Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Kolejna reprezentantka Polski w short tracku w kadrze GKS Stoczniowiec

2019-11-03 20:17:47

Po Kamili Stormowskiej naszą ekipę wzmacnia kolejna gwiazda kadry narodowej Nikola Mazur. Zawodniczka do Gdańska przenosi się z Juvenii Białystok. To jedna z najbardziej utytułowanych łyżwiarek szybkich z toru krótkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do największych sukcesów Nikoli Mazur należą m.in. start indywidualny w mistrzostwach Europy i Świata w sezonie 2018/19, ponad 40. medali mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, wreszcie 6. miejsce i rekord Polski w sztafecie podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City w listopadzie 2018 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W przerwie pomiędzy startami oraz nauce (Nikola rozpoczęła studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego – red.) stoczniowiec.org.pl przepytał nowy, cenny nabytek klubu.

Nikola, jakie nadzieje wiążesz z przyjściem do Stoczniowca?
Jestem pewna , że nowe barwy przyczynią się do rozwoju mojej łyżwiarskiej kariery. Bardzo doceniam to wsparcie i wierzę, że dzięki niemu w ciągu najbliższych lat będę zdobywać dla Polski medale najwyższej rangi.

Co sobie pomyślałaś gdy dowiedziałaś się, że w klubie jest już Kamila, Twoja koleżanka z kadry i sztafety?
Drugi rok już razem trenujemy i tak się składa, że większość czasu dzielimy też pokój, także nie było to dla mnie niespodzianką. Cieszę się i myślę, że jako dwie czołowe zawodniczki polskiego short tracku godnie będziemy reprezentować barwy Stoczniowca.

Są dobre podwaliny, żeby Stoczniowiec miał najlepszą sztafetę w Polsce?
Podwaliny są, ale to wymaga czasu i dużo pracy. Mam nadzieję, że chociaż trochę przyczynie się do rozwoju klubu i będę inspiracją dla młodszych zawodników, żeby za parę lat tak właśnie się stało.

Cele pośrednie na najbliższy sezon?
Rozwijać się w takim tempie jak dotychczas. Na razie raczej nie skupiam się na miejscach czy medalach, a bardziej na aspektach, które zaprowadzą mnie na szczyt, technicznych, taktycznych czy mentalnych. Właściwie jest jeden konkretny cel na ten sezon- kwalifikacja żeńskiej sztafety na Mistrzostwa Świata. Byłby to pierwszy raz w historii polskiego short tracku, a wiem, że takiej drużyny jeszcze nie było i mamy potencjał, żeby to zrobić i ścigać się z najlepszymi teamami na świecie.

Jaki jest Twój najważniejszy cel, który chciałabyś osiągnąć podczas swojej kariery sportowej?
Nie będę oryginalna, chcę stanąć któregoś dnia na szczycie i jak najbardziej zbliżyć się łyżwiarskiej perfekcji. Mam też wielką nadzieję, że ta moja pogoń za perfekcją, przez resztę kariery, będzie sprawiała mi taką przyjemność jak obecnie.

Jak podoba się Gdańsk i co zdążyłaś zobaczyć poza uczelnią?
Bardzo mi się podoba, i to od wielu lat, tym bardziej cieszy mnie ta zmiana. Piękne starówka, a ja uwielbiam stare miasta. Bliskość morza to kolejny duży atut, o którym mogę się na razie wypowiedzieć. Tych dobrych stron Gdańska na pewno jeszcze przybędzie.

A jeśli nie łyżwy to co?
Bliska jest mi ochrona środowiska, którą studiuje. Od wielu lat również zafascynowana jestem psychologią, także sportową stroną tej nauki. Myślę, że w przyszłości mogę pójść w jednym z tych kierunków. Na to będzie jeszcze czas. A jeżeli nie łyżwy to na pewno byłby też jakiś inny sport. Zawsze lubiłam się ruszać i miałam ku temu predyspozycje.

Dziękujemy za rozmowę.

Poniżej Nikola Mazur, już w barwach Stoczniowca, na zdjęciu z wiceprezesem klubu ds. łyżwiarstwa szybkiego, Władysławem Łęczkowskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-12-05 13:55:17 Hokeistki Stoczniowca gromią rywalki
2021-12-03 09:39:20 Olivia krajową stolicą „synchronu”
2021-12-01 09:00:00 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 04-05.12.2021 roku
2021-11-29 13:45:22 Mazur i Stormowska jadą do Pekinu!
2021-11-28 13:51:20 Hokeistki Stoczniowca wiceliderem PLHK
2021-11-27 23:59:59 Paul Kalkbrenner rozpalił halę Olivia
2021-11-24 22:53:30 UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12
2021-11-19 16:22:14 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 20-21.11.2021 roku
Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12

GKS Stoczniowiec informuje, że w dniu 27 listopada 2021 roku zostają odwołane zajęcia szkółki łyżwiarstwa.

OGÓLNODOSTĘPNE ŚLIZGAWKI W DNIACH 04-05.12.2021 ROKU

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 04-05.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po