Jest trzecie miejsce gdańskich hokeistek w MP!

Hokeistki GKS Stoczniowiec z brązowym medalem Mistrzostw Polski! To 11. krążek w historii występów Biało-niebieskich na krajowych lodowiskach i drugi z rzędu medal z brązowego kruszcu w rozgrywkach TLHK.

Hokeistki GKS Stoczniowiec zakończyły sezon na podium, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski! W rywalizacji o trzecie miejsce w TAURON Lidze Hokeja Kobiet nasza drużyna pokonała SKKH Atomówki GKS Tychy 4:1, udowadniając swoją klasę i determinację.

Bramki dla GKS Stoczniowiec: dublet zaliczyła Julia Łapińska, a dodatkowo jeszcze dla miejscowych zawodniczek na listę strzelczyń wpisały się – Dominika Korkuz i Renata Ślęczek (Tokarska). Jedynego gola strzeliła dla tyskiej drużyny Aleksandra Kopala. Przypomnijmy, tydzień temu w Tychach gdańszczanki wygrały 4:3.

To wielki sukces dla zespołu, który przez cały sezon ciężko pracował, by znaleźć się w czołówce najlepszych kobiecych drużyn w kraju. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz sztabowi szkoleniowemu.

Skład brązowych medalistek:
Bramkarki: Natalia Kwiatkowska, Zuzanna Furtak
Obrończynie: Maria Jimeno Toyas, Natalia Kamińska, Dominika Korkuz, Katarzyna Kasprzycka, Magdalena Mrozczak
Napastniczki: Iga Kosturska, Magda Mroczka, Magdalena Łąpieś, Iga Schramm, Julia Łapińska, Jagoda Jedynak, Lena Makowska, Magdalena Olszewska, Amelia Węgryniak

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie przez cały sezon! Wasza obecność na trybunach i doping były dla nas ogromnym wsparciem. Do zobaczenia w kolejnym sezonie – razem jesteśmy silniejsi! 

Przeczytaj również

Najnowsze

Charakter do ostatniego gwizdka – hokeistki Stoczniowca blisko, bardzo blisko w Janowie

Dwa wyjazdowe mecze hokeistek GKS Stoczniowiec z Kojotkami Naprzód Janów dostarczyły ogromnych emocji i trzymały w napięciu do...

Bez przełamania – Stoczniowiec dwukrotnie ulega Podhalu

Po 24. kolejce I Ligi Hokeja GKS Stoczniowiec wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w...

Jabłońska w Stoczniowcu! Hit transferowy w gdańskim klubie

To wiadomość, której nie spodziewali się kibice żeńskiego hokeja w Trójmieście. Nową opiekunką hokeistek...

Jest nominacja olimpijska dla łyżwiarki szybkiej GKS Stoczniowiec!

Kamila Sellier (Stormowska) jest kolejną polską zawodniczką w short tracku, która wystąpi na zimowych...

W ferie ślizgawki codziennie

Zimowa frajda na lodzie – zapraszamy na ślizgawki podczas ferii! Ferie zimowe to idealny czas...

Walley Winter Cup zainaugurował sportowy rok 2026 dla solistów GKS Stoczniowiec

Zawody łyżwiarskie Walley Winter Cup otworzyły cykl rywalizacji sportowej solistów w Nowym Roku 2026....

Pierwszoligowcy wracają na taflę Hali Olivia

Zapraszamy wszystkich do wsparcia hokeistów GKS Stoczniowiec. Zespół z Gdańska liczy na Twoje wsparcie...

Jeśli ferie to tylko na lodzie

Nie ma lepszego momentu, żeby zakochać się w lodzie. Dlatego GKS Stoczniowiec zaprasza najmłodszych...

Jubileuszowy Hevelius Cup 2026 rusza w Hali Olivia

Gdańsk po raz 10. stanie się miejscem międzynarodowej rywalizacji w łyżwiarstwie synchronicznym. ISU...

Tu rodzą się hokejowe charaktery

Hokej na lodzie w GKS Stoczniowiec to nie tylko sport, to przygoda od pierwszego...