Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Hugo Herrnhof wizytował Halę Olivia

2020-09-04 19:18:03

Dyrektor generalny Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej (ISU) sprawdzał stan przygotowań do Mistrzostw Europy w short tracku. Hugo Herrnhof w towarzystwie prezesów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafała Tatarucha  i Marka Kosteckiego oraz dyrektora sportowego federacji Konrada Niedźwiedzkiego spotkał się z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czasie rozmów Hugo Herrnhof dał wyraźnie do zrozumienia, że przygotowania idą zgodnie z planem. Podkreślił, że jest przekonany, iż będzie to znakomita impreza.

- Już jeden sukces osiągnęliśmy. Chodzi o ogromną determinację szefów polskiej federacji oraz gospodarzy obiektu w kwestii przygotowań najważniejszych zawodów na Starym Kontynencie. Nie mam zatem wątpliwości, że do połowy stycznia wszystko zostanie przygotowane – powiedział Herrnhof.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor generalny ISU przy okazji pogratulował marszałkowi Strukowi inwestycji, które zrealizowane zostały w stolicy województwa pomorskiego m.in. Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, portu lotniczego oraz rozwiązań komunikacyjnych w regionie aglomeracji.

- Mistrzostwa Europy w short tracku będą pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym województwie. Na pewno wyjątkowym, bo imprezy takiej rangi zazwyczaj przechodzą do historii. Do tego short track to niesamowicie atrakcyjna i widowiskowa dyscyplina. Ufam, że wiele osób zdecyduje się obejrzeć zawody na żywo. Poza promocją dyscypliny, będziemy zatem mieli również promocję Gdańska jako stolicy Pomorza. Cieszę się i na pewno znajdziemy sposób, żeby zaangażować się w pomoc przy realizacji projektu – podkreślił Mieczysław Struk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łyżwiarskie Mistrzostwa Europy w Hali Olivia, które odbędą się 100. urodziny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego pokaże Polsat Sport.

– Chcieliśmy w roku jubileuszu stulecia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego mieć u siebie dużą imprezę, która uświetni te obchody. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska wzięła pod uwagę dobre wyniki naszej kadry, szczególnie Natalii Maliszewskiej, i przyznała nam mistrzostwa Europy w short track – podsumował prezes związku Rafał Tataruch.

fot. Natalia Kłopotek - Główczewska / redakcja pomorskie.eu
 

2020-10-29 20:34:42 Nogal i Palka z kolejnymi złotymi medalami Mistrzostw Polski na dystansach
2020-10-28 21:58:56 Świetna inauguracja MP w łyżwiarstwie szybkim
2020-10-26 14:16:12 Złoty Adam Muchlado
2020-10-25 14:05:20 Padła twierdza Gdańsk
2020-10-19 17:08:42 Kamila Stormowska i Nicola Mazur w ścisłej czołówce MP
2020-10-19 10:27:22 Nie żyje Jerzy Mania
2020-10-18 18:15:28 Podział punktów w hicie PLHK
2020-10-17 17:50:27 Siatkarze Stoczniowca z kompletem zwycięstw
Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po