Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Krutysza i Muchlado. Rośnie nowa siła w polskim short tracku

2018-10-23 21:55:17

Łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec potwierdzają przynależność do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Dobre starty w rozegranych w Sanoku Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w ściganiu na torze krótkim zaowocowały powołaniami do kadry narodowej młodzików. Julia Krutysza oraz Adam Muchlado (na zdjęciu poniżej z nr 102) w Biało-czerwonych barwach udanie zaprezentowali się podczas Danubia Open Series w czeskich Benatkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla Julii Krutyszy był to trzeci występ w reprezentacji kraju młodzików, ale pierwszy w kategorii junior C. Adam Muchlado był totalnym debiutantem w międzynarodowych zawodach z serii Danubia.

- Jak na początek sezonu, premierowe występy w kadrze z nowym trenerem, z którym wcześniej nie pracowali, to starty naszych młodych zawodników trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Potwierdzili, że należą do krajowej czołówki, bowiem w gronie rywalizujących w Benatkach polskich łyżwiarzy szybkich, Julia była druga, a Adam zajął trzecie miejsce. Dlatego liczę, że ten start da im dużego „kopa” i mam nadzieję, że z kolejnymi występami ich dyspozycja będzie już tylko rosła – powiedziała trenerka short track w GKS Stoczniowiec, Agnieszka Bagińska.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie wszystkich zawodniczek (w sumie startowało 26. łyżwiarek szybkich) Julia Krutysza (na zdjęciach powyżej) w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 11. pozycji (złożyły się na to 9. miejsce na 1500 m, 10. na 500 m i 13. lokata na 1000 m).

[TUTAJ] zobaczysz szczegółowe wyniki Julii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Muchlado (na zdjęciach powyżej) rywalizował z kolei z 14. łyżwiarzami szybkimi. W klasyfikacji łącznej był 9. (6. miejsce na 1000 m, 9. na 1500 m, 12. pozycja na 500 m).

[TUTAJ] zobaczysz szczegółowe wyniki Adama

[TUTAJ] obejrzyj wygrany przez Adama finał B na 1000 metrów

- Jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że w Czechach pobiłem dwa rekordy życiowe. Ostatnio byłem chory, nie wiedziałem do końca na co mnie stać, obawiałem się nawet trochę, że będę w słabszej dyspozycji. Okazało się że stres podziałał pozytywnie, debiut w moim wykonaniu był przyzwoity, jestem zmotywowany do dalszej pracy i jeszcze lepszych występów – podsumował Adam Muchlado.

Startujący w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim zawodnicy Stoczniowca  są uczniami, współpracującej z naszym klubem, gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 35 z klasami sportowymi. 

 

2019-01-22 07:15:54 Po raz trzeci w historii Gdańsk stolicą synchronu
2019-01-21 19:12:38 Łyżwiarze Stoczniowca faworytami imprezy
2019-01-20 18:52:51 Pod pełną kontrolą
2019-01-19 19:11:21 Awans na trzecie miejsce w tabeli
2019-01-19 19:35:27 Ważne zwycięstwo żaków młodszych
2019-01-18 19:11:06 Reprezentacja Polski na ME w łyżwiarstwie figurowym
2019-01-16 21:02:18 Komunikat w sprawie meczu i ślizgawek w sobotę
2019-01-15 21:18:05 Udany weekend hokejowej młodzieży
Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej  w weekend 25-27 stycznia 2019 roku.Tym razem powodem są prestiżowe zawody Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym oraz zmagania o Puchar Gdańska w łyżwiarstwie figurowym.  

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po