Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Para taneczna Stoczniowca na piątkę

2018-11-20 12:27:01

Na piątym miejscu w silnie obsadzonych zawodach cyklu ISU Challenger Series Alpen Trophy w Innsbrucku uplasowali się łyżwiarze figurowi Stoczniowca Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Trenujący pod okiem Romaina Haguenauera wicemistrzowie Polski w pierwszym starcie w sezonie poprawili swój rekord życiowy o ponad 21. punktów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Plutowska oraz Jeremie Flemin uzyskali łącznie 152,49 pkt. Szczególnie dobre noty otrzymali za wartość techniczną obu programów.

- Podsumowując nasz pierwszy start w tym sezonie, możemy być z siebie zadowoleni. Szóste miejsce po rytm dance oraz 4. miejsce po tańcu dowolnym, dało nam ostatecznie 5. lokatę i rekordowy wynik w łącznej punktacji! Obydwa programy są jeszcze młode i potrzebują wielu godzin pracy, ale dobrze prognozują na resztę sezonu – powiedziała Justyna Plutowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Plutowska oraz Jeremie Flemin od wtorku trenują na tafli Hali Olivia (na zdjęciach powyżej). Między 23. a 25. listopada wystartują w Warszawie, w międzynarodowych zawodach Warsaw Cup 2018.

- Ostatnie kilka miesięcy spędziliśmy na treningach w Kanadzie, gdzie wspólnie z najlepszymi parami świata przygotowywaliśmy się do nowego sezonu. Dziennie na lodowisku spędzaliśmy po 4 godziny, do tego dochodziły balet, tańce i trening na siłowni. Okres budowania formy na cały sezon nie należy do najłatwiejszych. Nasze oba programy są już ułożone, teraz je szlifujemy i dopieszczamy, aby ostateczna wersja była tą najlepszą. Wierzę, że wracamy na lód w nowej, świeżej odsłonie – powiedziała  Justyna Plutowska.

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym są zaplanowane w grudniu, a mistrzostwa Europy w Mińsku pod koniec stycznia. Mistrzostwa świata z kolei odbędą się w marcu 2019 roku w Japonii.

- Jeśli chodzi o mistrzostwa kraju, to tutaj zamierzamy powalczyć o złoty medal. W przypadku imprez międzynarodowych celem jest oczywiście kwalifikacja i pokazanie się w tym doborowym towarzystwie z jak najlepszej strony. Chcemy cały czas podnosić swoje umiejętności i zaskakiwać nowymi elementami w naszych układach – dodał Jeremie Flemin.

 

fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

2019-03-19 09:49:02 Jest komunikat klubu w sprawie kwietniowego turnieju szkółek
2019-03-18 00:31:56 Podwójny sukces panczenistów Stoczniowca
2019-03-14 10:28:07 Uroczystość na medal
2019-03-12 14:51:15 Juniorzy GKS Stoczniowiec zagrają w finałach MP
2019-03-11 14:49:02 Dzień otwarty z "Chodź na łyżwy"
2019-03-10 14:47:47 Hokeistki Stoczniowca ponownie wicemistrzyniami Polski
2019-03-09 14:45:18 Siatkarze w drugiej fazie play off
2019-03-08 14:43:05 Zacięte boje młodych hokeistów
Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po