Łyżwiarstwo szybkie
Aktualności

Krutysza i Muchlado. Rośnie nowa siła w polskim short tracku

2018-10-23 21:55:17

Łyżwiarze szybcy GKS Stoczniowiec potwierdzają przynależność do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Dobre starty w rozegranych w Sanoku Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w ściganiu na torze krótkim zaowocowały powołaniami do kadry narodowej młodzików. Julia Krutysza oraz Adam Muchlado (na zdjęciu poniżej z nr 102) w Biało-czerwonych barwach udanie zaprezentowali się podczas Danubia Open Series w czeskich Benatkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla Julii Krutyszy był to trzeci występ w reprezentacji kraju młodzików, ale pierwszy w kategorii junior C. Adam Muchlado był totalnym debiutantem w międzynarodowych zawodach z serii Danubia.

- Jak na początek sezonu, premierowe występy w kadrze z nowym trenerem, z którym wcześniej nie pracowali, to starty naszych młodych zawodników trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Potwierdzili, że należą do krajowej czołówki, bowiem w gronie rywalizujących w Benatkach polskich łyżwiarzy szybkich, Julia była druga, a Adam zajął trzecie miejsce. Dlatego liczę, że ten start da im dużego „kopa” i mam nadzieję, że z kolejnymi występami ich dyspozycja będzie już tylko rosła – powiedziała trenerka short track w GKS Stoczniowiec, Agnieszka Bagińska.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gronie wszystkich zawodniczek (w sumie startowało 26. łyżwiarek szybkich) Julia Krutysza (na zdjęciach powyżej) w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 11. pozycji (złożyły się na to 9. miejsce na 1500 m, 10. na 500 m i 13. lokata na 1000 m).

[TUTAJ] zobaczysz szczegółowe wyniki Julii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Muchlado (na zdjęciach powyżej) rywalizował z kolei z 14. łyżwiarzami szybkimi. W klasyfikacji łącznej był 9. (6. miejsce na 1000 m, 9. na 1500 m, 12. pozycja na 500 m).

[TUTAJ] zobaczysz szczegółowe wyniki Adama

[TUTAJ] obejrzyj wygrany przez Adama finał B na 1000 metrów

- Jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że w Czechach pobiłem dwa rekordy życiowe. Ostatnio byłem chory, nie wiedziałem do końca na co mnie stać, obawiałem się nawet trochę, że będę w słabszej dyspozycji. Okazało się że stres podziałał pozytywnie, debiut w moim wykonaniu był przyzwoity, jestem zmotywowany do dalszej pracy i jeszcze lepszych występów – podsumował Adam Muchlado.

Startujący w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim zawodnicy Stoczniowca  są uczniami, współpracującej z naszym klubem, gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 35 z klasami sportowymi. 

 

2018-11-15 22:25:07 Nadchodzą norweskie posiłki
2018-11-13 19:41:20 Hokeistki Stoczniowca w składzie reprezentacji kraju
2018-11-12 14:13:13 Austria zwycięzcą gdańskiej edycji EIHC
2018-11-08 09:53:08 Czas na EIHC w Gdańsku. Wejściówki od 10 złotych
2018-11-07 15:08:52 Nie żyje Marek Bąk
2018-11-06 20:35:11 W ten weekend więcej ślizgania w Olivii
2018-11-05 20:59:28 Jest wreszcie program szkolenia dla polskiego łyżwiarstwa figurowego. Twórcą dokumentu Mirosław Plutowski
2018-11-04 16:49:15 Młodzik w Łodzi na remis
Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkółek w październiku  i listopadzie 2018 roku. Ze względu na mecze Polskiej Hokej, przystąpienie Klubu GKS Stoczniowiec do programu "Chodź na łyżwy - Polska Łyżwa" oraz orgazniację Turnieju EIHC harmogram zajęć prezentuje się następująco 

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po