Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Artur Nogal czwartym zawodnikiem Europy!

2020-01-11 15:37:26

Bardzo dobry start naszego panczenisty podczas Mistrzostw Starego Kontynentu w łyżwiarstwie szybkim w niderlandzkim Heerenveen. Artur Nogal zajął czwarte miejsce w biegu na 500 metrów. Zawodnik Stoczniowca dosłownie o błysk łyżwy przegrał z Rosjaninem brązowy medal ME.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej na zdjęciu ten moment, gdy widzisz, że pobiłeś rekord życiowy, ale omija Cię podium Mistrzostw Europy. Z Arturem Nogalem - Kaja Ziomek, reprezentantka kraju w panczenach.  

- Pomimo, że to jest czwarte miejsce i sportowcy nie lubią tej pozycji, to ja jestem zadowolony. Jestem zadowolony, bo forma zwyżkuje. Nie był to jeszcze perfekcyjny bieg, sam czuje, że jest kilka elementów do poprawy. Do podium zabrakło dziewięć setnych sekundy, ale to i dużo i mało. Czasami zdarzało się, że w takim niewielkim odstępie czasu plasowało się pięciu zawodników. Cieszę się, że czołówka panczenistów jest już na wyciągnięcie mojej ręki. Przed nami mistrzostwa świata, wierzę, że forma i ta dobra tendencja, potwierdzona wynikami w MP i ME, się po prostu utrzyma – powiedział Artur Nogal.

Mężczyźni 500 metrów

1. Pavel Kulizhnikov (RUS) 34.38
2. Dai Dai Ntab (NED) 34.47
3. Ruslan Murashov (RUS) 34.59
4. Artur Nogal (POL) 34.68 PB

 

Artur Nogal dobrze wypadł również w sprincie na 1000 metrów. Zajął 7 lokatę w ME potwierdzając swoją dobrą dyspozycje i poprawiając rekord życiowy na tym dystansie czasem 1:08.99. 

Życiówka też na koncie Szymona Palki, który startował na dystansie 5 kilometrów (6:30.10).

Marcin Bachanek w mass starcie zajął z kolei 10 lokatę (1:08.99), triumfował Belg Bart Swings, który w sierpniu ubiegłego roku wygrał rolkarski Maraton Solidarności w Gdańsku (Bachanek był wówczas piąty).

W biegu drużynowym nasza sztafeta w składzie (Marcin Bachanek, Artur Janicki, Szymon Palka, Jakub Piotrowski) zajęła szóste miejsce z czasem 3:49.99 (strata 9.36 do zwycięskiej ekipy holenderskiej).

fot. PZŁS

 

2020-02-16 17:05:20 Historyczny sukces Kamili!
2020-02-13 09:31:20 Wysokie noty Stoczniowca w ogólnopolskiej punktacji sportu młodzieżowego
2020-02-12 19:27:45 Marsz w górę tabeli
2020-02-10 18:36:58 Rodzynek Stoczniowca na Olimpiadzie Młodzieży w short tracku
2020-02-07 14:12:05 Trening z gwiazdami
2020-02-04 14:38:59 Wicemistrzynie Polski efektownie kończą rundę zasadniczą
2020-02-03 14:20:26 Hokeiści w kratkę
2020-01-29 11:31:48 Mistrzostwa Polski Old Boys odbędą się w Gdańsku
Ważne
UWAGA! 14.02 ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI ŁYŻWIARSKIEJ!

Przedstawiamy komunikat organizacyjny w związku z organizacją turnieju barażowego do MPJ w hokeju na lodzie, które zaczyna się w Hali Olivia w dniu 14 lutego 2020 roku. 

KARNETY NA ŚLIZGAWKI WYPRZEDANE!

Uwaga! Po raz pierwszy w najnowszej historii ślizgawek w Hali Olivia karnety 5- wejściowe oraz 10-wejściowe zostały wyprzedane po niespełna czterech miesiącach od startu popularnych ślizgawek! Dziękujemy! W tej chwili dostępne są bilety na ślizgawki do zakupienia w kasie. Zapraszamy!

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po