Amber Cup 2017
Amber Cup 2017

Regulamin Amber Cup 2017

  1. Organizatorem III Międzynarodowego Turnieju Hokeja na lodzie AMBER Cup 2017 w Gdańsku są rodzice i Gdański Klub Sportowy "Stoczniowiec"
  2. Termin zgłoszeń do AMBER Cup2017 upływa 17.02.2017 r.
  3. W turnieju weźmie udział 8 drużyn – decyduje kolejność zgłoszeń.
  4. Zgłoszenia należy przesyłać mailem na adres: marek.bak@stoczniowiec.org.pl oraz ambercapgdansk@gmail.com
  5. Wpisowe do turnieju wynosi 1000 PLN. Płatne do 20.02.2017 r.
  6. Zespoły rozgrywają mecze w składzie minimum 10 zawodników + 1 bramkarz, a maksimum 20 zawodników + 2 bramkarzy.
  7. W turnieju mogą brać udział tylko i wyłącznie zawodnicy urodzeni w roku 2004 i młodsi posiadający aktualne książeczki zdrowia sportowca.
  8. Drużyny zobowiązane są do posiadania ubezpieczenia NNW (przedstawione Organizatorowi na odprawie trenerskiej).
  9. Każdy uczestnik biorący udział w turnieju wyraża zgodę na nieodpłatne udostępnienie swojego wizerunku, które związane będzie z wszelkimi publikacjami dotyczącymi turnieju Amber Cup.
  10. Podczas meczu, w boksie może przebywać jedynie trener i kierownik drużyny rozgrywającej mecz.
  11. Mecze rozgrywane są na pełnowymiarowym lodowisku.
  12. Mecze trwają 40 minut (2 x 20 min). Przerwa 5 min (bez rolby).
  13. Obowiązują bramki pełnowymiarowe.
  14. Zawodnicy mogą grać ciałem.
  15. Każde przewinienie będzie karane zgodnie z taryfikatorem IIHF 2014-2018 i stosownymi regulaminami PZHL
  16. Punktacja: • za zwycięstwo w regulaminowym czasie - 2 pkt, • za remis - 1 pkt,
  17. W przypadku równej ilości punktów o miejscu w grupach decydują kolejno: wynik bezpośredniego meczu, wynik z serii rzutów karnych, stosunek bramek, większa liczba zdobytych bramek, mniejsza liczba straconych bramek.
  18. Trener lub kierownik drużyny po każdym zakończonym meczu jest zobowiązany do zapoznania się i podpisania protokołu meczowego.
  19. We wszystkich sytuacjach nie objętych regulaminem decyduje Komisja Sportowo - Techniczna turnieju.. w składzie: Przewodniczący komisji . - Marek Bak Kierownik Sekcji Hokeja GKS Stoczniowiec Członek komisji - Zieliński Mateusz Sędzia Członek komisji - Byczkowski Maciej Sędzia
  20. Ewentualny protest może zgłosić jedynie kierownik drużyny, maksymalnie do 10 min po danym meczu, wnosząc opłatę w wysokości 100 zł. Opłata zostaje zwrócona tylko w przypadku pozytywnego rozpatrzenia protestu w stosunku do drużyny zgłaszającej.

 

Forma Turnieju

I runda – piątek 07.04.2017, sobota 08.04.2017

  1. Zespoły podzielone są na 2 grupy „wstępne” (A i B) po 5 zespołów w grupie A i 4 zespoły w grupie B.
  2. Drużyny grają systemem „każdy z każdym” we własnej grupie.
  3. Zespoły zajmujące miejsca od 1 do 3 w grupie A i 1 do 2 w grupie B po 4 meczach w grupie A i 3 meczach w grupie B zostają rozstawione w grupie rywalizującej o miejsca 1-5.
  4. Zespoły zajmujące 4 i 5 w grupie A i 3i 4 w grupie B po meczach grupowych zostają rozstawione w grupie rywalizującej o miejsca 6-9.

 

II runda – sobota 08.04.2017, niedziela 09.04.2017

  1. Zespoły zajmujące miejsca od 1 do 3 grupa „A” i zajmujące miejsca od 1 do 2 grupa „B” tworzą grupę rywalizującą o miejsca 1 – 5.
  2. Zespoły zajmujące miejsca 4 i 5 grup „A” i zajmujące miejsca od 3 do 4 „B tworzą grupę rywalizującą o miejsca 6 – 9.
  3. W grupie 1 – 5, mecz pomiędzy drużynami wychodzącymi z tej samej wstępnej grupy z I rundy (A, B) nie jest rozgrywany a wynik uzyskany w I rundzie zostaje przepisany do II rundy.
  4. Mecze rozgrywane są zgodnie z terminarzem w programie.

 

Grupa 1 - 5

  • Zespoły zajmujące 1 i 2 miejsce po 2 meczach grupowych II rundy, kwalifikują się do rundy finałowej i rozgrywają mecz o zwycięstwo w turnieju.
  • Zespoły zajmujące 3 i 4 miejsce po 2 meczach grupowych II rundy, kwalifikują się do rundy finałowej i rozgrywają mecz o 3 miejsce w turnieju.

Grupa 6 - 9

  • Zespoły zajmujące 1 i 2 miejsce po meczach grupowych II rundy, kwalifikują się do rundy III i rozgrywają mecz o 5 miejsce w turnieju.
  • Zespoły zajmujące 3 i 4 miejsce po meczach grupowych II rundy, kwalifikują się do rundy III i rozgrywają mecz o 7 miejsce w turnieju.

 

III runda – niedziela 09.04 2017

  1. Zgodnie z zajętymi miejscami w grupach po II rundzie turnieju, zespoły rozgrywają mecze o miejsca 1 – 9:
  • zespoły z 1 i 2 miejsca w grupie 1 – 5 rozgrywają mecz o zwycięstwo w turnieju.
  • zespoły z 3 i 4 miejsca w grupie 1 – 5 rozgrywają mecz o 3 miejsce w turnieju.
  • zespoły z 5 i 1 miejsca w grupach 1 – 5 , 6 – 9 rozgrywają mecz o 5 miejsce w turnieju.
  • zespoły z 2 i 3 miejsca w grupie 6 - 9 rozgrywają mecz o 7 miejsce w turnieju.
  1. Mecze rozgrywane są na dwóch lodowiskach zgodnie z terminarzem w programie.
  2. Rozgrywki w rundzie trzeciej wyłonią zwycięzcę turnieju oraz uszeregują drużyny na miejscach od 1 do 9.

 

Zakończenie Turnieju

Nagrody

Organizator zapewnia uczestnikom nagrody

  1. Puchary dla wszystkich drużyn odpowiednio za zajęte miejsce w turnieju.
  2. Medale dla wszystkich uczestników odpowiednio za zajęte miejsce w turnieju.
  3. Indywidualne statuetki oraz nagrody rzeczowe za:
    • Najlepszego Zawodnika Turnieju
    • Króla Strzelców
    • Najlepszego Bramkarza
    • Najlepszego Obrońcy
    • Najlepszego Napastnika
    • Najmłodszego Uczestnika Turnieju (według statystyk meczowych zliczanych pod koniec turnieju)
  4. Indywidualne statuetki (9 szt.) dla Najlepszego Zawodnika Drużyny (wg trenerów wszystkich drużyn biorących udział w turnieju)
  5. Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników turnieju.
    • krążek hokejowy z logo turnieju
    • koszulka t-shirt z logo turnieju
    • pamiątkowe worki na kask
    • smycz do kluczy
    • nagrody PZHLu

Ponadto organizator zapewnia bezpłatnie wszystkim uczestnikom turnieju:

  • ciepły posiłek (codziennie)
  • owoce
  • drożdżówki
  • wodę

 

  • Kierownik Zawodów Marek Bak 503191952 pokój nr. 5
  • Komisarz Zawodów Paweł Zieliński 601569362 pokój nr 5
Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po