Siatkówka
Aktualności

Udany rewanż na liderze

2018-12-09 16:21:10

Siatkarze GKS Stoczniowiec sprawili miłą niespodziankę i w Międzyrzeczu zwyciężyli tamtejszego Orła. Przewodzący stawce drugoligowców gospodarze tanio skóry jednak nie sprzedali i urwali Biało-niebieskim dwa sety. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, bowiem gdańszczanom udało się zrewanżować za porażkę we własnej hali.

Sobotni mecz kolejny raz udowodnił, że wyniki spotkań Orła i Stoczniowca są nieprzewidywalne. Międzyrzeczanie mieli za sobą atut własnej hali i doping kibiców, ale musieli uznać wyższość gości, których dwa miesiące wcześniej pokonali w Gdańsku.

Pierwszego seta międzyrzeczanie wygrywali już 24:21, ale stracili trzy piłki setowe i ostatecznie przegrali 25:27. W drugim ulegli rywalom 24:26. Trzeci set należał do gospodarzy (25:23). W czwartym Orzeł miał wyraźną przewagę,  co przełożyło się na wynik 25:14. Na szczęście w piątej partii miejscowi musieli uznać wyższość gości i decydującą rozgrywkę przegrali 13:15.

Dzięki wygranej Stoczniowcy po drugim meczu II rundy rozgrywek wskoczyli na najniższy stopień podium.

- Po niezłym początku sezonu plasowaliśmy się w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Później zaczęły trapić nas kontuzje. Wręcz łataliśmy skład, co miało ewidentny wpływ na przegrane w Czarnkowie i Zielonej Górze. Na szczęście tournée po zachodniej Polsce zakończyliśmy sukcesem. Pokonaliśmy liderującego z wyraźną przewagą Orła Międzyrzecz i w szampańskich nastrojach wróciliśmy do Gdańska – powiedział grający trener GKS Stoczniowiec, Bartłomiej Szczypczyk.

Dodajmy, że organizatorzy meczu właśnie Bartka Szczypczyka wybrali MVP sobotniego spotkania.

[TUTAJ] zobaczysz pozostałe wyniki spotkań oraz drugoligową tabelę.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.