Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Nikola Mazur ósmą zawodniczką świata

2021-03-07 13:15:18

Ósme miejsce łyżwiarski szybkiej Stoczniowca na dystansie 500 metrów to najlepsza lokata Polaków podczas mistrzostw świata w short tracku, które odbyły się w holenderskim Dordrechcie. Jedna z faworytek do medali na tym dystansie, Natalia Maliszewska, odpadła w ćwierćfinale.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maliszewska, która dwa lata temu w Dordrechcie sięgnęła po złoty medal mistrzostw Europy, a kilka tygodni temu w Gdańsku, również w mistrzostwach Europy, zdobyła srebro, tym razem musiała przeżyć gorycz porażki. Polka w ćwierćfinale przez większą część dystansu jechała na pierwszej pozycji, ale w końcówce dała się wyprzedzić Kanadyjce Florence Brunelle, a następnie swojej koleżance z reprezentacji Nikoli Mazur. Walcząc z łyżwiarską GKS Stoczniowiec o drugie miejsce popełniła przewinienie i po biegu została zdyskwalifikowana.

Nikola Mazur, po sensacyjnym awansie do półfinału, wywalczyła jeszcze awans do finału B przyjeżdżając na trzecim miejscu w półfinale. W ostatnim biegu zajęła trzecią lokatę, co dało jej finalnie ósme miejsce na świecie.

- Mam duży niedosyt, choć jestem w miarę usatysfakcjonowana. Jest jeszcze siedem miejsc do pokonania. Najlepiej jechało mi się w finale B, choć go nie wygrałam – mówiła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polki startowały jeszcze w sztafecie. Drużyna w składzie: Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska (obydwie Stoczniowiec) i Gabriela Topolska długo jechały na drugiej pozycji, ale po upadku Stormowskiej straciły szanse na awans do finału A.

- Jechałyśmy bardzo dobry bieg i było widać, że nie odstajemy już od reszty świata. Żeby nie ten niefortunny upadek to zdecydowanie miałyśmy szansę na finał A. Ale to się po prostu zdarza, to jest taki sport – skomentowała Nikola Mazur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W finale B, po dyskwalifikacji drużyny kanadyjskiej, Polki w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Magdalena Zych i Gabriela Topolska zajęły pierwsze miejsce.

- Na pewno finał B nie smakuje tak, jakby smakował finał A, ale jesteśmy piątą sztafetą świata. To jest jeden z tych niewielu momentów, z których naprawdę szczerze się cieszyłam. Jestem dumna z tej drużyny, z tego, jakim jesteśmy teamem, jaki zrobiłyśmy progres. Ogromne gratulacje i dla nas, i dla trenerów. Każdy z tych biegów nas bardzo mocno rozwija – skomentowała Natalia Maliszewska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jestem zadowolona z tych zawodów. Cieszę się, że Nikola i Natalia znalazły się w TOP 16, bo to gwarantuje nam za rok start trzech zawodniczek w mistrzostwach świata. Nie było medalu, ale pokazałyśmy dobrą walkę. Było trochę błędów, ale sądzę, że to się musi zdarzać w sezonie, gdzie jest tak mało startów międzynarodowych. Mamy potencjał, jesteśmy silnym zespołem i idziemy do przodu bardzo dynamicznie – podsumowała występ polskiej reprezentacji trenerka kadry Urszula Kamińska.
 

2022-01-26 15:41:06 Mazur i Stormowska w elitarnym klubie olimpijczyków
2022-01-26 23:57:54 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 29-30.01.2022 roku
2022-01-25 19:28:18 Misja Pekin oficjalnie rozpoczęta
2022-01-24 17:03:53 Artur Nogal mistrzem Polski – Stormowska i Mazur w kadrze na Pekin
2022-01-23 16:36:26 Blisko niespodzianki z liderem rozgrywek
2022-01-21 10:13:27 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 22-23.01.2022 roku
2022-01-18 11:20:03 Hala Olivia razem z całym światem w Dniu Chorób Rzadkich
2022-01-14 10:53:00 Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym
Ważne
ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po