Bardzo dobre występy łyżwiarzy szybkich Stoczniowca w Kanadzie

Diane Sellier zajął czwarte miejsce w finale 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Dziesiąta wśród kobiet na tym samym dystansie była jego klubowa koleżanka Nikola Mazur.

Przez trzy dni rywalizacji za Atlantykiem biało-czerwoni po raz kolejny udowodnili, że należy się z nimi liczyć na światowych torach. W sobotę podopieczni trenerów Urszuli Kamińskiej i Gregory’ego Duranda za sprawą Kamili Stormowskiej, Diane Selliera i sztafety mieszanej trzykrotnie meldowali się w finałach A, a w niedzielę znów byli blisko pierwszego w tym sezonie medalu PŚ.

W ćwierćfinałach 500 metrów obejrzeliśmy pięcioro Polaków. Spośród naszych łyżwiarek do półfinału awansowała Nikola Mazur. 28-letnia zawodniczka Stoczniowca na tym dystansie wyprzedziła Włoszkę Martinę Valcepinę. W półfinale startująca z pierwszego pola Mazur po zamieszaniu na starcie spadła na trzecie miejsce. Dzięki ambitnej jeździe zmniejszała stratę do prowadzących Holenderki Xandry Velzeboer i Kanadyjki Rikki Doak. Na ostatnim okrążeniu Mazur wyprzedziła drugą z nich, ale zdaniem sędziów przy próbie ataku spowodowała jej upadek i została wykluczona. Finał 500 metrów wygrała Xandra Velzeboer przed swoją rodaczką Selmą Poutsmą i Valcepiną. Mazur została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji, a Kamila Stormowska, która odpadła w ćwierćfinale, była osiemnasta.

Z grona trzech naszych sprinterów najlepiej na 500 metrów spisał się Diane Sellier. Łyżwiarz szybki GKS Stoczniowiec w drugim z półfinałów uzyskał trzeci czas premiujący startem w biegu o medale. W wielkim finale lider naszej kadry niemal do samego końca trzymał się stawki i zachowywał szanse na medal. Na ostatnim łuku Sellier w ocenie sędziów dopuścił się nieprzepisowego ataku na Chińczyka Shaolina Liu, który następnie w niesportowy sposób wywrócił Polaka. 22-letni lider naszej kadry został wykluczony, a sprawcę jego upadku ukarano żółtą kartką. Najlepszy na 500 metrów był inny z braci Liu, Shaoang. Czwarte miejsce Selliera to najlepszy indywidualny polski wynik w ten weekend w Montrealu.

W nadchodzący piątek czeka nas drugi PŚ w Montrealu. Transmisja ze wszystkich biegów na YouTube na kanale Skating, a najważniejsze wyścigi z Kanady pokażą także sportowe kanały Polsatu i Eurosportu 2. Zawodników następnie czeka ponad miesięczna przerwa.

Przypomnijmy, że łyżwiarski szybkie Stoczniowca Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska są w ramach naszego Klubu ambasadorkami programu “Profis – sport bez uzależnień”. Zawodniczki zachęcają młodzież m.in. z sekcji łyżwiarstwa szybkiego do zdrowego i aktywnego trybu życia. Obydwie łyżwiarki są ubiegłorocznymi olimpijkami z Pekinu, wielokrotnymi stypendystkami Miasta Gdańsk i Marszałka Województwa Pomorskiego.

Przeczytaj również

Najnowsze

Co, gdzie, kiedy? 2-3.12.2023 ślizgawki, szkółki i mecze w Hali Olivia.

MECZE HOKEJ NA LODZIEHALA DUŻA (wejście sektor B od ulicy Bażyńskiego) Sobota 2 Grudnia...

Kup Bilet online na Ślizgawkę

Zakup biletów online. Rozpoczynamy nowy etap w działalności ogólnodostępnych ślizgawek w Hali Olivia! Bilety na...

Historyczny start łyżwiarzy Stoczniowca w juniorskim PŚ w short tracku

Natalia Bielicka oraz Adam Muchlado wzięli udział w pierwszej edycji zawodów Pucharu Świata zorganizowanych...

Porażki młodych hokeistów Stoczniowca w starciach z Legią Warszawa

Dwie przegrane ze stołecznymi zepchnęły drużynę żaków starszych GKS Stoczniowiec z podium na czwarte...

Bez litości dla Wiedźm z Wrocławia

Wrocławianki nie zaczarowały tafli lodowej w Olivii, bowiem w dwumeczu hokeistki GKS Stoczniowiec łatwo...

Kolejny sportowy weekend w Olivii

Emocje w ramach Tauron Ligi Hokeja Kobiet, a do tego ślizgawki i szkółki: łyżwiarska...

Młodzicy Stoczniowca wygrywają Turniej Niepodległości

Młodzi hokeiści GKS Stoczniowiec nie mieli sobie równych na tafli toruńskiego Tortoru. Podopieczni trenera...

11 Listopada w Hali Olivia

Przed nami obchody Święta Niepodległości. Szykujcie łyżwy, bo będzie się działo na taflach lodowych...

Świetne wyniki Stormowskiej w Pucharze Świata w Montrealu

Czwarte i szóste miejsce Kamili Stormowskiej na dystansach 500 i 1000 metrów to najlepsze...

Hokeistki ze zmiennym szczęściem

Zwycięstwo i przegrana po dogrywce - taki jest bilans zawodniczek GKS Stoczniowiec po weekendowych...