Ruszają prestiżowe ISU Junior Grand Prix

W najbliższym tygodniu światowa czołówka młodych łyżwiarzy figurowych będzie gościć w Gdańsku. Między 28 września a 01 października odbędzie się ISU JGP Solidarity Cup 2022, a tydzień później w tej samej hali Olivia rozegrany zostanie ISU JGP Baltic Cup 2022. To pierwszy przypadek w historii, kiedy Polska jest gospodarzem dwóch imprez cyklu juniorskiego Grand Prix.

W tym sezonie Międzynarodowa Unia Łyżwiarska przyznała nam organizację JGP nieco poza kolejnością. Zwyczajowo organizator dostaje ją co 2 lata. Pandemia jednak mocno to zrewidowała i niektóre państwa odwoływały imprezy w ostatniej chwili. W tym sezonie chciano tego uniknąć, dlatego ISU postawiła na “pewniaka”, czyli na nas. Ostatecznie robimy zatem dwie, a nie jedną imprezę. A w zasadzie możemy powiedzieć, że nawet trzy. Ze względu na działania wojenne odwołano JGP Armenii i poproszono nas o przyjęcie na te zawody dodatkowych łyżwiarzy” – poinformował prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jacek Tascher

W rozpoczynającym się Solidarity Cup planowo miało wystąpić aż 132 zawodników z 39 państw. Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wyszedł jednak naprzeciw prośbie Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i zwiększył w ostatniej chwili liczbę uczestników. Tym samym w Gdańsku podczas Solidarity Cup spodziewanych jest ponad 150 łyżwiarzy.

isujgp-2022

Te zawody, to okazja dla naszych zawodników na pokazanie się, a dla niektórych jak chociażby Noelle Streuli na nawiązanie walki o punkty. Piętnasta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata juniorów wraca po kontuzji, ale liczymy na podjęcie przez nią rywalizacji z najlepszymi” – podkreśla sekretarz generalny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i organizator zawodów Jakub Wójcik.

Oprócz naszej utalentowanej solistki w Solidarity Cup wystąpi również nasza para taneczna – Sofia Dovhal i Wiktor Kulesza oraz nasz solista Jakub Lofek, który ubiegły sezon zamknął mocnym akcentem – awansem do finału mistrzostw świata juniorów.

Zawody Solidarity Cup i Baltic Cup będą kolejno 12. i 13. imprezą cyklu ISU Junior Grand Prix zorganizowaną w Polsce. W poprzednich, swoje pierwsze kroki ku wielkiej karierze stawiały takie gwiazdy łyżwiarstwa figurowego jak dwukrotny mistrz olimpijski Yuzuru Hanyu. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ISU Junior Grand Prix

Na trybunach Olivii spodziewamy się wielu sympatyków sportu, także młodych adeptów łyżwiarstwa figurowego i ich trenerów oraz uczestników programu Miasta Gdańsk „Profis – sport bez uzależnień”. Przypomnijmy jego celem jest profilaktyka i propagowanie zdrowego stylu życia. Właśnie podczas obydwu prestiżowych imprez będzie okazja podziwiać najlepszych młodych sportowców globu, dla których obok łyżwiarstwa figurowego na najwyższym poziomie, tak ważne są dobre nawyki oraz dbanie o odpowiednią kondycje psychiczną, fizyczną, a także moralną i etyczną stronę sportu – podkreśla Marek Kostecki współorganizator programu i prezes GKS Stoczniowiec.

Przeczytaj również

Najnowsze

Wychowanek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji na MŚ elity w hokeju

Maciej Urbanowicz, aktualnie reprezentujący barwy JKH GKS Jastrzębie, będzie miał szanse zagrać przeciwko najlepszym...

Nikola Mazur sportową twarzą Gdańska

Już po raz trzeci w historii łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec może poszczycić sie tym...

Gościnny Stoczniowiec

Potwierdziło się, że szwedzki hokej kobiecy należy do światowej czołówki. Występująca w trzeciej dywizji HK...

Stocznia murem za Lechią

Biało-zielona iluminacja rozświetli w środę wieczorem Halę Olivia. To wyraz wsparcia GKS Stoczniowiec dla...

Uwaga! W tym tygodniu zdajemy sprzęt hokejowy!

GKS Stoczniowiec informuje, że pobrany sprzęt hokejowy będzie można będzie zdać już w tym...

Halo młodzi Stoczniowcy! Startują zapisy do sekcji hokejowej!!!

GKS Stoczniowiec wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i otwiera kolejny nabór do sekcji hokeja na lodzie,...

Szwedzkie pojedynki hokeistek Stoczniowca

W cieniu rywalizacji reprezentacji kraju kobiet w hokeju na lodzie, które spadły z dywizji...

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie

Trzy dni hokejowych emocji w Hali Olivia. Turniej Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie Dywizji...

Młodzi adepci hokeja rywalizowali w Olivii

Dużo sportowej zabawy, ogromna radość dzieci, wreszcie ogłuszający doping rodziców oraz wielkie emocje. Tak...

Dwa tytuły wicemistrzyń Polski dla młodych łyżwiarek figurowych GKS Stoczniowiec

Na podium stanęły w klasie złotej – Nadia Ignaczak, a w klasie brązowej Kira...