Był, będzie, jest stoczniowy GKS!

Nie mogło być inaczej. Od pozytywnego akcentu swoje występy w Olivii zaczęła drużyna Stoczniowca w kategorii żaka młodszego. Najmłodsi adepci hokeja w naszym klubie w pierwszym test meczu pokazali zaangażowanie, walkę i charakter. Tym samym Biało-niebiescy zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie, ogrywając 8:3 ekipę Wikingów z Elbląga.

– Nie wynik był tutaj najważniejszy, choć w sporcie o zwycięstwa chodzi. Na tym etapie chcemy zaszczepić sportowy gen, pasję do hokeja na lodzie i przywiązanie do barw klubowych. Bez systematycznej pracy i konsekwencji w działaniach nie da się osiągnąć dobrych wyników, a w przyszłości doprowadzić do jeszcze większego rozwoju tej widowiskowej dyscypliny sportu na Pomorzu. Uczymy dzieci hokeja na lodzie w poszanowaniu zasad fair play oraz w oparciu o długoletnią tradycję tej dyscypliny w Stoczniowcu – podkreślił trener Alex Zaharenko.

Pierwszego gola w rywalizacji żaków młodszych dla GKS Stoczniowiec strzelił Łukasz Kostecki. Zbieżność nazwisk nieprzypadkowa. W stoczniowej sztafecie pokoleń barwy Klubu w różnych okresach czasu i na najwyższym szczeblu hokejowych rozgrywek bronili: mama Anna, wujek Artur oraz dziadek Marek Kostecki (na zdjęciu poniżej z nr 12).

Młodzi Stoczniowcy wystąpili w następującym zestawieniu: Paskiewicz Victor, Brozdowski Adam, Ciszewski Władysław, Piskorska-Kikta Adela, Pasterny Błażej, Kuleszewicz Jan, Hanchar Artsiom, Veretina Veronika, Kostecki Łukasz, Amerek Filip, Jasinski Eryk, Zielinski Mateusz, Rykaczewski Szymon, Proch Cezary, Frankowski Wiktor, Firsov Martin, Kuleszewicz Stanistaw, Piskorski-Kikta Brunon.

Przypomnijmy, że cały czas trwa nabór do drużyn hokejowych Stoczniowca. Zapraszamy dzieci w rocznikach 2014, 2013, 2012, 2011. Adepci, którzy dostaną się do drużyny GKS Stoczniowiec będą mogły skorzystać z regularnych zajęć popołudniowych, opieki doświadczonej kadry trenerskiej, pomocy w doborze sprzętu, brać udział w cotygodniowych szkółkach, rozgrywkach oraz turniejach hokejowych. Więcej informacji u trenerów: Rafał Cychowski (+48 787635235) Alex Zaharenko (+48 571328227)

Dodajmy, że młodzi hokeiści zostaną objęci programem profilaktyki uzależnień. „Profis – sport bez uzależnień” to projekt dla młodych sportowców i lokalnej społeczności w Gdańsku. To 32 moduły o tematyce profilaktycznej, których celem jest uzależnienie od sportu i aktywności fizycznej, a przede wszystkim przestroga przed stosowaniem takich używek jak alkohol, czy narkotyki. Program został przygotowany i sfinansowany ze środków Miasta Gdańsk.

Przeczytaj również

Najnowsze

Uwaga!!! Zmiany w funkcjonowaniu szkółek hokejowej i łyżwiarskiej!

Ze względu na organizacje zawodów Grand Prix Juniorów w łyżwiarstwie figurowym, zajęcia szkółek hokeja...

Inauguracja sezonu w short tracku

Ściganie czas zacząć! Przeszło setka młodych łyżwiarzy weźmie udział w pierwszych w tym sezonie...

Najlepsi juniorzy świata w Olivii

Sympatycy łyżwiarstwa figurowego znów doczekali się wspaniałych zawodów! Junior Grand Prix, podobnie jak w...

Hokeistki Stoczniowca na remis w Tauron Lidze Hokeja Kobiet

Po ubiegłotygodniowym rozbiciu Unii Oświęcim podopieczne trenera Rafała Cychowskiego tym razem rywalizowały ze zmiennym...

Udany debiut zagraniczny pary tanecznej Ice Dance GKS Stoczniowiec

Za nami pierwszy wspólny start Oliwii Rybickiej Oliver i Filipa Bojanowskiego. W włoskim Bergamo...

Hokeistki Stoczniowca bez litości dla Unii Oświęcim

Od pewnej i wysokiej wygranej sezon 2023/2024 rozpoczęły hokeistki Stoczniowca. Biało-niebieskie, pod wodzą trenera...

Startują szkółki w Hali Olivia!

Uwaga, uwaga! Od 16 września 2023 roku ruszają szkółki dla najmłodszych miłośników sportów łyżwiarskich!...

Rafał Cychowski trenerem wicemistrzyń Polski!

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się zmagania Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w sezonie 2023/2024....

Przyjdź i zapisz swoje dziecko do GKS Stoczniowiec!

Co prawda "Letnie Hokejowe Szaleństwo na Lodzie" powoli dobiega końca, ale mamy dobrą wiadomość...

Letnie hokejowe szaleństwo na lodzie

Chcesz grać w hokeja, zgłoś się do nas! GKS Stoczniowiec prowadzi nabór chłopców w...