Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Kadra narodowa short track w Gdańsku

2017-08-14 18:07:22

Startuje kolejne zgrupowanie specjalistów od toru krótkiego. Tym razem w gdańskiej Olivii. Będzie to ostatnia konsultacja reprezentantów w trakcie trwającego sezonu przygotowawczego. Prosto z Gdańska zawodnicy pojadą na wewnętrzne kwalifikacje. We włoskim Courmayer, zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę podczas Pucharów Świata, a tym samym walczyć o kwalifikację olimpijską.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zaczęliśmy od niemieckiego Inzell, gdzie była ekstremalnie ciężka praca. Powoli schodziliśmy z obciążeń, a ostatnie treningi w Opolu miały za zadanie uspokoić jazdę, znaleźć równowagę, czucie lodu oraz luz. W Gdańsku będziemy już wchodzić na maksymalne prędkości. To co mnie najbardziej cieszy, że zawodnicy pomimo tego, że mieli niesamowicie ciężkie obciążenia w tej chwili powoli wchodzą w strefę jazdy bardzo szybkiej z zachowaniem bardzo dobrej techniki jazdy – mówi pzls.pl opiekunka kadry Anna Lukanova – Jakubowska (na zdjęciu powyżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie kadrowiczów, którzy będą przygotowywać się w dużej Hali Olivia, są łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec – Monika Grządkowska (powyżej w reprezentacyjnym stroju) oraz Michał Kłosiński (poniżej w biało-niebieskim kasku), który do treningów wrócił po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawodnicy wykonali ogrom pracy, nie tylko podczas treningów, ale i mentalnie. Pozytywne nastawienie do treningów mocno napędza wszystkich. Zawodnicy dobrze się ze sobą czują, my się ze sobą nawzajem dobrze czujemy, więc ta przyjemność jazdy jest jeszcze bardziej odczuwalna i na tym też short track polega, żeby kochać tą jazdę.  Cieszę się, że udało nam się dopracować każdy szczegół i podczas treningu jest to bardzo odczuwalne. Grupa zawodników jest bardzo młoda, niemniej jednak zawodnicy są bardzo świadomi. Mają swoje określone cele, wiedzą na co ich stać i jak dużo pracy włożyli w przygotowanie do najważniejszego sezonu – podkreśla selekcjonerka kadry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Przed nami zgrupowanie w Gdańsku, a później zaczynamy już kwalifikacje w Courmayer. Patrząc na poziom grupy widać, że jest bardzo wyrównany. Po ostatnim sezonie dobrą dyspozycję cały czas utrzymuje Magdalena Warakomska, dzięki czemu też cała grupa poszła do przodu. Poziom zawodników jest wyrównany i jestem przekonana, że będzie to piękna walka. Najważniejsze, aby wygrali najlepsi. Zawody weryfikują nie tylko przygotowanie fizyczne, ale również mentalne. Cieszy mnie również progres jaki poczyniła grupa mężczyzn. Zawodnicy z tygodnia na tydzień nabierają większej pewności jazdy oraz oczywiście szybkości - dodaje Anna Lukanova Jakubowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgrupowanie reprezentacji Polski łyżwiarzy szybkich na torze krótkim potrwa w Gdańsku do 28 sierpnia.

 

 

2018-09-20 17:17:07 Startuje I liga hokeja. Stoczniowiec ogrywa młodzież
2018-09-19 21:06:00 Łyżwiarski fenomen w skali kraju
2018-09-17 22:45:47 Gdańsk gospodarzem turnieju EIHC z okazji 100-lecia Niepodległości!
2018-09-16 18:13:36 Historia na lodzie pisana
2018-09-16 00:15:40 Dobry start naszych młodzików
2018-09-15 17:32:00 13. miejsce Igora Rezniczenko w Lombardia Trophy
2018-09-15 22:35:42 Dwie porażki gdańskich hokeistek
2018-09-14 17:26:33 Inauguracja we własnej hali
Ważne
TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po