Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Nie żyje Jerzy Kamieński

2019-02-27 11:21:05

Wieloletni trener łyżwiarstwa figurowego w naszym Klubie zmarł w wieku 81 lat. Z RKS Stoczniowiec wiązany był przez blisko trzy dekady. Rodzinie Jerzego Kamieńskiego składamy najszczersze kondolencje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jerzy Kamieński urodził się w 1938 roku. Właściwie przez całe swoje życie związany był z łyżwiarstwem figurowym. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Szkolił się u światowych sław w zakresie łyżwiarstwa figurowego, m.in. u Heleny Czajkowskiej (trenerka kadry ZSRR i pary Pachomowa – Gorszkow, mistrzów świata w tańcach z 1968 roku) oraz Jutty Müller (trenerka kadry NRD, opiekunka mistrzyni świata Gabrieli Seyfert z 1969 roku).

W RKS Stoczniowiec Gdańsk pracował w latach 1971 – 1987. W tym czasie był trenerem łyżwiarstwa figurowego oraz koordynatorem sekcji łyżwiarskiej. Pod swoją opieką miał wielu uznanych krajowych zawodników

- Wspominam go bardzo pozytywnie. Zrobił tak wiele dla rozwoju łyżwiarstwa figurowego w Gdańsku i regionie. Był trenerem par tanecznych, robił nabór, a następnie selekcję do współpracującej z Klubem Sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdańsku, odpowiadał w tamtym okresie za kontakty z rodzicami i nauczycielami trenujących dzieci – powiedziała Teresa Weyna, olimpijka z 1976 roku z Innsbrucku.

- Wybitny i uznany profesjonalista w swojej dziedzinie, bardzo wymagający jako trener, a to co zrobił dla łyżwiarstwa jest powodem mojej sympatii i poczucia zobowiązania wobec niego – podkreślił Mirosław Plutowski z-ca dyrektora SP nr 35 w Gdańsku, w przeszłości zawodnik Jerzego Kamieńskiego.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona 1 marca 2019 roku o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego, Gdańsk Morena, ul. Myśliwska 25. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 11.30 na cmentarzu Witomińskim w Gdyni.

Na zdjęciu Jerzy Kamieński podczas zajęć z dziećmi na odkrytej jeszcze, bocznej tafli lodowej Olivii.

 

2020-01-14 17:03:12 Wicemistrzynie Polski w półfinale PLHK
2020-01-12 16:58:44 Atut własnej tafli wykorzystany
2020-01-11 15:37:26 Artur Nogal czwartym zawodnikiem Europy!
2020-01-10 14:31:57 Udany start Bachanka
2020-01-08 13:34:28 Ruszają mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim
2020-01-06 16:50:38 Szczęśliwa trzynastka
2020-01-05 14:53:19 Miłe złego początki
2020-01-04 16:05:54 Początek roku pod znakiem ostrego strzelania
Ważne
ZNAMY TERMINY SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W STYCZNIU 2020 ROKU

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu styczniu 2020 roku.

KARNETY 10-WEJŚCIOWE WYPRZEDANE!

Uwaga! Po raz pierwszy w najnowszej historii ślizgawek w Hali Olivia karnety 10-wejściowe zostały wyprzedane po niespełna trzech miesiącach od startu popularnych ślizgawek! Dziękujemy! Dostępne są jeszcze karnety, które gwarantują nam pięć wejść na lodowisko oraz bilety na ślizgawki do zakupienia w kasie. Zapraszamy!

TURNIEJ HEVELIUS CUP 2020 – INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW

Można już kupować bilety na prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym, który odbędzie się między 18-19 stycznia 2020 roku w Gdańsku. W tym roku swój udział zapowiedziało 56 reprezentacji z całego świata. Organizatorzy liczą, że dzięki przystępnym cenom biletów, a także sprzedaży on-line, Hala Olivia wypełni się do ostatniego miejsca.

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po