Ruszają prestiżowe ISU Junior Grand Prix

W najbliższym tygodniu światowa czołówka młodych łyżwiarzy figurowych będzie gościć w Gdańsku. Między 28 września a 01 października odbędzie się ISU JGP Solidarity Cup 2022, a tydzień później w tej samej hali Olivia rozegrany zostanie ISU JGP Baltic Cup 2022. To pierwszy przypadek w historii, kiedy Polska jest gospodarzem dwóch imprez cyklu juniorskiego Grand Prix.

W tym sezonie Międzynarodowa Unia Łyżwiarska przyznała nam organizację JGP nieco poza kolejnością. Zwyczajowo organizator dostaje ją co 2 lata. Pandemia jednak mocno to zrewidowała i niektóre państwa odwoływały imprezy w ostatniej chwili. W tym sezonie chciano tego uniknąć, dlatego ISU postawiła na “pewniaka”, czyli na nas. Ostatecznie robimy zatem dwie, a nie jedną imprezę. A w zasadzie możemy powiedzieć, że nawet trzy. Ze względu na działania wojenne odwołano JGP Armenii i poproszono nas o przyjęcie na te zawody dodatkowych łyżwiarzy” – poinformował prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jacek Tascher

W rozpoczynającym się Solidarity Cup planowo miało wystąpić aż 132 zawodników z 39 państw. Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wyszedł jednak naprzeciw prośbie Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i zwiększył w ostatniej chwili liczbę uczestników. Tym samym w Gdańsku podczas Solidarity Cup spodziewanych jest ponad 150 łyżwiarzy.

isujgp-2022

Te zawody, to okazja dla naszych zawodników na pokazanie się, a dla niektórych jak chociażby Noelle Streuli na nawiązanie walki o punkty. Piętnasta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata juniorów wraca po kontuzji, ale liczymy na podjęcie przez nią rywalizacji z najlepszymi” – podkreśla sekretarz generalny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i organizator zawodów Jakub Wójcik.

Oprócz naszej utalentowanej solistki w Solidarity Cup wystąpi również nasza para taneczna – Sofia Dovhal i Wiktor Kulesza oraz nasz solista Jakub Lofek, który ubiegły sezon zamknął mocnym akcentem – awansem do finału mistrzostw świata juniorów.

Zawody Solidarity Cup i Baltic Cup będą kolejno 12. i 13. imprezą cyklu ISU Junior Grand Prix zorganizowaną w Polsce. W poprzednich, swoje pierwsze kroki ku wielkiej karierze stawiały takie gwiazdy łyżwiarstwa figurowego jak dwukrotny mistrz olimpijski Yuzuru Hanyu. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ISU Junior Grand Prix

Na trybunach Olivii spodziewamy się wielu sympatyków sportu, także młodych adeptów łyżwiarstwa figurowego i ich trenerów oraz uczestników programu Miasta Gdańsk „Profis – sport bez uzależnień”. Przypomnijmy jego celem jest profilaktyka i propagowanie zdrowego stylu życia. Właśnie podczas obydwu prestiżowych imprez będzie okazja podziwiać najlepszych młodych sportowców globu, dla których obok łyżwiarstwa figurowego na najwyższym poziomie, tak ważne są dobre nawyki oraz dbanie o odpowiednią kondycje psychiczną, fizyczną, a także moralną i etyczną stronę sportu – podkreśla Marek Kostecki współorganizator programu i prezes GKS Stoczniowiec.

Przeczytaj również

Najnowsze

Dwucyfrówka pod Wawelem

Nie zwalniają tempa hokeistki Stoczniowca. Podopieczne trenera Zenona Obłońskiego okrutnie rozprawiły się z Cracovią...

Trzy porażki siatkarzy

Nie wiedzie się jak na razie w rozgrywkach drugiej ligi drużynie Stoczniowca Politechniki Gdańskiej....

Adam Muchlado 10. w Białymstoku

Łyżwiarz szybki Stoczniowca zajął 10. lokatę w klasyfikacji generalnej podczas ISU Junior Challenge w...

Zmiany w ślizgawkach 19 i 20 listopada

Ślizgawki i szkółka łyżwiarska zostały odwołane w związku z sobotnim koncertem Wodecki Twist oraz...

11 Listopada w Hali Olivia

Przed nami obchody Święta Niepodległości. Szykujcie łyżwy, bo będzie się działo na taflach lodowych...

Ze zmiennym szczęściem w PŚ w short tracku

Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce w drugim finale rywalizacji na dystansie 500 metrów podczas...

Rywalizowali młodzi łyżwiarze

Tym razem w Elblągu rozegrano kolejne zawody z cyklu Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych. Młodzi specjaliści...

Dobry występ Nikoli Mazur w Pucharze Świata w short tracku

Łyżwiarka Stoczniowca indywidualnie zajęła 6. miejsce w biegu na 500 metrów w rozegranych w...

Derby Gdańska dla Stoczniowca Politechniki.

Derby Gdańska dla Stoczniowca Politechniki. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu Biało-niebiescy wygrywają 3:2...

Gdańscy hokeiści w kratkę

Ze zmiennym szczęściem rywalizują Stoczniowcy w rozgrywkach 1 ligi / MHL oraz w eliminacjach...