Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Marcin Bachanek akademickim mistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim

2020-03-11 20:44:05

Marcin Bachanek został akademickim mistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów. To pierwszy złoty medal biało-czerwonych podczas trwających od wtorku łyżwiarskich Akademickich Mistrzostwach Świata w Amsterdamie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Miałem najlepszą życiówkę, znałem rywali i wiedziałem, że jeśli dobrze przejadę to mogę wygrać. Dobrze zrealizowałem taktykę. Pierwszą rundę chciałem przejechać szybko, drugą jeszcze dołożyć, a później to już ile się da – powiedział zaraz po zejściu z lodu panczenista GKS Stoczniowiec. - W czwartek mam drużynówkę, w piątek bieg ze startu wspólnego i na pewno będę z luźniejszą głową podchodził do pozostałych biegów, ale oczywiście dalej profesjonalnie – podkreślił Marcin Bachanek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryszard Białkowski, trener polskich zawodników, a na co dzień szkoleniowiec łyżwiarzy szybkich w Stoczniowcu, chwalił Marcina Bachanka za realizację taktyki.

 – Bardzo cieszy to pierwsze miejsce, bo powiem szczerze, że liczyłem na medal, ale nie do końca wierzyłem w złoty. Towarzystwo było bardzo wyrównane i mocne. Marcin świetnie taktycznie przebiegł ten dystans. Warunki nie pozwalały na lepszy rezultat, ale wystarczyło to na pierwsze miejsce – mówił Białkowski (na zdjęciu poniżej z Marcinem Bachankiem).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piąty w rywalizacji na 1500 metrów był Dawid Burzykowski, a jedenasty Jan Świątek (obydwaj GKS Stoczniowiec - na zdjęciu powyżej)..

 – Dawid bardzo dobrze pojechał, też równo i na jego możliwości to piąte miejsce jest równie wysokie – dodał Ryszard Białkowski.

 

2020-10-28 21:58:56 Świetna inauguracja MP w łyżwiarstwie szybkim
2020-10-26 14:16:12 Złoty Adam Muchlado
2020-10-25 14:05:20 Padła twierdza Gdańsk
2020-10-19 17:08:42 Kamila Stormowska i Nicola Mazur w ścisłej czołówce MP
2020-10-19 10:27:22 Nie żyje Jerzy Mania
2020-10-18 18:15:28 Podział punktów w hicie PLHK
2020-10-17 17:50:27 Siatkarze Stoczniowca z kompletem zwycięstw
2020-10-15 14:44:26 Starcie gigantów PLHK
Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po