Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Gorący klimat służy pracy

2022-08-25 21:40:06

Za nami obóz treningowy młodych adeptów łyżwiarstwa szybkiego zrzeszonych w GKS Stoczniowiec. Gdańszczanie rozpoczęli przygotowania do sezonu 2022/2023. Mimo upałów klimat służył pracy w terenie i zajęciom dydaktycznym poświęconym m.in. profilaktyce uzależnień.

Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku

2022-06-09 18:09:49

Polscy łyżwiarze szybcy zaczęli przygotowania do sezonu. Pierwsze krajowe zgrupowanie kadry narodowej rozpoczęło się w Gdańsku. Na tafli Hali Olivia trenują zawodnicy grup wielobojowej i sprintu, a także specjaliści od short tracku. W tym gronie czwórka zawodników znana z występów w GKS Stoczniowiec.

Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ

2022-04-09 10:28:20

Udany dzień eliminacyjny na Mistrzostwach Świata w short tracku. Zawody odbywają się w Montrealu. W Biało-czerwonych barwach oglądamy Nikolę Mazur, Kamilę Stormowską oraz Diane Selliera z GKS Stoczniowiec.

Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku

2022-04-07 11:35:58

Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, a w obozie biało-czerwonych nie kryją nadziei związanych z występem kobiecej sztafety, w której składzie pojadą dwie łyżwiarki Stoczniowca Nikola Mazur i Kamila Stormowska. Na torze za oceanem zobaczymy również innego zawodnika naszego kubu Diane Selliera.

Klubowe ambasadorki przeciwko uzależnieniom

2022-04-04 14:15:27

Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska zostały ambasadorkami programu "Profis - sport bez uzależnień" w ramach klubu GKS Stoczniowiec. Łyżwiarki szybkie zachęcać  będą  młodzież do zdrowego i aktywnego trybu życia. Obydwie zawodniczki są tegorocznymi olimpijkami z Pekinu i należą do  światowej czołówki w short tracku.

Stoczniowcy najlepszymi łyżwiarzami tegorocznych MP w short tracku

2022-03-27 20:19:56

Dominacja Kamili Stormowskiej wśród kobiet, brak Natalii Maliszewskiej na wielobojowym podium oraz niezwykle zaciekła walka o złota między Diane Sellierem, a Michałem Niewińskim – to główne wydarzenia mistrzostw Polski w short tracku, które przez weekend odbywały się w Gdańsku. 

Trzy złote medale łyżwiarzy Stoczniowca

2022-03-26 18:33:38

W Gdańsku poznaliśmy pierwszych tegorocznych medalistów mistrzostw Polski seniorów w short tracku. Złoto na 500 metrów wywalczyła liderka naszej kadry Natalia Maliszewska. Podczas sobotnich finałów znakomicie spisali się reprezentanci GKS Stoczniowiec.

Ruszyły MP w short tracku

2022-03-25 11:39:14

W piątek w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Polski w short tracku. Premierowy dzień zawodów ułożył się po myśli zawodników Stoczniowca i innych faworytów imprezy.

Adam Muchlado z brązowym medalem europejskiego Festiwalu Młodzieży

2022-03-23 23:45:07

Reprezentanci Polski w short tracku - Agnieszka Bogdanowicz, Karolina Parczewska, Oskar Kurowski oraz Adam Muchlado ze Stoczniowca wracają do kraju z medalami Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF). W fińskim Vuokatti biało-czerwoni wywalczyli brąz w sztafecie mieszanej.

W Olivii areną MŚJ w short tracku

2022-03-04 18:36:20

Blisko 150 sportowców bierze udział w Mistrzostwach Świata juniorów w short tracku, które właśnie rozpoczęły się w Gdańsku. W tym gronie łyżwiarz szybki Stoczniowca. Adam Muchlado startował na dystansie 500, 1000 i 1500 metrów. Młodemu reprezentantowi polski nie udało się w tych konkurencjach przebrnąć przez eliminacje.

Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po