Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Mazur i Stormowska jadą do Pekinu!

2021-11-29 13:45:22

Polska sztafeta żeńska w short tracku po raz pierwszy w historii wystartuje na igrzyskach olimpijskich! Polki w niedzielnym finale B ostatnich zawodów Pucharu Świata w holenderskim Dordrechcie zajęły trzecie miejsce, dzięki czemu wyprzedziły Japonię i zapewniły sobie wyjazd do Pekinu. W tym gronie dwie łyżwiarki Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– To jest historyczny moment – podkreśliła z zadowoleniem Nikola Mazur (GKS Stoczniowiec), która razem z Kamilą Stormowską (również GKS Stoczniowiec) oraz Natalią Maliszewską i Gabrielą Topolską tworzyły polską sztafetę.

Bieg w Dordrechcie zaczął się bardzo pechowo, bo na pierwszej zmianie doszło do kolizji i Stormowska straciła fragment płozy, co w oczywisty sposób wpływało na jej jazdę, a do tego Topolska miała upadek, przez co Polki musiały zmienić kolejność zmian. Do mety dojechały jako ostatnie, ale podczas biegu było sporo spięć, więc sędzia zdecydowała o analizie wideo. Ta pokazała nieregulaminowe zachowanie chińskiej zawodniczki, co skutkowało dyskwalifikacją. I awansem Polek do Pekinu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Płakałyśmy na początku ze smutku, a później płakałyśmy z radości. To była niesamowita radość, bo my wszystkie zrobiłyśmy najwięcej, jak się da, żeby na te igrzyska jechać. Nie tylko my się cieszyłyśmy, bo bardzo dużo zawodników z innych ekip nam gratulowało i cieszyło się z nami – opowiada Maliszewska.

– W końcu miałyśmy trochę szczęścia, bo w tej sztafecie jednak wiele razy nam go brakowało. Mam nadzieję, że nie będziemy więcej tego szczęścia potrzebować, bo jedziemy tam po medal. Wiem, że stać nas na więcej i wiem, że jest jeszcze duży potencjał do wykorzystania – zapowiada Mazur.

– Stres był ogromny, a jak jeszcze straciłam tą płozę i to na pierwszej zmianie, to urósł jeszcze bardziej, ale poradziłam sobie z nim. Miałyśmy w tym sezonie sporo pecha, ale na końcu suma szczęścia i pecha wyszła na zero – dodaje Stormowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trenerka polskiej kadry Urszula Kamińska podkreśla, że na ten sukces zawodniczki pracowały wiele lat.

- Ten sukces smakuje bardzo dobrze, bo było wiele sytuacji, niekomfortowych dla nas, w których się znajdowaliśmy. Mieliśmy słabe losowania biegów, mieliśmy niesłuszne decyzje sędziów i dopiero na sam koniec odrobinę szczęścia w biegu, w którym byłyśmy postawione w bardzo trudnej sytuacji po tym, jak Kamila straciła część płozy. To jest efekt wieloletniej praca całego teamu, tych wszystkich ludzi, którzy są tutaj z nami i których tutaj nie ma. To jest naprawdę coś fantastycznego – dodała Kamińska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypomnijmy, że Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska to klubowe ambasadorki programu „Profis – sport bez uzależnień”, który GKS Stoczniowiec realizuje z Miastem Gdańsk (celem jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia wśród młodzieży). Obydwie łyżwiarki uczestniczą w projekcie Urzędu Miejskiego „z Gdańska na Igrzyska Olimpijskie”, a Stormowska dodatkowo jest również stypendystką Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-06-09 18:09:49 Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku
2022-04-28 09:55:22 Rusza nabór do drużyny hokeistek
2022-04-26 17:23:13 Srebro i brąz gdańskich łyżwiarek figurowych w Poznaniu i Krakowie.
2022-04-20 13:55:13 Dzieciaki zagrały w hokejowym turnieju szkółek
2022-04-09 10:28:20 Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ
2022-04-08 12:18:12 Ostatni akord sezonu szkółkowego
2022-04-07 11:35:58 Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku
2022-04-07 08:00:00 Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po