Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Para taneczna Stoczniowca na piątkę

2018-11-20 12:27:01

Na piątym miejscu w silnie obsadzonych zawodach cyklu ISU Challenger Series Alpen Trophy w Innsbrucku uplasowali się łyżwiarze figurowi Stoczniowca Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Trenujący pod okiem Romaina Haguenauera wicemistrzowie Polski w pierwszym starcie w sezonie poprawili swój rekord życiowy o ponad 21. punktów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Plutowska oraz Jeremie Flemin uzyskali łącznie 152,49 pkt. Szczególnie dobre noty otrzymali za wartość techniczną obu programów.

- Podsumowując nasz pierwszy start w tym sezonie, możemy być z siebie zadowoleni. Szóste miejsce po rytm dance oraz 4. miejsce po tańcu dowolnym, dało nam ostatecznie 5. lokatę i rekordowy wynik w łącznej punktacji! Obydwa programy są jeszcze młode i potrzebują wielu godzin pracy, ale dobrze prognozują na resztę sezonu – powiedziała Justyna Plutowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Plutowska oraz Jeremie Flemin od wtorku trenują na tafli Hali Olivia (na zdjęciach powyżej). Między 23. a 25. listopada wystartują w Warszawie, w międzynarodowych zawodach Warsaw Cup 2018.

- Ostatnie kilka miesięcy spędziliśmy na treningach w Kanadzie, gdzie wspólnie z najlepszymi parami świata przygotowywaliśmy się do nowego sezonu. Dziennie na lodowisku spędzaliśmy po 4 godziny, do tego dochodziły balet, tańce i trening na siłowni. Okres budowania formy na cały sezon nie należy do najłatwiejszych. Nasze oba programy są już ułożone, teraz je szlifujemy i dopieszczamy, aby ostateczna wersja była tą najlepszą. Wierzę, że wracamy na lód w nowej, świeżej odsłonie – powiedziała  Justyna Plutowska.

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym są zaplanowane w grudniu, a mistrzostwa Europy w Mińsku pod koniec stycznia. Mistrzostwa świata z kolei odbędą się w marcu 2019 roku w Japonii.

- Jeśli chodzi o mistrzostwa kraju, to tutaj zamierzamy powalczyć o złoty medal. W przypadku imprez międzynarodowych celem jest oczywiście kwalifikacja i pokazanie się w tym doborowym towarzystwie z jak najlepszej strony. Chcemy cały czas podnosić swoje umiejętności i zaskakiwać nowymi elementami w naszych układach – dodał Jeremie Flemin.

 

fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

2019-01-15 21:18:05 Udany weekend hokejowej młodzieży
2019-01-14 16:50:47 Nie żyje Paweł Adamowicz
2019-01-13 11:56:33 Życiówka Szymona Palki
2019-01-12 13:25:16 Wyjazdowa wygrana siatkarzy
2019-01-11 13:36:54 W sobotę pogrzeb Waldemara Bartelika
2019-01-10 18:32:23 Odwołane mecze hokeistów GKS Stoczniowiec
2019-01-08 19:47:54 Laury dla Antoniny Głowacz
2019-01-07 17:52:34 Postraszyli lidera
Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po