Ruszają prestiżowe ISU Junior Grand Prix

W najbliższym tygodniu światowa czołówka młodych łyżwiarzy figurowych będzie gościć w Gdańsku. Między 28 września a 01 października odbędzie się ISU JGP Solidarity Cup 2022, a tydzień później w tej samej hali Olivia rozegrany zostanie ISU JGP Baltic Cup 2022. To pierwszy przypadek w historii, kiedy Polska jest gospodarzem dwóch imprez cyklu juniorskiego Grand Prix.

W tym sezonie Międzynarodowa Unia Łyżwiarska przyznała nam organizację JGP nieco poza kolejnością. Zwyczajowo organizator dostaje ją co 2 lata. Pandemia jednak mocno to zrewidowała i niektóre państwa odwoływały imprezy w ostatniej chwili. W tym sezonie chciano tego uniknąć, dlatego ISU postawiła na “pewniaka”, czyli na nas. Ostatecznie robimy zatem dwie, a nie jedną imprezę. A w zasadzie możemy powiedzieć, że nawet trzy. Ze względu na działania wojenne odwołano JGP Armenii i poproszono nas o przyjęcie na te zawody dodatkowych łyżwiarzy” – poinformował prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jacek Tascher

W rozpoczynającym się Solidarity Cup planowo miało wystąpić aż 132 zawodników z 39 państw. Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wyszedł jednak naprzeciw prośbie Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i zwiększył w ostatniej chwili liczbę uczestników. Tym samym w Gdańsku podczas Solidarity Cup spodziewanych jest ponad 150 łyżwiarzy.

isujgp-2022

Te zawody, to okazja dla naszych zawodników na pokazanie się, a dla niektórych jak chociażby Noelle Streuli na nawiązanie walki o punkty. Piętnasta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata juniorów wraca po kontuzji, ale liczymy na podjęcie przez nią rywalizacji z najlepszymi” – podkreśla sekretarz generalny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i organizator zawodów Jakub Wójcik.

Oprócz naszej utalentowanej solistki w Solidarity Cup wystąpi również nasza para taneczna – Sofia Dovhal i Wiktor Kulesza oraz nasz solista Jakub Lofek, który ubiegły sezon zamknął mocnym akcentem – awansem do finału mistrzostw świata juniorów.

Zawody Solidarity Cup i Baltic Cup będą kolejno 12. i 13. imprezą cyklu ISU Junior Grand Prix zorganizowaną w Polsce. W poprzednich, swoje pierwsze kroki ku wielkiej karierze stawiały takie gwiazdy łyżwiarstwa figurowego jak dwukrotny mistrz olimpijski Yuzuru Hanyu. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ISU Junior Grand Prix

Na trybunach Olivii spodziewamy się wielu sympatyków sportu, także młodych adeptów łyżwiarstwa figurowego i ich trenerów oraz uczestników programu Miasta Gdańsk „Profis – sport bez uzależnień”. Przypomnijmy jego celem jest profilaktyka i propagowanie zdrowego stylu życia. Właśnie podczas obydwu prestiżowych imprez będzie okazja podziwiać najlepszych młodych sportowców globu, dla których obok łyżwiarstwa figurowego na najwyższym poziomie, tak ważne są dobre nawyki oraz dbanie o odpowiednią kondycje psychiczną, fizyczną, a także moralną i etyczną stronę sportu – podkreśla Marek Kostecki współorganizator programu i prezes GKS Stoczniowiec.

Przeczytaj również

Najnowsze

Co, gdzie, kiedy? 2-3.12.2023 ślizgawki, szkółki i mecze w Hali Olivia.

MECZE HOKEJ NA LODZIEHALA DUŻA (wejście sektor B od ulicy Bażyńskiego) Sobota 2 Grudnia...

Kup Bilet online na Ślizgawkę

Zakup biletów online. Rozpoczynamy nowy etap w działalności ogólnodostępnych ślizgawek w Hali Olivia! Bilety na...

Historyczny start łyżwiarzy Stoczniowca w juniorskim PŚ w short tracku

Natalia Bielicka oraz Adam Muchlado wzięli udział w pierwszej edycji zawodów Pucharu Świata zorganizowanych...

Porażki młodych hokeistów Stoczniowca w starciach z Legią Warszawa

Dwie przegrane ze stołecznymi zepchnęły drużynę żaków starszych GKS Stoczniowiec z podium na czwarte...

Bez litości dla Wiedźm z Wrocławia

Wrocławianki nie zaczarowały tafli lodowej w Olivii, bowiem w dwumeczu hokeistki GKS Stoczniowiec łatwo...

Kolejny sportowy weekend w Olivii

Emocje w ramach Tauron Ligi Hokeja Kobiet, a do tego ślizgawki i szkółki: łyżwiarska...

Młodzicy Stoczniowca wygrywają Turniej Niepodległości

Młodzi hokeiści GKS Stoczniowiec nie mieli sobie równych na tafli toruńskiego Tortoru. Podopieczni trenera...

11 Listopada w Hali Olivia

Przed nami obchody Święta Niepodległości. Szykujcie łyżwy, bo będzie się działo na taflach lodowych...

Świetne wyniki Stormowskiej w Pucharze Świata w Montrealu

Czwarte i szóste miejsce Kamili Stormowskiej na dystansach 500 i 1000 metrów to najlepsze...

Hokeistki ze zmiennym szczęściem

Zwycięstwo i przegrana po dogrywce - taki jest bilans zawodniczek GKS Stoczniowiec po weekendowych...