Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Grządkowska, Kłosiński, Rogacewicz i Franaszczuk. Oni powalczą w MP w short tracku

2016-02-29 15:31:18

GKS Stoczniowiec zapowiada zaciętą walę w rozpoczynających się w najbliższy piątek, 4 marca, mistrzostwach kraju w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. Decyzją Agnieszki Bagińskiej, trenerki short track w gdańskim klubie, w zawodach udział weźmie czwórka naszych łyżwiarzy.

Stoczniowiec.org.pl postanowił sprawdzić nastroje w gdańskim obozie tuż przed startem imprezy. Trener Agnieszkę Bagińską pytaliśmy między innymi o szanse medalowe w mistrzostwach.     

stoczniowiec.org.pl: tradycyjnie już w zawodach rangi mistrzowskiej udział weźmie cała krajowa czołówka. Oczywiście nie zabraknie łyżwiarzy szybkich GKS Stoczniowiec. Kogo z gdańszczan zobaczymy na torze w Olivii?

Agnieszka Bagińska: wystartuje czwórka zawodników. Obok Moniki Grządkowskiej i Michała Kłosińskiego podczas Mistrzostw Polski w Gdańsku zaprezentują się również Julia Rogacewicz oraz Jan Franaszczuk. Z niecierpliwością, nie ukrywam, czekamy na występy naszych zawodników, jak i oczywiście starty pozostałych łyżwiarzy rywalizujących w mistrzostwach. To będzie prawdziwe święto tej dyscypliny sportu.

stoczniowiec.org.pl: z jakimi oczekiwaniami do najważniejszej sportowej imprezy w Polsce przystępuje gdańskie środowisko short track? Czy uda się nawiązać do ostatnich sukcesów panczenistów Stoczniowca starujących na torze długim? Marcin Bachanek oraz bracia Puszkarscy potwierdzili znakomitą dyspozycję stając podczas najważniejszych krajowych zawodów na najwyższym stopniu podium?

Agnieszka Bagińska: oczywiście przystępujemy z nadziejami medalowymi. W zeszłym roku były złote krążki Moniki Grządkowskiej w kategorii młodzieżowej. W gronie seniorów będzie trudniej o podobny sukces. Trzeba jednak walczyć i gonić czołówkę. To sport, a w sporcie wszystko jest możliwe. Nasi zawodnicy są mocni psychicznie i znają swoją wartość. Ufam, że potwierdzą swoje walory właśnie podczas zbliżających się mistrzostw kraju.

stoczniowiec.org.pl:trudno jest wyszkolić zawodników tej klasy co Grządkowska, Kłosiński i Grycner? Co decyduje o końcowym sukcesie? Tylko ciężka praca na treningach czy raczej talent do ścigania się na lodzie?

Agnieszka Bagińska: jak w każdym sporcie także i tutaj dryg oraz wrodzone umiejętności do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim trzeba podeprzeć odpowiednią ilością potu wylanego na lód. Wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu, zapraszamy między w poniedziałki, środy i czwartki o godzinie 19.00 do małej Hali Olivia. Wtedy właśnie weryfikujemy talenty short tracku.

Agnieszka Bagińska poza pracą z łyżwiarzami szybkimi w GKS Stoczniowiec Gdańsk, jest również opiekunem kadr wojewódzkich w short tracku w kategorii młodzik, junior i młodzieżowiec oraz trenerem koordynatorem short track w Pomorskiej Federacji Sportu. Poniżej na zdjęciu z grupą trenujących łyżwiarzy GKS Stoczniowiec.

2021-12-05 13:55:17 Hokeistki Stoczniowca gromią rywalki
2021-12-03 09:39:20 Olivia krajową stolicą „synchronu”
2021-12-01 09:00:00 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 04-05.12.2021 roku
2021-11-29 13:45:22 Mazur i Stormowska jadą do Pekinu!
2021-11-28 13:51:20 Hokeistki Stoczniowca wiceliderem PLHK
2021-11-27 23:59:59 Paul Kalkbrenner rozpalił halę Olivia
2021-11-24 22:53:30 UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12
2021-11-19 16:22:14 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 20-21.11.2021 roku
Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12

GKS Stoczniowiec informuje, że w dniu 27 listopada 2021 roku zostają odwołane zajęcia szkółki łyżwiarstwa.

OGÓLNODOSTĘPNE ŚLIZGAWKI W DNIACH 04-05.12.2021 ROKU

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 04-05.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po