Aktualności

Rozklepana Cracovia

2022-02-22 19:08:58

Zadanie wykonane i tak, jak przed rokiem hokeistki GKS Stoczniowiec meldują się w półfinale Mistrzostw Polski. Gdańszczanki awans zapewniły sobie w dwumeczu z Cracovią Kraków. Zarówno w Gdańsku i pod Wawelem nie oszczędzały swoich rywalek.

Święto short tracku w Olivii

2022-02-21 13:19:03

Niespełna dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia mistrzostw świata juniorów w short tracku, które w dniach 4-6 marca odbędą się w Gdańsku. W składzie biało-czerwonych zobaczymy Adama Muchlado, wychowanka GKS Stoczniowiec.

Muchlado najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Juniorów w short tracku

2022-02-19 22:49:07

Łyżwiarz szybki Stoczniowca podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Świdnicy po prostu rozbił bank. Triumfował we wszystkich konkurencjach, które rozegrano w ramach krajowego czempionatu. Udanie wypadli również pozostali zawodnicy gdańskiego klubu.

Polska sztafeta na szóstym miejscu w IO w Pekinie

2022-02-17 11:24:08

Holenderki zdobyły złoty medal igrzysk w Pekinie w sztafecie w short tracku na 3000 m. W finale A wyprzedziły Koreanki, Chinki i Kanadyjki. Polki po zajęciu drugiego miejsca w finale B zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji.

Podwójne zwycięstwo z Kozicami przypieczętowało awans do ćwierćfinału

2022-02-15 18:17:49

Na zakończenie rundy zasadniczej hokeistki Stoczniowca dwukrotnie ograły poznańskie Kozice. Tym samym gdańszczanki uplasowały się na drugim miejscu w tabeli rozgrywek PLHK. Pod koniec lutego podopieczne Zenona Obłońskiego powalczą w ćwierćfinale mistrzostw kraju.

Polskie łyżwiarki szybkie nie awansowały do ćwierćfinału

2022-02-05 15:32:45

Pod nieobecność Natalii Maliszewskiej, w kwalifikacjach na 500 metrów w short tracku wystąpiły trzy reprezentantki Polski: Kamila Stormowska, Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska. Niestety żadna nie awansowała do ćwierćfinału IO w Pekinie.

Z Gdańska do Pekinu po olimpijskie medale

2022-02-04 10:32:15

Trzymamy kciuki za Nikolę Mazur i Kamilę Stormowską. Trenujące w Stoczniowcu, reprezentantki Polski w short tracku, już w sobotę zaliczą swój debiut w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Łyżwiarki szybkie w Pekinie wystartują m.in. w sztafecie.

Znamy rozkład jazdy kadry narodowej w short tracku podczas IO w Pekinie

2022-02-01 16:00:56

Niezwykle widowiskowo zapowiadają się zmagania w short tracku podczas zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W gronie faworytek i polskich nadziei medalowych znajduje się Natalia Maliszewska oraz polska sztafeta w składzie z łyżwiarkami Stoczniowca, Nikolą Mazur i Kamilą Stormowską. 

Hokejowy raport ligowy

2022-01-31 11:38:11

Nie powiodło się młodzikom Stoczniowca w rozgrywkach ligowych, nie wiedzie się również naszym drużynom występującym w MHL i w kategorii żaka starszego. Udanie natomiast prezentują się  hokeiści występujący w grupie wiekowej żak młodszy. Obydwa zespoły plasują się tuż za plecami drużyny liderującym w rozgrywkach. 

Mazur i Stormowska w elitarnym klubie olimpijczyków

2022-01-26 15:41:06

Łyżwiarki szybkie Stoczniowca kwalifikując się na imprezę do Pekinu znalazły się w ekskluzywnym gronie uczestników igrzysk olimpijskich, którzy w historii swoich występów reprezentowali barwy gdańskiego klubu. Wśród sportowców takie tuzy jak Andrzej Szarmach, Adam Korol, bracia Kosedowcy czy Tomasz Wałdoch.

Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po