Siatkówka
Aktualności

Mariaż Stoczniowca z gdańską Politechniką

2021-09-01 11:47:03

Tegoroczna przerwa wakacyjna przyniosła zmiany w sekcji siatkarskiej Stoczniowca. W nadchodzącym sezonie Gdańsk na drugoligowych parkietach reprezentować będzie zespół zespół „Stoczniowiec Politechnika Gdańska”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na mocy porozumienia podpisanego pomiędzy Politechniką Gdańską a Gdańskim Klubem Sportowym Stoczniowiec męska drużyna siatkarzy w sezonie 2021/22 pod nazwą „Stoczniowiec Politechnika Gdańska” występować będzie w rozgrywkach drugiej ligi.  Umowę parafowali Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG oraz Marek Kostecki, prezes naszego Klubu.

Dzięki połączeniu sekcji siatkówki Politechniki Gdańskiej z sekcją siatkówki Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec zawodnicy, którzy do tej pory reprezentowali barwy PG na akademickich parkietach oraz ci, którzy grali w barwach Stoczniowca, mogą połączyć siły i wspólnie walczyć o wyższe cele. Jednocześnie, przed zawodnikami i kibicami otwiera się mnóstwo nowych możliwości: rywalizacja z silnymi rywalami, wyjazdy po całym kraju oraz możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu i promocji drużyny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Infrastruktura, zaplecze zawodnicze oraz marka obydwu podmiotów z całą pewnością przyciągnie na Politechnikę zawodników, którzy będą chcieli rozwijać swoją siatkarską pasję i reprezentować uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski - podkreślił dyrektor Kaszuba.

Swoje mecze domowe zespół Stoczniowca Politechniki Gdańskiej rozgrywać będzie w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej;

- Mamy nadzieję, że współpraca przyniesie obydwu stronom sukcesy oraz przyczyni się do promocji dyscypliny na północy Polski – podsumował Bartłomiej Szczypczyk, trener gdańskich siatkarzy.

 

2022-06-15 21:09:51 Walka z uzależnieniami w Gdańsku
2022-06-09 18:09:49 Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku
2022-04-28 09:55:22 Rusza nabór do drużyny hokeistek
2022-04-20 13:55:13 Dzieciaki zagrały w hokejowym turnieju szkółek
2022-04-09 10:28:20 Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ
2022-04-08 12:18:12 Ostatni akord sezonu szkółkowego
2022-04-07 11:35:58 Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku
2022-04-07 08:00:00 Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po