Bardzo dobre występy łyżwiarzy szybkich Stoczniowca w Kanadzie

Diane Sellier zajął czwarte miejsce w finale 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Dziesiąta wśród kobiet na tym samym dystansie była jego klubowa koleżanka Nikola Mazur.

Przez trzy dni rywalizacji za Atlantykiem biało-czerwoni po raz kolejny udowodnili, że należy się z nimi liczyć na światowych torach. W sobotę podopieczni trenerów Urszuli Kamińskiej i Gregory’ego Duranda za sprawą Kamili Stormowskiej, Diane Selliera i sztafety mieszanej trzykrotnie meldowali się w finałach A, a w niedzielę znów byli blisko pierwszego w tym sezonie medalu PŚ.

W ćwierćfinałach 500 metrów obejrzeliśmy pięcioro Polaków. Spośród naszych łyżwiarek do półfinału awansowała Nikola Mazur. 28-letnia zawodniczka Stoczniowca na tym dystansie wyprzedziła Włoszkę Martinę Valcepinę. W półfinale startująca z pierwszego pola Mazur po zamieszaniu na starcie spadła na trzecie miejsce. Dzięki ambitnej jeździe zmniejszała stratę do prowadzących Holenderki Xandry Velzeboer i Kanadyjki Rikki Doak. Na ostatnim okrążeniu Mazur wyprzedziła drugą z nich, ale zdaniem sędziów przy próbie ataku spowodowała jej upadek i została wykluczona. Finał 500 metrów wygrała Xandra Velzeboer przed swoją rodaczką Selmą Poutsmą i Valcepiną. Mazur została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji, a Kamila Stormowska, która odpadła w ćwierćfinale, była osiemnasta.

Z grona trzech naszych sprinterów najlepiej na 500 metrów spisał się Diane Sellier. Łyżwiarz szybki GKS Stoczniowiec w drugim z półfinałów uzyskał trzeci czas premiujący startem w biegu o medale. W wielkim finale lider naszej kadry niemal do samego końca trzymał się stawki i zachowywał szanse na medal. Na ostatnim łuku Sellier w ocenie sędziów dopuścił się nieprzepisowego ataku na Chińczyka Shaolina Liu, który następnie w niesportowy sposób wywrócił Polaka. 22-letni lider naszej kadry został wykluczony, a sprawcę jego upadku ukarano żółtą kartką. Najlepszy na 500 metrów był inny z braci Liu, Shaoang. Czwarte miejsce Selliera to najlepszy indywidualny polski wynik w ten weekend w Montrealu.

W nadchodzący piątek czeka nas drugi PŚ w Montrealu. Transmisja ze wszystkich biegów na YouTube na kanale Skating, a najważniejsze wyścigi z Kanady pokażą także sportowe kanały Polsatu i Eurosportu 2. Zawodników następnie czeka ponad miesięczna przerwa.

Przypomnijmy, że łyżwiarski szybkie Stoczniowca Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska są w ramach naszego Klubu ambasadorkami programu “Profis – sport bez uzależnień”. Zawodniczki zachęcają młodzież m.in. z sekcji łyżwiarstwa szybkiego do zdrowego i aktywnego trybu życia. Obydwie łyżwiarki są ubiegłorocznymi olimpijkami z Pekinu, wielokrotnymi stypendystkami Miasta Gdańsk i Marszałka Województwa Pomorskiego.

Przeczytaj również

Najnowsze

Kiedy można zdać Sprzęt hokejowy?

GKS Stoczniowiec informuje, że magazyn sprzętu hokejowego będzie przyjmował sprzęt hokejowy w dniach: 25.04.2024 czwartek...

Halo młodzi Stoczniowcy! Startują zapisy do sekcji hokejowej!!!

GKS Stoczniowiec wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i otwiera kolejny nabór do sekcji hokeja na lodzie,...

Szwedzkie pojedynki hokeistek Stoczniowca

W cieniu rywalizacji reprezentacji kraju kobiet w hokeju na lodzie, które spadły z dywizji...

Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie

Trzy dni hokejowych emocji w Hali Olivia. Turniej Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie Dywizji...

Młodzi adepci hokeja rywalizowali w Olivii

Dużo sportowej zabawy, ogromna radość dzieci, wreszcie ogłuszający doping rodziców oraz wielkie emocje. Tak...

Dwa tytuły wicemistrzyń Polski dla młodych łyżwiarek figurowych GKS Stoczniowiec

Na podium stanęły w klasie złotej – Nadia Ignaczak, a w klasie brązowej Kira...

Triumf żaków młodszych Stoczniowca w turnieju hokejowym w Olivii

Świetna zabawa, mnóstwo fantastycznych bramek, jeszcze więcej spektakularnych interwencji bramkarskich no i co najważniejsze...

Znamy wszystkie informacje na temat szkółkowego turnieju hokeja na lodzie

Impreza odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2024 roku. Areną zmagań będzie mała tafla...

Młodzi Stoczniowcy wywalczyli brązowy medal MP!

Minimalnie gorsi od drużyny Stoczniowca z rocznika 2011/2012 okazali się żacy starsi Cracovii Kraków....

Trzy złota Kamili Stormowskiej w finałach MP w short tracku

Kamila Stormowska była największą gwiazdą finałów mistrzostw Polski w short tracku, które odbyły się...