Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Nikola Mazur ósmą zawodniczką świata

2021-03-07 13:15:18

Ósme miejsce łyżwiarski szybkiej Stoczniowca na dystansie 500 metrów to najlepsza lokata Polaków podczas mistrzostw świata w short tracku, które odbyły się w holenderskim Dordrechcie. Jedna z faworytek do medali na tym dystansie, Natalia Maliszewska, odpadła w ćwierćfinale.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maliszewska, która dwa lata temu w Dordrechcie sięgnęła po złoty medal mistrzostw Europy, a kilka tygodni temu w Gdańsku, również w mistrzostwach Europy, zdobyła srebro, tym razem musiała przeżyć gorycz porażki. Polka w ćwierćfinale przez większą część dystansu jechała na pierwszej pozycji, ale w końcówce dała się wyprzedzić Kanadyjce Florence Brunelle, a następnie swojej koleżance z reprezentacji Nikoli Mazur. Walcząc z łyżwiarską GKS Stoczniowiec o drugie miejsce popełniła przewinienie i po biegu została zdyskwalifikowana.

Nikola Mazur, po sensacyjnym awansie do półfinału, wywalczyła jeszcze awans do finału B przyjeżdżając na trzecim miejscu w półfinale. W ostatnim biegu zajęła trzecią lokatę, co dało jej finalnie ósme miejsce na świecie.

- Mam duży niedosyt, choć jestem w miarę usatysfakcjonowana. Jest jeszcze siedem miejsc do pokonania. Najlepiej jechało mi się w finale B, choć go nie wygrałam – mówiła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polki startowały jeszcze w sztafecie. Drużyna w składzie: Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska (obydwie Stoczniowiec) i Gabriela Topolska długo jechały na drugiej pozycji, ale po upadku Stormowskiej straciły szanse na awans do finału A.

- Jechałyśmy bardzo dobry bieg i było widać, że nie odstajemy już od reszty świata. Żeby nie ten niefortunny upadek to zdecydowanie miałyśmy szansę na finał A. Ale to się po prostu zdarza, to jest taki sport – skomentowała Nikola Mazur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W finale B, po dyskwalifikacji drużyny kanadyjskiej, Polki w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Magdalena Zych i Gabriela Topolska zajęły pierwsze miejsce.

- Na pewno finał B nie smakuje tak, jakby smakował finał A, ale jesteśmy piątą sztafetą świata. To jest jeden z tych niewielu momentów, z których naprawdę szczerze się cieszyłam. Jestem dumna z tej drużyny, z tego, jakim jesteśmy teamem, jaki zrobiłyśmy progres. Ogromne gratulacje i dla nas, i dla trenerów. Każdy z tych biegów nas bardzo mocno rozwija – skomentowała Natalia Maliszewska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jestem zadowolona z tych zawodów. Cieszę się, że Nikola i Natalia znalazły się w TOP 16, bo to gwarantuje nam za rok start trzech zawodniczek w mistrzostwach świata. Nie było medalu, ale pokazałyśmy dobrą walkę. Było trochę błędów, ale sądzę, że to się musi zdarzać w sezonie, gdzie jest tak mało startów międzynarodowych. Mamy potencjał, jesteśmy silnym zespołem i idziemy do przodu bardzo dynamicznie – podsumowała występ polskiej reprezentacji trenerka kadry Urszula Kamińska.
 

2021-04-09 15:55:09 Nie żyje Jarosław Waszak
2021-03-30 12:08:57 Kadrowiczki U-18 wystąp!
2021-03-27 15:16:18 Sport w Olivii tylko dla zawodowców i członków kadr narodowych
2021-03-27 15:45:18 Finał Polonia Bytom - Stoczniowiec Gdańsk odwołany
2021-03-22 15:26:11 Hokeistki Stoczniowca krok dalej od złotego medalu
2021-03-21 15:13:08 Pod dyktando Kamili Stormowskiej
2021-03-18 13:29:51 Z bytomskimi Ladies o złoto MP
2021-03-17 13:28:59 Short trackowe ściganie w Olivii
Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po