Cenna wygrana hokeistek GKS Stoczniowiec w pierwszym spotkaniu o brąz MP

Podopieczne trenera Rafała Cychowskiego zrobiły ważny krok w kierunku podium mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu o 3. miejsce w rozgrywkach Tauron Ligi Hokeja Kobiet pokonały w Tychach tamtejsze Atomówki 4:3. Gra o medal toczy się do dwóch wygranych, a kolejny mecz już za tydzień w Olivii.

Hokeistki Stoczniowca od 10 lat nie schodzą z podium mistrzostw Polski. W sezonie 2014/2015 drużyna, której trenerem był Henryk Zabrocki, zdobyła złote medale. W kolejnych ośmiu sezonach gdańszczanki grały w finale, ale za każdym razem musiały uznać wyższość Polonii Bytom. Przed rokiem zespół prowadzony przez Rafała Cychowskiego zdobył brązowe krążki. Biało-nibieskie w tym sezonie ponownie zbliżyły się do trzciej lokaty, wygrywając pierwszy mecz z Atomówkami GKS Tycjy. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Jeszcze na początku trzeciej odsłony był remis 2:2, ostatecznie gdańszczanki przechylilły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

ATOMÓWKI GKS TYCHY – GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Bramki dla Stoczniowca: Magdalena Mroszczak, Dominika Korkuz, Iga Kosturska, Magdalena Łąpieś. Biało-niebieskie wystąpiły w następującym zestawieniu: Natalia Kwiatkowska, Zuzanna Furtak – Maria Jimeno Toyas, Natalia Kamińska, Dominika Korkuz, Katarzyna Kasprzycka, Magdalena Mroszczak, Iga Kosturska, Magda Mroczka, Magdalena Łąpieś, Iga Schramm, Julia Łapińska, Jagoda Jedynak, Lena Makowska, Magdalena Olszewska, Amelia Węgrzyniak.

Drugi mecz w Gdańsku odbędzie się w sobotę, 22 marca o godz. 18.30. Ewentualny trzeci również w Hali Olivia, w niedzielę, 23 marca, o godz. 18.00. Od 11. medalu w historii krajowego czempionatu hokeistki Stoczniowca dzieli już tylko jedno zwycięstwo.

Przeczytaj również

Najnowsze

Hokeistki Stoczniowca bliżej brązowego medalu

To był mecz z gatunku tych, które budują charakter drużyny. Hokeistki GKS Stoczniowiec Gdańsk...

Wybrzmiał ostatni akord sezonu w krajowym short tracku

Felix Pigeon z AZS Politechniki Opolskiej i Kornelia Woźniak z UKS Orlicy Duszniki-Zdrój zostali...

Nina Wieczorek wicemistrzynią Polski w klasie brązowej

To był bardzo udany start. Nina Wieczorek wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w klasie brązowej,...

Hala Olivia sercem światowego łyżwiarstwa synchronicznego

Olivia po raz kolejny udowodniła swoją wyjątkowość. To właśnie tutaj, w legendarnej gdańskiej hali,...

Złoty młodzik GKS Stoczniowiec w short tracku

Za nami finałowa edycja Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w short tracku....

W Gdańsku ruszają Mistrzostwa Polski w short tracku

W najbliższy piątek w Olivii rozpoczną się mistrzostwa Polski w short tracku. Pięć dni...

Uwaga ten weekend 14-15.03.2026 ślizgawki i szkółki tylko w niedzielę!

Wiosna za oknem, ale u nas… nadal ZIMA! Aura robi się coraz bardziej wiosenna,...

Stoczniowcy w czołówce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Bardzo dobre wiadomości napłynęły z rywalizacji w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Małopolska 2026...

Pożegnanie z hokeistami na lodzie

Wspólna ślizgawka w Olivii. W piątek, 06 marca 2026 roku o godz. 19:00 zapraszamy...

Junior młodszy kończy sezon zasadniczy zwycięstwem w Bytomiu

Hokeiści GKS Stoczniowiec wygrali na wyjeździe z Polonią Bytom 4:3 i w najlepszy możliwy...