Hokeiści IKS Atak Elbląg swoje przygotowania do sezonu hokejowego odbyła w Gdańsku. Areną ćwiczeń była tafla małej Hala Olivia.
Hokeiści trenowali na sledge’ach, pojazdach, przypominającym sanki na łyżwach. Hokej niepełnosprawnych jest bardzo popularny w Skandynawii, zachodniej Europie czy Stanach Zjednoczonych. Do Polski zawitał dzięki determinacji elbląskiego klubu oraz Amerykanina polskiego pochodzenia Sylwestra Flisa. Flis, paraolimpijczyk, zdobył złoty medal na olimpiadzie w Salt Lake City w reprezentacji USA, następnie trenował polskich niepełnosprawnych hokeistów.
W Polsce sekcja hokeja na siedząco działa już od 15 lat, a reprezentacja, która głównie opiera się na hokeistach elbląskiego Klubu ma za sobą występy w wielu imprezach najwyższej rangi, chociażby takich jak mistrzostwa Europy.
W grze hokeja niepełnosprawnych bierze udział 6 zawodników, w tym bramkarz. Zawodnicy grają w pozycji siedzącej, poruszając się na specjalnym pojeździe – tzw. sledge’u, przypominającym sanki na łyżwach. Każdy z zawodników ma do dyspozycji dwa kijki, które służą zarówno do poruszania się, jak i do prowadzenia krążka. Pozostałe zasady gry są takie same, jak w tradycyjnym hokeju.