Zielinski Mateusz, Rykaczewski Szymon, Proch Cezary, Frankowski Wiktor, Firsov Martin, Kuleszewicz Stanistaw, Piskorski-Kikta Brunon.

Przypomnijmy, że cały czas trwa nabór do drużyn hokejowych Stoczniowca. Zapraszamy dzieci w rocznikach 2014, 2013, 2012, 2011. Adepci, którzy dostaną się do drużyny GKS Stoczniowiec będą mogły skorzystać z regularnych zajęć popołudniowych, opieki doświadczonej kadry trenerskiej, pomocy w doborze sprzętu, brać udział w cotygodniowych szkółkach, rozgrywkach oraz turniejach hokejowych. Więcej informacji u trenerów: Rafał Cychowski (+48 787635235) Alex Zaharenko (+48 571328227)

Dodajmy, że młodzi hokeiści zostaną objęci programem profilaktyki uzależnień. „Profis – sport bez uzależnień” to projekt dla młodych sportowców i lokalnej społeczności w Gdańsku. To 32 moduły o tematyce profilaktycznej, których celem jest uzależnienie od sportu i aktywności fizycznej, a przede wszystkim przestroga przed stosowaniem takich używek jak alkohol, czy narkotyki. Program został przygotowany i sfinansowany ze środków Miasta Gdańsk.

Przeczytaj również

Najnowsze

GKS Stoczniowiec prezentuje uchwały Walnego Zebrania Delegatów Klubu

Czwartkowe walne dało zielone światło do wprowadzenia uchwał, które mają regulować funkcjonowanie Klubu w kadencji...

Tytuły Honorowe dla zasłużonych członków GKS Stoczniowiec

Walne Zebranie Delegatów Klubu uhonorowało znakomitych sportowców, byłych hokeistów Stoczniowca, a następnie szkoleniowców w...

Za nami Walne Zebranie Delegatów Stoczniowca

Wiemy, kto pokieruje pracami Klubu w latach 2024-2028. Zgodnie z wolą delegatów prezesem GKS...

Dorota Palimeris wytańczyła mistrzostwo świata

Solistka GKS Stoczniowiec wywalczyła złoty medal w międzynarodowych mistrzostwach dla dorosłych i amatorów w...

Komunikat GKS Stoczniowiec dotyczący funkcjonowania sekcji hokej na lodzie w sezonie 2024/2025

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec informuje, że decyzją pionu szkoleniowego do rozgrywek sportowych organizowanych pod...

Zakończyły się mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie

W poniedziałek, 20 maja w Ostrawie Polacy rozegrali ostatni mecz w ramach MŚ hokejowej elity. Niestety, Biało-czerwoni przegrali z Kazachami 1:3. Nasz zespół...

Wychowanek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji na MŚ elity w hokeju

Maciej Urbanowicz, aktualnie reprezentujący barwy JKH GKS Jastrzębie, będzie miał szanse zagrać przeciwko najlepszym...

Nikola Mazur sportową twarzą Gdańska

Już po raz trzeci w historii łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec może poszczycić sie tym...

Gościnny Stoczniowiec

Potwierdziło się, że szwedzki hokej kobiecy należy do światowej czołówki. Występująca w trzeciej dywizji HK...

Stocznia murem za Lechią

Biało-zielona iluminacja rozświetli w środę wieczorem Halę Olivia. To wyraz wsparcia GKS Stoczniowiec dla...