Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Zagłosuj na kandydatkę Stoczniowca!

2018-11-28 12:04:04

Ruszył prestiżowy Plebiscyt Sportowy Dziennika Bałtyckiego, w którym można nominować najlepszego, naszym zdaniem, sportowca, trenera, juniora w mijającym roku na Pomorzu. W tym gronie kandydatką, która przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy jest nasza młoda łyżwiarka figurowa Antonina Głowacz (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plebiscyt Sportowy Dziennika Bałtyckiego to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking pomorskich sportowców. Tegoroczna 66. edycja naszej akcji jak co roku jest prowadzona pod honorowym patronatem Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego.

Najpopularniejszych sportowców, osobno, w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku i każdym powiecie wybiorą kibice - czytelnicy oraz internauci. Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z działu sportowego Dziennika Bałtyckiego, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz czytelnicy gazety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Siłą plebiscytu jest to, że jest poświęcony sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Nagradzamy zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Pomorza. W naszej akcji osobno zostaną docenieni ci, którzy już mają na koncie istotne sukcesy oraz najmłodsi stojący u progu sportowej kariery – powiedział Adam Mauks, kierownik działu sportowego w redakcji „Dziennika Bałtyckiego”.

8-letnia Antonina Głowacz, już jako młodziutka łyżwiarka GKS Stoczniowiec w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 na swoim koncie zapisuje pierwsze sukcesy: 2 miejsce w Łódzkiej Łyżwie 2017, 2 miejsce Łódzkiej Łyżwie 2018, 3 lokatę w MMM Północ Gdańsk 2018 oraz 4 pozycję w Zawodach Mikołajkowych 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Tosia oficjalnie w klubie jest od września 2017 roku, ale już od grudnia 2016 reprezentowała Klub na zawodach. Zaczynała, jeżdżąc w synchronie w wieku 4 lat,  jednak nie podobała jej się do końca zwykła jazda. Jeszcze ledwo utrzymując równowagę na łyżwach, mówiła trenerom, że najbardziej chce na lodzie skakać. Mając 5 lat została zapisana do zerówki w Szkole Podstawowej nr 35. Na początku prowadzona była przez trener Wierzchowską, jednak dość szybko awansowała do klasy wyższej, srebrnej, którą trenuje Mirosław Gabryś – opowiada mama Antoniny, Julia Głowacz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plebiscyt jest przeprowadzany w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i drużyna) zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Rumi oraz w pomorskich powiatach. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Juniorzy, Sportowcy, Trenerzy i Drużyny Roku na Pomorzu w 2018 r. Wielka gala pomorskiego sportu odbędzie się na początku stycznia w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek, 26 listopada o godz. 12 i będzie trwać do piątku, 21 grudnia br. do godz. 22:30. Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.

W poniedziałek, 24 grudnia wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani w Magazynie Sportowy24 - sportowym dodatku do "Dziennika Bałtyckiego". Tego dnia rozpocznie się finałowe głosowanie. Finałowe głosowanie będzie trwać do piątku, 28 grudnia do godz. 22:00. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego na początku stycznia 2019 r.

[TUTAJ] możesz oddać swój głos na młodziutką łyżwiarkę figurową GKS Stoczniowiec Antoninę Głowacz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-01-15 21:18:05 Udany weekend hokejowej młodzieży
2019-01-14 16:50:47 Nie żyje Paweł Adamowicz
2019-01-13 11:56:33 Życiówka Szymona Palki
2019-01-12 13:25:16 Wyjazdowa wygrana siatkarzy
2019-01-11 13:36:54 W sobotę pogrzeb Waldemara Bartelika
2019-01-10 18:32:23 Odwołane mecze hokeistów GKS Stoczniowiec
2019-01-08 19:47:54 Laury dla Antoniny Głowacz
2019-01-07 17:52:34 Postraszyli lidera
Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po