Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Debiut Julki Cieślińskiej w juniorskiej reprezentacji kraju

2016-10-10 23:39:54

Startująca na torze krótkim młoda łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec zajęła 16. miejsce w kategorii junior D na dystansie 500 metrów. W trzydniowych zawodach, które rozegrano w czeskiej miejscowości Benatky, udział wzięło ponad 230 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. Był to pierwszy start Cieślińskiej w barwach kadry narodowej.

Reprezentacja Polski na Puchar Świata w short tracku w Calgary i SLC

2016-10-10 13:00:37

Za nami zawody Invitation Cup w holenderskim Leeuvarden, które były przepustką do startów w Pucharze Świata w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Udział w zawodach za oceanem zapewniła sobie łyżwiarka szybka GKS Stoczniowiec Monika Grządkowska.

Podium panczenistów Stoczniowca

2016-10-03 22:28:34

Bardzo udanie podczas międzynarodowych zawodów w niemieckim Inzell spisali się łyżwiarze szybcy naszego klubu. Aleksandra Goss zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 1000 metrów, bijąc przy tym rekord życiowy. Piotr Puszkarski również zajął trzecią lokatę. Polak startował na dystansie 3000 metrów.

Złoto, brąz i powołania do reprezentacji kraju

2016-10-02 21:47:09

Dobre występy łyżwiarzy szybkich GKS Stoczniowiec w Sanoku. Złoty medal Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych na torze krótkim wywalczył Dominik Rougier, brązowy medal z kolei zdobyła Julia Cieślińska. Ponadto Monika Grządkowska otrzymała powołanie do reprezentacji seniorów, a Cieślińska reprezentować będzie kadrę narodową juniorów już w najbliższy weekend.

Operacja Michała Kłosińskiego

2016-09-25 18:52:12

Już w najbliższy wtorek łyżwiarza szybkiego GKS Stoczniowiec z toru krótkiego czeka rekonstrukcja wiązadeł w kolanie. Reprezentant Polski operowany będzie w łódzkiej klinice. Później panczenistę czeka kilkumiesięczny rozbrat z lodem.

Wytrzymałość oraz intensywna i długa jazda

2016-09-25 17:32:06

Kończy się dwutygodniowe zgrupowanie kadry kobiet i mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentanci Polski trenowali na torze lodowym w Berlinie. W obozie przygotowawczym udział wzięła czwórka panczenistów GKS Stoczniowiec.

Ola Goss w GKS Stoczniowiec

2016-09-24 12:27:02

Łyżwiarka szybka Ola Goss będzie reprezentować barwy gdańskiego klubu. Dotychczas reprezentantka Polski występowała w klubie Stegny Warszawa. 27-latka z powodzeniem łączy występy na lodzie z jazdą szybką na rolkach. Jest wielokrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie sportu.

Reprezentacyjny debiut Julki

2016-09-23 15:23:25

Julia Rogacewicz powołana do kadry narodowej na zawody w rumuńskiej Miercurei. Będzie to debiut, ścigającej się na torze krótkim, panczenistki GKS Stoczniowiec.Gdańszczanka liczy na dobry występ.

Polska kadra gotowa na pierwszy start

2016-09-22 16:14:08

Kadra Polski w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim zakończyła przygotowania do sezonu. Prowadzeni przez Annę Łukanową-Jakubowską Polacy wystartują na początek we włoskim Courmayeur. W składzie znalazła się Monika Grządkowska z GKS Stoczniowiec.

U boku kadrowiczów

2016-08-24 22:01:28

Nie lada gratka spotkała Julię Rogacewicz i Jana Franaszczuka. Występujący na torze krótkim młodzi łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec mają okazję poćwiczyć z najlepszymi panczenistami w kraju.

2018-09-24 17:57:11 Inauguracja pierwszoligowców na remis
2018-09-23 17:55:26 Blisko niespodzianki w Bytomiu
2018-09-20 17:17:07 Startuje I liga hokeja. Stoczniowiec ogrywa młodzież
2018-09-19 21:06:00 Łyżwiarski fenomen w skali kraju
2018-09-17 22:45:47 Gdańsk gospodarzem turnieju EIHC z okazji 100-lecia Niepodległości!
2018-09-16 18:13:36 Historia na lodzie pisana
2018-09-16 00:15:40 Dobry start naszych młodzików
2018-09-15 17:32:00 13. miejsce Igora Rezniczenko w Lombardia Trophy
Ważne
TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK.

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.