Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Kolejne medale Marcina Bachanka w Akademickich Mistrzostwach Świata

2016-03-16 17:53:20

Udane starty młodego panczenisty GKS Stoczniowiec na torze lodowym we włoskim Baselga di Pine. Do srebrnego medalu w drużynie na 1500 metrów Marcin Bachanek dołożył jeszcze jedno srebro w sztafecie w biegu na 8 okrążeń i jeden krążek brązowy indywidualnie w biegu masowym.

Drugi medal srebrny w drużynie (także wspólnie z Sebastianem Kłosińskim i Adrianem Wielgatem) Bachanek wywalczył w biegu na 8 okrążeń (przeszło 3000 metrów). Polacy przegrali z Włochami, ale okazali się lepsi od Holendrów i Rosjan. W biegu grupowym (16 okrążeń, przeszło 6 kilometrów) łyżwiarz szybki Stoczniowca stanął na najniższym stopniu podium, ustępując reprezentantowi Włoch i panczeniście z Austrii.

- Jestem zadowolony. Dobre wyniki mnie mobilizują. Do kolejnego startu przystąpię na pewno bardziej zmotywowany i jeszcze bardziej świadomy tego, co muszę zrobić, żeby wypaść jeszcze lepiej. Starty w Akademickich Mistrzostwach Świata były dobrym akcentem, takich ukoronowaniem całego sezonu w moim wykonaniu. Wcześniej z drużyną Stoczniowca zdobyliśmy złote medale mistrzostw Polski, a indywidualnie były krążki srebrne i brązowe. Od maja zaczynam przygotowania do kolejnego sezonu. Najpierw czekają mnie zgrupowania w Krynicy Morskiej i Spale. Chciałbym tak poukładać swoje plany, żeby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej w 2018 roku i właśnie wtedy w Azji znaleźć się w najwyższej, życiowej formie – powiedział stoczniowiec.org.pl panczenista.

Warto dodać, że w biegu na 1500 metrów Marcin Bachanek zajął 5 miejsce. Reprezentacja Polski w AMŚ w łyżwiarstwie szybkim w Baselga di Pine wywalczyła 11 medali (2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe), zajmując w ogólnej kalsyfikacji trzecią pozycję. Udział w imprezie wzięło 14 drużyn narodowych.

WYNIKI:

Team-sprint (bieg drużynowy – 3 okrążenia)

6. Team Belarus BLR - 1:29.77

Team- pursuit (bieg drużynowy – 8 okrążeń)

2018-06-11 10:35:51 Marek Kostecki w zarządzie PZŁS
2018-06-06 22:13:04 Hit transferowy w GKS Stoczniowiec!
2018-06-05 09:36:33 Rusza historyczne zgrupowanie łyżwiarzy szybkich
Ważne
TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK.

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.