Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Oni powalczą w MP w short tracku

2021-03-11 15:07:26

GKS Stoczniowiec zapowiada zaciętą walkę w rozpoczynających się w najbliższy piątek, 12 marca, mistrzostwach kraju w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. Decyzją sztabu szkoleniowego gdańskiego klubu, w zawodach udział weźmie dziesiątka naszych łyżwiarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Z niecierpliwością czekamy na występy naszych zawodników, jak i oczywiście starty pozostałych łyżwiarzy rywalizujących w mistrzostwach. To będzie prawdziwe święto tej dyscypliny sportu. Oczywiście przystępujemy z nadziejami medalowymi. Nasi zawodnicy są mocni psychicznie i znają swoją wartość. Ufam, że wszystkie walory potwierdzą właśnie podczas zbliżających się zawodów – powiedział Rafał Grycner, jeden z trenerów w sekcji short tracku gdańskiego Stoczniowca.

W bój posłana zostanie dziesiątka naszych zawodników: Jakub i Mateusz Dołkowscy, Rafał Grycner, Marta Kotowska, Julia Krutysza, Nikola Mazur, Adam Muchaldo, Kamila Stormowska oraz nowe nabytki klubu – Patrycja Markiewicz oraz Francuz z polskim paszportem Diane Sellier.

- Indywidualnie jestem ósmą zawodniczką świata i siódmą Europy. W mistrzostwach ewidentnie celuję w pudło. Innym wynikiem będę rozczarowana. Wartością dodaną jest fakt, że starty odbywają się w Gdańsku. Wiadomo, że znakomicie znam to miejsce i dobrze się tu czuję, więc tylko pozostaje przełożyć to na wynik – powiedziała stoczniowiec.org.pl Nikola Mazur.

Poza konkurencjami indywidualnymi łyżwiarzy szybkich Stoczniowca zobaczymy również w sztafecie i mikście. Panie reprezentować będzie drużyna w składzie: Mazur, Stormowska, Markiewicz, Krutysza i Kotowska. W zespole panów zobaczymy Grycnera, Muchlado, Selliera i braci Dołkowskich. W mikście z kolei o czołowe lokaty powalczą Mazur i Stormowska, bracia Dołkowscy lub Muchlado i Sellier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sumie w trzydniowych zawodach udział weźmie 70 sportowców. Największą, przeszło 30-osobową, reprezentację wystawia Juvenia Białystok. Na tafli w Gdańsku zobaczymy całą krajową czołówkę, między innymi: Natalię i Patrycję Maliszewskie, Magdalenę Warakomską, Magdalenę Zych, Gabrielę Topolską,  oraz Rafała Anikieja, Bartosza Konopko, Mateusza Krzemińskiego, czy Sebastiana Hydzika.   

fot. Kacper Łosiak
 

2022-01-26 15:41:06 Mazur i Stormowska w elitarnym klubie olimpijczyków
2022-01-26 23:57:54 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 29-30.01.2022 roku
2022-01-25 19:28:18 Misja Pekin oficjalnie rozpoczęta
2022-01-24 17:03:53 Artur Nogal mistrzem Polski – Stormowska i Mazur w kadrze na Pekin
2022-01-23 16:36:26 Blisko niespodzianki z liderem rozgrywek
2022-01-21 10:13:27 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 22-23.01.2022 roku
2022-01-18 11:20:03 Hala Olivia razem z całym światem w Dniu Chorób Rzadkich
2022-01-14 10:53:00 Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym
Ważne
ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po