Dwucyfrówka pod Wawelem

Nie zwalniają tempa hokeistki Stoczniowca. Podopieczne trenera Zenona Obłońskiego okrutnie rozprawiły się z Cracovią 1906. Gdańszczanki zaaplikowały rywalkom 18 goli, nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Po 3 trafienia na swoim koncie zanotowały Magdalena Łąpieś i Katarzyna Kasprzycka, po 2 gole zdobyły Renata Tokarska, Dominika Korkuz oraz Alicja Kobus, wreszcie po jednej bramce dołożyły Iga Schramm, Alicja Siejka, Ines Schramm, Natalia Kamińska, Anna Sencerz i Agata Cybulska. Były to zawody z cyklu “bez historii”. Hokeistki Stoczniowca od pierwszej partii pewnie budowały swoją przewagę, wygrywając w tercjach 5:0, 6:0 i 7:0. Podopieczne trenera Obłońskiego plasują się na drugim miejscu w tabeli jedynie ustępując bytomskiej Polonii (6 punktów straty przy jednym spotkaniu zaległym).

hokeistki GKS

Trochę gorzej wiedzie się gdańskim hokeistom. Występujący na zapleczu PHL Stoczniowcy okupują dopiero 11 lokatę. Biało-niebiescy grają w kratkę. O ile w ostatnich dniach 2:1 w Olivii pokonali ŁKH Łódź (gole: Adam Laskowski i Filip Ananiew) a w Tychach MOSM 3:2 (2 trafienia Dzmitry Bondarenka i Filip Ananiew) , o tyle 1:7 w Katowicach przegrali z Naprzodem Janów (gol Dmytro Sapozhnik) i 5:6 u siebie z SMS Toruń (bramki: Dzmitry Bondarenka, Adam Laskowski, Dmytro Sapozhnik, Jakub Wala i Kuba Piwowarski).

Zwycięstwo na koncie juniorów młodszych (U18), którzy rywalizują w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wygrali 5:4 z ŁKH Łódź (3 gole na koncie Alberta Ventlianda, po jednym trafieniu zanotowali Jakub Vitek i Jan Romanowski).

Przypomnijmy, że wszyscy młodzi sportowcy trenujący w Gdańskim Klubie Sportowym Stoczniowiec objęci są specjalnym programem profilaktycznym Miasta Gdańsk „Profis – sport bez uzaleźnień”.

Przeczytaj również

Najnowsze

GKS Stoczniowiec prezentuje uchwały Walnego Zebrania Delegatów Klubu

Czwartkowe walne dało zielone światło do wprowadzenia uchwał, które mają regulować funkcjonowanie Klubu w kadencji...

Tytuły Honorowe dla zasłużonych członków GKS Stoczniowiec

Walne Zebranie Delegatów Klubu uhonorowało znakomitych sportowców, byłych hokeistów Stoczniowca, a następnie szkoleniowców w...

Za nami Walne Zebranie Delegatów Stoczniowca

Wiemy, kto pokieruje pracami Klubu w latach 2024-2028. Zgodnie z wolą delegatów prezesem GKS...

Dorota Palimeris wytańczyła mistrzostwo świata

Solistka GKS Stoczniowiec wywalczyła złoty medal w międzynarodowych mistrzostwach dla dorosłych i amatorów w...

Komunikat GKS Stoczniowiec dotyczący funkcjonowania sekcji hokej na lodzie w sezonie 2024/2025

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec informuje, że decyzją pionu szkoleniowego do rozgrywek sportowych organizowanych pod...

Zakończyły się mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie

W poniedziałek, 20 maja w Ostrawie Polacy rozegrali ostatni mecz w ramach MŚ hokejowej elity. Niestety, Biało-czerwoni przegrali z Kazachami 1:3. Nasz zespół...

Wychowanek GKS Stoczniowiec w składzie reprezentacji na MŚ elity w hokeju

Maciej Urbanowicz, aktualnie reprezentujący barwy JKH GKS Jastrzębie, będzie miał szanse zagrać przeciwko najlepszym...

Nikola Mazur sportową twarzą Gdańska

Już po raz trzeci w historii łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec może poszczycić sie tym...

Gościnny Stoczniowiec

Potwierdziło się, że szwedzki hokej kobiecy należy do światowej czołówki. Występująca w trzeciej dywizji HK...

Stocznia murem za Lechią

Biało-zielona iluminacja rozświetli w środę wieczorem Halę Olivia. To wyraz wsparcia GKS Stoczniowiec dla...