Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Oni powalczą w MP w short tracku

2021-03-11 15:07:26

GKS Stoczniowiec zapowiada zaciętą walkę w rozpoczynających się w najbliższy piątek, 12 marca, mistrzostwach kraju w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. Decyzją sztabu szkoleniowego gdańskiego klubu, w zawodach udział weźmie dziesiątka naszych łyżwiarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Z niecierpliwością czekamy na występy naszych zawodników, jak i oczywiście starty pozostałych łyżwiarzy rywalizujących w mistrzostwach. To będzie prawdziwe święto tej dyscypliny sportu. Oczywiście przystępujemy z nadziejami medalowymi. Nasi zawodnicy są mocni psychicznie i znają swoją wartość. Ufam, że wszystkie walory potwierdzą właśnie podczas zbliżających się zawodów – powiedział Rafał Grycner, jeden z trenerów w sekcji short tracku gdańskiego Stoczniowca.

W bój posłana zostanie dziesiątka naszych zawodników: Jakub i Mateusz Dołkowscy, Rafał Grycner, Marta Kotowska, Julia Krutysza, Nikola Mazur, Adam Muchaldo, Kamila Stormowska oraz nowe nabytki klubu – Patrycja Markiewicz oraz Francuz z polskim paszportem Diane Sellier.

- Indywidualnie jestem ósmą zawodniczką świata i siódmą Europy. W mistrzostwach ewidentnie celuję w pudło. Innym wynikiem będę rozczarowana. Wartością dodaną jest fakt, że starty odbywają się w Gdańsku. Wiadomo, że znakomicie znam to miejsce i dobrze się tu czuję, więc tylko pozostaje przełożyć to na wynik – powiedziała stoczniowiec.org.pl Nikola Mazur.

Poza konkurencjami indywidualnymi łyżwiarzy szybkich Stoczniowca zobaczymy również w sztafecie i mikście. Panie reprezentować będzie drużyna w składzie: Mazur, Stormowska, Markiewicz, Krutysza i Kotowska. W zespole panów zobaczymy Grycnera, Muchlado, Selliera i braci Dołkowskich. W mikście z kolei o czołowe lokaty powalczą Mazur i Stormowska, bracia Dołkowscy lub Muchlado i Sellier.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sumie w trzydniowych zawodach udział weźmie 70 sportowców. Największą, przeszło 30-osobową, reprezentację wystawia Juvenia Białystok. Na tafli w Gdańsku zobaczymy całą krajową czołówkę, między innymi: Natalię i Patrycję Maliszewskie, Magdalenę Warakomską, Magdalenę Zych, Gabrielę Topolską,  oraz Rafała Anikieja, Bartosza Konopko, Mateusza Krzemińskiego, czy Sebastiana Hydzika.   

fot. Kacper Łosiak
 

2022-06-09 18:09:49 Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku
2022-04-28 09:55:22 Rusza nabór do drużyny hokeistek
2022-04-26 17:23:13 Srebro i brąz gdańskich łyżwiarek figurowych w Poznaniu i Krakowie.
2022-04-20 13:55:13 Dzieciaki zagrały w hokejowym turnieju szkółek
2022-04-09 10:28:20 Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ
2022-04-08 12:18:12 Ostatni akord sezonu szkółkowego
2022-04-07 11:35:58 Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku
2022-04-07 08:00:00 Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po