Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Za nami czwarta edycja Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym

2020-01-20 13:28:10

SKF Iceskater Gdańsk zdobył dwa złote medale w międzynarodowych zawodach w łyżwiarstwie synchronicznym Hevelius Cup. Hala Olivia gościła rekordową liczbę 52 drużyn synchronicznych z 10 krajów świata, w tym 12 zespołów z Finlandii, która jest jednym z liderów wyznaczających światowy poziom w tej niezwykle widowiskowej dyscyplinie.

Najwięcej emocji budziła rywalizacja w najwyższych kategoriach sportowych, w tym przypadku Junior ISU i Senior ISU. W młodszej juniorskiej kategorii triumfowały zawodniczki z ekipy Mystique z Finlandii wyprzedzając trzy inne fińskie drużyny. Polski zespół Ice Fire Junior z Gdańska zajął 6 lokatę ustępując Finkom i drużynie z Francji.

W starszej seniorskiej kategorii na najwyższym stopniu podium stanęły łyżwiarki Team Unique wyprzedzając swoje odwieczne rywalki z drużyny Helsinki Rockettes. Warto tu dodać, że obie drużyny mają na swoim koncie tytuły mistrzyń świata.

W młodszych kategoriach wiekowych triumfowały także polskie drużyny. W kategorii Pre-Juvenille złoty medal zdobył zespół Ice Fire z Gdańska. W kategorii Juvenille na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki z toruńskiej drużyny Le Soleil. W kategorii Novice Basic triumfowały także gdańszczanki z Ice Fire, a w kategorii Novice Advanced ISU złoto zgarnęły Finki z drużyny Dynamique. Natomiast w kategorii Junior B złoto odebrały Australijki - Adelaide Ice Magic.

- Zdobyliśmy złoto w dwóch kategoriach dziecięcych, to ogromny sukces dla naszego klubu biorąc pod uwagę rangę zawodów. Gościliśmy w Olivii jedne z najlepszych zespołów, w tym mistrzów świata z Finlandii. W komisji sędziowskiej zasiadł sam prezes ISU Philippe Maitrot, to dla nas ogromny zaszczyt. Ponadto nasze juniorki, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej zdobyły punkty, które liczą się do rankingu światowego. Zawody zdecydowanie możemy uznać za udane - komentuje Agnieszka Filipowicz, główny trener klubu SKF Iceskater.

Hevelius Cup 2020, który w Gdańsku zorganizował wspólnie GKS Stoczniowiec z klubem SKF Iceskater przy współudziale Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, to także możliwość startu i zaprezentowania swoich umiejętności przez łyżwiarzy amatorów. W kategorii Mixed Age, zresztą najliczniej obsadzonej (10 drużyn synchronicznych), triumfowały zawodniczki z Finlandii z drużyny Moonlights. Gdańszczanki z Ice Fire zajęły 5. miejsce. W kategorii Adult triumfowały zawodniczki z Australii z drużyny Adelaide Ice Magic.

Nie zawiedli również kibice. Zarówno w sobotę jaki i niedzielę, w kulminacyjnym momencie trwających po kilka godzin zawodów, na trybunach hali Olivia zasiadło około 3 tysiące kibiców.

2020-07-16 08:50:35 Gdańsk gospodarzem ME w short tracku!
2020-07-15 09:20:01 Nie żyje prof. Stanisław Kuś
2020-07-03 08:23:53 Gdański Klub Hokejowy SA z licencją na grę w PHL
2020-06-28 22:01:28 Świętowali jubileusz 50-lecia
2020-06-26 21:00:18 GKS Stoczniowiec Gdańsk skończył 50 lat!
2020-06-05 17:51:15 Ruszyły przygotowania do sezonu łyżwiarskiego
2020-06-02 17:35:34 Lodowisko w Hali Olivia po raz pierwszy zamrożone już w czerwcu
2020-05-26 17:42:02 Adrian Wielgat zakończył karierę
Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.