Hokeistki Stoczniowca w półfinale MP

W ostatnim meczu zasadniczej części sezonu Tauron Ligi Hokeja Kobiet podopieczne trenera Rafała Cychowskiego przegrały na Górnym Śląsku z Kojotkami Naprzód Janów 1:6. Porażka nie zmąciła gdańszczankom zbyt mocno nastrojów, bowiem już w pierwszej fazie play off Biało-niebieskie odprawiły Atomówki GKS Tychy.

Po sobotnim remisie 2:2 w Tychach wiadomo było, że zwycięzca niedzielnego spotkania w Gdańsku awansuje do półfinału Tauron Ligi Hokeja Kobiet. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Stoczniowca. Już w 32. sekundzie krążek pod poprzeczką tyskiej bramki umieściła Alicja Siejka. Gdańszczanki przeważały, ale brakowało im skuteczności. W 11. minucie ponownie Alicja Siejka pokonała bramkarkę przyjezdnych i było 2:0. Mimo dużej przewagi podopiecznych Rafała Cychowskiego wynik nie uległ zmianie do końca drugiej tercji. W 41. minucie tyszanki przeprowadziły kontrę, którą strzałem w okienko gdańskiej bramki wykończyła Zuzanna Rduch. W 43. minucie Marta Goniszewska przejęła krążek w tyskiej tercji i zdobyła trzecią bramkę dla Stoczniowca. To nie był koniec emocji. W 48. minucie gdy gdańszczanki grały w osłabieniu Oliwia Garbocz zdobyła kontaktową bramkę dla przyjezdnych. To zapowiadało duże emocje, bo jedno trafienia dla Atomówek oznaczało dogrywkę. Na szczęście w końcówce Dominika Korkuz (gra w przewadze) i Natalia Kamińska przypieczętowały wygraną Stoczniowca i awans do półfinału.

W walce o finał podopieczne Rafała Cychowskiego zmierzą się z Kojotkami Naprzód Janów. Pierwszy mecz 17 lutego w Gdańsku.

GKS STOCZNIOWIEC – ATOMÓWKI GKS TYCHY 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Bramki: 1:0 Alicja Siejka (1), 2:0 Alicja Siejka (11), 2:1 Zuzanna Rduch (41), 3:1 Marta Goniszewska (43), 3:2 Oliwia Garbocz (48, 5 na 4), 4:2 Dominika Korkuz (57, 5 na 4), 5:2 Natalia Kamińska (58)

Stoczniowiec: Agata Kosińska-Horzelska – Ines Schramm, Dominika Korkuz, Marta Goniszewska, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka – Natalia Kamińska, Magda Mroczka, Maria Jimeno Toyas, Małgorzata Synowiec, Magdalena Mroszczak – Izabela Laskowska, Lena Makowska, Jagoda Jedynak

Przypomnijmy, że partnerami strategicznymi, występującego w Tauron Hokej Lidze Kobiet zespołu Stoczniowca, jest Miasto Gdańsk oraz Energa z Grupy Orlen.

Przeczytaj również

Najnowsze

Zdrowsze społeczeństwo Gdańska

Wszystko dzięki wspólnemu projektowi Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec oraz Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Chodzi...

Weekend 24/25 lutego 2024 roku w Hali Olivia. Co? Gdzie? Kiedy? Mecze, szkółki i ślizgawki

SKÓŁKA ŁYŻWIARSKAHALA MAŁA (wejście od ulicy Bażyńskiego – kasa ślizgawkowa)Niedziela 25 Luty 2024 godz.9:15 SKÓŁKA HOKEJOWAHALA MAŁA (wejście...

Sport jako narzędzie walki z uzależnieniami

Kilka tysięcy młodych sportowców z gdańskich stowarzyszeń i fundacji, wśród nich załoga GKS Stoczniowiec,...

Hokeistki Stoczniowca dalej od finału Tauron Ligi Hokeja Kobiet

Trudno będzie hokeistkom Stoczniowca po raz 10 z rzędu awansować do wielkiego finału hokejowych...

Weekend 17/18 lutego 2024 roku w Hali Olivia. Co? Gdzie? Kiedy? Mecze, szkółki i ślizgawki

MECZE HOKEJ NA LODZIEHALA MAŁA (wejście od ulicy Bażyńskiego – kasa ślizgawkowa) Sobota 17 Lutego 2024 godz....

Wielkie emocje w Olivii

Już w najbliższy weekend czeka nas wiele sportowych wrażeń. Najpierw za sprawą prestiżowych zawodów...

Sukcesy łyżwiarzy szybkich GKS Stoczniowiec podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krynicy

Udane występy zaowdników GKS Stoczniowiec z sekcji short tracku. Podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży...

Nikola trzymaj się!

Ściskamy kciuki za Nikolę Mazur. Reprezentantka Polski i jednocześnie zawodniczka GKS Stoczniowiec zanotowała groźny...

Kamila Stormowska potwierdza znakomitą dyspozycję

Łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec zdobyła dwa brązowe medale na 500 i 1000 metrów podczas...

Finał Pucharu Świata w short tracku w Polsce w Hali Olivia!

Kolejna wielka impreza w short tracku odbędzie się w Gdańsku! Tym razem do Gdańska...