Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Oni powalczą w MP w short tracku

2021-03-11 15:07:26

GKS Stoczniowiec zapowiada zaciętą walkę w rozpoczynających się w najbliższy piątek, 12 marca, mistrzostwach kraju w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. Decyzją sztabu szkoleniowego gdańskiego klubu, w zawodach udział weźmie dziesiątka naszych łyżwiarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Z niecierpliwością czekamy na występy naszych zawodników, jak i oczywiście starty pozostałych łyżwiarzy rywalizujących w mistrzostwach. To będzie prawdziwe święto tej dyscypliny sportu. Oczywiście przystępujemy z nadziejami medalowymi. Nasi zawodnicy są mocni psychicznie i znają swoją wartość. Ufam, że wszystkie walory potwierdzą właśnie podczas zbliżających się zawodów – powiedział Rafał Grycner, jeden z trenerów w sekcji short tracku gdańskiego Stoczniowca.

W bój posłana zostanie dziesiątka naszych zawodników: Jakub i Mateusz Dołkowscy, Rafał Grycner, Marta Kotowska, Julia Krutysza, Nikola Mazur, Adam Muchaldo, Kamila Stormowska oraz nowe nabytki klubu – Patrycja Markiewicz oraz Francuz z polskim paszportem Diane Sellier.

- Indywidualnie jestem ósmą zawodniczką świata i siódmą Europy. W mistrzostwach ewidentnie celuję w pudło. Innym wynikiem będę rozczarowana. Wartością dodaną jest fakt, że starty odbywają się w Gdańsku. Wiadomo, że znakomicie znam to miejsce i dobrze się tu czuję, więc tylko pozostaje przełożyć to na wynik – powiedziała stoczniowiec.org.pl Nikola Mazur.

Poza konkurencjami indywidualnymi łyżwiarzy szybkich Stoczniowca zobaczymy również w sztafecie i mikście. Panie reprezentować będzie drużyna w składzie: Mazur, Stormowska, Markiewicz, Krutysza i Kotowska. W zespole panów zobaczymy Grycnera, Muchlado, Selliera i braci Dołkowskich. W mikście z kolei o czołowe lokaty powalczą Mazur i Stormowska, bracia Dołkowscy lub Muchlado i Sellier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sumie w trzydniowych zawodach udział weźmie 70 sportowców. Największą, przeszło 30-osobową, reprezentację wystawia Juvenia Białystok. Na tafli w Gdańsku zobaczymy całą krajową czołówkę, między innymi: Natalię i Patrycję Maliszewskie, Magdalenę Warakomską, Magdalenę Zych, Gabrielę Topolską,  oraz Rafała Anikieja, Bartosza Konopko, Mateusza Krzemińskiego, czy Sebastiana Hydzika.   

fot. Kacper Łosiak
 

2021-04-09 15:55:09 Nie żyje Jarosław Waszak
2021-03-30 12:08:57 Kadrowiczki U-18 wystąp!
2021-03-27 15:16:18 Sport w Olivii tylko dla zawodowców i członków kadr narodowych
2021-03-27 15:45:18 Finał Polonia Bytom - Stoczniowiec Gdańsk odwołany
2021-03-22 15:26:11 Hokeistki Stoczniowca krok dalej od złotego medalu
2021-03-21 15:13:08 Pod dyktando Kamili Stormowskiej
2021-03-18 13:29:51 Z bytomskimi Ladies o złoto MP
2021-03-17 13:28:59 Short trackowe ściganie w Olivii
Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po