Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Święto short tracku w Olivii

2022-02-21 13:19:03

Niespełna dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia mistrzostw świata juniorów w short tracku, które w dniach 4-6 marca odbędą się w Gdańsku. W składzie biało-czerwonych zobaczymy Adama Muchlado, wychowanka GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Hali Olivia, arenie zawodów, trwają ostatnie prace organizacyjne przed walką o medale na krótkim torze.
-  W poniedziałek, 21 lutego, hala zostanie zamknięta w celu przygotowania lodu zgodnie z wymogami Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej (ISU). Pierwszych ekip spodziewamy się w Gdańsku 27 lutego, a dzień później będą mogły one zapoznać się z torem. Z kolei dzień przed mistrzostwami zostanie przeprowadzony oficjalny trening – mówi Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Światowy czempionat juniorów to druga z czterech imprez w short tracku, których organizacja przypadła w ostatnim czasie Gdańskowi. W styczniu ubiegłego roku hala Olivia gościła najlepszych łyżwiarzy z toru krótkiego podczas mistrzostw Europy seniorów. Ponowną edycję tych zawodów zaplanowano na 2023 rok. Z kolei w 2024 roku Gdańsk znów będzie gospodarzem MŚ juniorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Gdańsk można porównać do holenderskiego Dordrechtu, bo chyba tylko tam odbywa się podobna liczba najważniejszych imprez w short tracku. Widać, że skoro w każdym roku odbywać się będą duże zawody, to znaczy, że Gdańsk i my jako organizatorzy cieszymy się bardzo dużym szacunkiem ze strony Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

W poniedziałek zawodnicy rozpoczynają zgrupowanie w Białymstoku. – Skupimy się na zgrywaniu sztafety, które są ważnym punktem zawodów. Będziemy trenować niemal w pełnym gronie. Dopiero później dołączy do nas Niewiński – mówi Dariusz Kulesza, szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wstęp na mistrzostwa świata juniorów w Gdańsku będzie bezpłatny. W planach jest również transmisja z każdego dnia zawodów.

Skład reprezentacji Polski na MŚ juniorów w Gdańsku (4-6 marca)
 Kobiety: Ada Majewska, Karolina Parczewska, Hanna Sokołowska (wszystkie Juvenia Białystok), Magdalena Zych (AZS Politechnika Opolska). Mężczyźni: Jędrzej Borowiecki (Orzeł Elbląg), Oskar Kurowski, Michał Niewiński (obaj Juvenia Białystok), Adam Muchlado (Stoczniowiec Gdańsk).

 

2022-06-15 21:09:51 Walka z uzależnieniami w Gdańsku
2022-06-09 18:09:49 Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku
2022-04-28 09:55:22 Rusza nabór do drużyny hokeistek
2022-04-20 13:55:13 Dzieciaki zagrały w hokejowym turnieju szkółek
2022-04-09 10:28:20 Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ
2022-04-08 12:18:12 Ostatni akord sezonu szkółkowego
2022-04-07 11:35:58 Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku
2022-04-07 08:00:00 Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po