Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Ruszają mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim

2020-01-08 13:34:28

Ponad stu dwudziestu zawodników i zawodniczek z siedemnastu państw weźmie udział w rozpoczynających się w piątek w Heerenveen mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim. Wśród nich będzie trzynaścioro reprezentantów Polski, w tym aż czterech panczenistów Stoczniowca.

Impreza na legendarnym, choć przebudowanym kilka lat temu torze Thialf potrwa do niedzieli. Biało-czerwoni liczą, iż uda im się pokazać z dobrej strony. Szanse na to z pewnością mają, co udowodnili w kilku startach w tegorocznym Pucharze Świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Na pewno największe nadzieje wiążemy z ze startami w biegach drużynowych i sprintach drużynowych, ale nie tylko. Sądzę, że na niespodziankę stać naszych sprinterów na dystansie 500 metrów, a także zawodników, którzy wystartują w biegu masowym – ocenia Konrad Niedźwiedzki, medalista olimpijski, a dziś dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (na zdjęciu powyżej).

Impreza rozpocznie się w piątek wieczorem m.in. rywalizacją na 1500 metrów kobiet i mężczyzn z udziałem Stoczniowców: Marcina Bachanka i Sebastiana Kłosińskiego. Tego samego dnia obie nasze drużyny rywalizować też będą w sprincie drużynowym. Kolejnego dnia czekają nas emocje związane z rywalizacją na dystansach 500 metrów oraz 3000 metrów kobiet i 5000 metrów mężczyzn.

Wśród panów na dystansie 500 metrów może liczyć się Artur Nogal, który tuż przed końcem 2019 roku wygrał złoty medal mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim.

– Chciałbym znaleźć się w czołówce, na pewno świetnym wynikiem będzie już pierwsza szóstka. W Holandii mistrzostwa będą rozgrywane na dystansach, a to całkowicie inna formuła, niż mistrzostwa w wieloboju. W Tomaszowie czułem się bardzo dobrze. Jest to dobry prognostyk i zrobię wszystko, żeby forma w Heerenveen była szczytowa – mówi Nogal (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polak przed końcem roku testował nowe rozwiązania sprzętowe.

– Po startach w Pucharze Świata w Nur-Sułtanie i Nagano czułem, że czegoś mi brakuje i moja jazda w różnych fragmentach dystansu jest do poprawy. Postanowiłem poszukać wsparcia w sprzęcie i zmieniłem płozy. Nowy zestaw różni się ustawieniem, co wymaga korekty techniki. Pierwsze wrażenia są bardzo obiecujące i pozytywne – wyjaśnia Nogal, który w poprzednim sezonie swoje dwa najszybsze przejazdy zanotował właśnie na torze Thialf w Heerenveen.

Ostatniego dnia zawodów – w niedzielę – zawodnicy startować będą na dystansie 1000 metrów, w biegach drużynowych oraz w biegach ze startu wspólnego. Właśnie w biegach drużynowych zobaczymy ostatniego przedstawiciela naszego klubu w kadrze na czempionat Starego Kontynentu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim

Mężczyźni:

Piotr Michalski (Górnik Sanok) 500m, 1000m, sprint drużynowy
Artur Nogal (Stoczniowiec Gdańsk) 500m, 1000m, sprint drużynowy
Damian Żurek (Pilica Tomaszów Maz.) 500m, 1000m R, sprint drużynowy
Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk) 1000m R, 1500m, drużyna, start wspólny, sprint drużynowy R
Artur Janicki (Błyskawica Domaniewice) 1500m R, drużyna, start wspólny
Szymon Palka (Stoczniowiec Gdańsk) drużyna
Sebastian Kłosiński (Stoczniowiec Gdańsk) 1000m, 1500m

 

2020-09-15 20:46:24 Powołania na zgrupowanie kadry juniorek U-18
2020-09-14 20:39:06 Gdańszczanki w kadrze seniorek
2020-09-12 20:16:27 Dziewięć zespołów powalczy o złoto w PLHK
2020-09-07 20:10:51 stoczniowiec.com czyli zespół seniorów ma już swoją stronę internetową
2020-09-04 19:18:03 Hugo Herrnhof wizytował Halę Olivia
2020-08-10 20:06:42 Zapach zimy latem
2020-07-16 08:50:35 Gdańsk gospodarzem ME w short tracku!
2020-07-15 09:20:01 Nie żyje prof. Stanisław Kuś
Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po