Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Krutysza i Muchlado. Rośnie nowa siła w polskim short tracku

2018-10-23 21:55:17

Łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec potwierdzają przynależność do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Dobre starty w rozegranych w Sanoku Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w ściganiu na torze krótkim zaowocowały powołaniami do kadry narodowej młodzików. Julia Krutysza oraz Adam Muchlado (na zdjęciu poniżej z nr 102) w Biało-czerwonych barwach udanie zaprezentowali się podczas Danubia Open Series w czeskich Benatkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla Julii Krutyszy był to trzeci występ w reprezentacji kraju młodzików, ale pierwszy w kategorii junior C. Adam Muchlado był totalnym debiutantem w międzynarodowych zawodach z serii Danubia.

- Jak na początek sezonu, premierowe występy w kadrze z nowym trenerem, z którym wcześniej nie pracowali, to starty naszych młodych zawodników trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Potwierdzili, że należą do krajowej czołówki, bowiem w gronie rywalizujących w Benatkach polskich łyżwiarzy szybkich, Julia była druga, a Adam zajął trzecie miejsce. Dlatego liczę, że ten start da im dużego „kopa” i mam nadzieję, że z kolejnymi występami ich dyspozycja będzie już tylko rosła – powiedziała trenerka short track w GKS Stoczniowiec, Agnieszka Bagińska.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie wszystkich zawodniczek (w sumie startowało 26. łyżwiarek szybkich) Julia Krutysza (na zdjęciach powyżej) w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 11. pozycji (złożyły się na to 9. miejsce na 1500 m, 10. na 500 m i 13. lokata na 1000 m).

[TUTAJ] zobaczysz szczegółowe wyniki Julii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Muchlado (na zdjęciach powyżej) rywalizował z kolei z 14. łyżwiarzami szybkimi. W klasyfikacji łącznej był 9. (6. miejsce na 1000 m, 9. na 1500 m, 12. pozycja na 500 m).

[TUTAJ] zobaczysz szczegółowe wyniki Adama

[TUTAJ] obejrzyj wygrany przez Adama finał B na 1000 metrów

- Jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że w Czechach pobiłem dwa rekordy życiowe. Ostatnio byłem chory, nie wiedziałem do końca na co mnie stać, obawiałem się nawet trochę, że będę w słabszej dyspozycji. Okazało się że stres podziałał pozytywnie, debiut w moim wykonaniu był przyzwoity, jestem zmotywowany do dalszej pracy i jeszcze lepszych występów – podsumował Adam Muchlado.

Startujący w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim zawodnicy Stoczniowca  są uczniami, współpracującej z naszym klubem, gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 35 z klasami sportowymi. 

 

2019-03-24 19:19:35 Młodzi Stoczniowcy wicemistrzami Polski!
2019-03-24 20:25:26 Veni, vidi, vici
2019-03-23 16:36:01 Gramy o złoto!
2019-03-22 20:40:45 Stoczniowcy zagrają o finał MPJ
2019-03-22 10:09:21 Short trackowe ściganie w Olivii
2019-03-21 07:52:41 Jest awans do drugiej rundy MPJ
2019-03-20 10:49:26 Wygrana po karnych
2019-03-19 09:49:02 Jest komunikat klubu w sprawie kwietniowego turnieju szkółek
Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po