Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Świetny występ naszej łyżwiarki z toru krótkiego

2018-10-29 21:34:57

Julia Krutysza została najlepszą zawodniczką rozegranych w Giżycku Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku. Gdańszczanka zdobywając dwa medale złote i jeden krążek brązowy, wygrała klasyfikację generalną w kategorii junior C. Rafał Grycner radzi sobie co raz lepiej. Zawodnik w seniorskim wieloboju otarł się o podium.

Julia Krutysza ręce w geście zwycięstwa uniosła po przejechaniu dystansu 1000 metrów oraz po biegu na 1500 metrów. Brąz wywalczyła na dystansie 500 metrów. Trzy bardzo dobre rezultaty dały jej zwycięstwo w kategorii junior C.

Wśród juniorów C rywalizował również Adam Muchlado. Łyżwiarz Stoczniowca zajmował odpowiednio następujące lokaty: 5. (1500 m), 11. (500 m) oraz 7. (1000 m). Zdobyta suma punktów pozwoliła mu uplasować się piątym miejscu w klasyfikacji łącznej.

Srebrny medal na dystansie 1500 metrów wywalczył wracający po kontuzji do zdrowia i formy Rafał Grycner.  Łyżwiarz Stoczniowca w biegu na 500 metrów był czwarty, podobnie czwarte miejsce zajął w biegu na 1000 metrów. Tym samym Grycner w seniorskim wieloboju otarł się o podium i zajął czwarte, tak nielubiane przez sportowców miejsce.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.