Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Historyczny sukces Kamili!

2020-02-16 17:05:20

Mamy brązowy medal Pucharu Świata w short tracku! Wszystko za sprawą Kamili Stormowskiej, która zajęła trzecie miejsce w finale konkurencji na dystansie 500 metrów. Historyczne dla Stoczniowca zmagania rozegrały się w holenderskim Dodrechcie. To pierwszy medal zawodnika naszego klubu w zawodach PŚ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamila Stormowska uzyskała czas 50.199 sek., przegrywając z dwoma Holenderkami. Najbardziej utytułowana polska zawodniczka Natalia Maliszewska zajęła na tym dystansie 10. miejsce, a inna łyżwiarka Stoczniowca, Nikola Mazur zmagania zakończyła w ćwierćfinale tej konkurencji.

Finałowy bieg był bardzo emocjonujący i dwukrotnie przerywany po upadkach zaraz po starcie. Stormowska jechała na czwartej pozycji i na ostatnim łuku zaatakowała jadącą przed nią Brytyjkę Elisę Christie. Polka kapitalnie wyprzedziła rywalkę, ale została przez nią podcięta. Obie upadły na lód, ale Polka szybciej wstała i dojechała do mety na trzeciej pozycji.

– Czuję olbrzymią radość, ponieważ im więcej zawodniczek trafia do finału, tym jesteśmy bardziej przekonani, że praca, którą wykonujemy jest dobra i przynosi rezultaty. Myślę, że to był duży szok dla Kamili, poradziła sobie w tych biegach bardzo dobrze, miała trochę szczęścia, ale zapewniła sobie awans do finału A, wyprzedzając Koreankę na ostatnim okrążeniu. To było coś wspaniałego oglądać taką walkę i dziewczynę, która podejmuje taką decyzję, sięga po finał, a w finale sięga po medal – mówiła trener polskiej reprezentacji Urszula Kamińska.

Kamila Stormowska jest pierwszą zawodniczką naszego klubu, która dostała się do finału zawodów Pucharu Świata i pierwszą łyżwiarką szybką w historii Stoczniowca, która zdobyła tam medal. Jednocześnie gdańszczanka jest drugą polską zawodniczką, która w historii polskiego short tracku zdobyła medal w zawodach Pucharu Świata.

- Dużą rolę odegrało szczęście, ale nie będę sobie umniejszać. Podjęłam ryzyko, wyprzedzałam i to się opłaciło. Wyprzedzenia zrobiłam dobrze, dało mi to wtedy kopa i dzięki temu jestem medalistką – nie kryła radości łyżwiarka Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Ogromne gratulacje, jesteśmy dumni z występu Kamili. Ten medal to także znakomity prognostyk przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego ds. short track.

Gratulacje napłynęły już od Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, z biura Wojewody Dariusza Drelicha, od Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, a także od Prezesa Pomorskiej Federacji Sportu, byłego mistrza olimpijskiego Adama Korola. Radości nie krył Dziekan Wydziału Zarządzania prof. Mirosław Szreder. Z jego inicjatywy na stronie intermetowej Wydziału znalazła się [INFORMACJA] o sukcesie Kamili Stormowskiej, na co dzień studentki pierwszego roku Zarządzania Uniwerystetu Gdańskiego. 

WYNIKI FINAŁU NA DYSTANSIE 500 METRÓW:
1. van RUIJVEN Lara  NED 42.907           
2. van KERKHOF Yara NED 43.076           
3. STORMOWSKA Kamila POL 50.199               
4. QU Chunyu CHN 1:29.840                 
5. CHRISTIE Elise GBR DYSKWALIFIKACJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-08-10 20:06:42 Zapach zimy latem
2020-07-16 08:50:35 Gdańsk gospodarzem ME w short tracku!
2020-07-15 09:20:01 Nie żyje prof. Stanisław Kuś
2020-07-03 08:23:53 Gdański Klub Hokejowy SA z licencją na grę w PHL
2020-06-28 22:01:28 Świętowali jubileusz 50-lecia
2020-06-26 21:00:18 GKS Stoczniowiec Gdańsk skończył 50 lat!
2020-06-05 17:51:15 Ruszyły przygotowania do sezonu łyżwiarskiego
2020-06-02 17:35:34 Lodowisko w Hali Olivia po raz pierwszy zamrożone już w czerwcu
Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po