Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Para taneczna Stoczniowca na piątkę

2018-11-20 12:27:01

Na piątym miejscu w silnie obsadzonych zawodach cyklu ISU Challenger Series Alpen Trophy w Innsbrucku uplasowali się łyżwiarze figurowi Stoczniowca Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Trenujący pod okiem Romaina Haguenauera wicemistrzowie Polski w pierwszym starcie w sezonie poprawili swój rekord życiowy o ponad 21. punktów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Plutowska oraz Jeremie Flemin uzyskali łącznie 152,49 pkt. Szczególnie dobre noty otrzymali za wartość techniczną obu programów.

- Podsumowując nasz pierwszy start w tym sezonie, możemy być z siebie zadowoleni. Szóste miejsce po rytm dance oraz 4. miejsce po tańcu dowolnym, dało nam ostatecznie 5. lokatę i rekordowy wynik w łącznej punktacji! Obydwa programy są jeszcze młode i potrzebują wielu godzin pracy, ale dobrze prognozują na resztę sezonu – powiedziała Justyna Plutowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Plutowska oraz Jeremie Flemin od wtorku trenują na tafli Hali Olivia (na zdjęciach powyżej). Między 23. a 25. listopada wystartują w Warszawie, w międzynarodowych zawodach Warsaw Cup 2018.

- Ostatnie kilka miesięcy spędziliśmy na treningach w Kanadzie, gdzie wspólnie z najlepszymi parami świata przygotowywaliśmy się do nowego sezonu. Dziennie na lodowisku spędzaliśmy po 4 godziny, do tego dochodziły balet, tańce i trening na siłowni. Okres budowania formy na cały sezon nie należy do najłatwiejszych. Nasze oba programy są już ułożone, teraz je szlifujemy i dopieszczamy, aby ostateczna wersja była tą najlepszą. Wierzę, że wracamy na lód w nowej, świeżej odsłonie – powiedziała  Justyna Plutowska.

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym są zaplanowane w grudniu, a mistrzostwa Europy w Mińsku pod koniec stycznia. Mistrzostwa świata z kolei odbędą się w marcu 2019 roku w Japonii.

- Jeśli chodzi o mistrzostwa kraju, to tutaj zamierzamy powalczyć o złoty medal. W przypadku imprez międzynarodowych celem jest oczywiście kwalifikacja i pokazanie się w tym doborowym towarzystwie z jak najlepszej strony. Chcemy cały czas podnosić swoje umiejętności i zaskakiwać nowymi elementami w naszych układach – dodał Jeremie Flemin.

 

fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

2019-06-04 18:19:51 Moc atrakcji w Olivii
2019-06-01 21:53:42 Hennig i Ambroziak z promocją do półfinału MP
2019-05-24 10:19:32 Festyn sportowy z okazji Dnia Dziecka
2019-05-14 22:25:26 Pocztówka z Hiszpanii
2019-05-06 19:50:51 Profesjonalne „rolkowisko” w Hali Olivia
2019-05-02 13:53:34 Srebro Marcina Bachanka
2019-04-26 08:17:24 Mistrzowskie laury nie dla młodzików GKS Stoczniowiec
2019-04-25 13:26:00 Są pierwsze punkty naszych młodzików
Ważne
DOŁĄCZ DO URBANOWICZA. WYBIERZ NAUKĘ W LICEUM SPORTOWYM ORAZ TRENINGI W STOCZNIOWCU

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2019/2020, a co za tym idzie związane z tym testy sportowe. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 20 miejsc. Absolwentami OSS w Gdańsku są znani polscy hokeiści m.in. Maciej Urbanowicz czy Aron Chmielewski.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po