Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Soliści wrócili z pierwszymi miejscami z zawodów o Puchar Łodzi

2016-03-13 10:28:55

W dn. 9-12.03.2016 w Łodzi odbyły się zawody ogólnopolskie w łyżwiarstwie figurowym. Naszą szkołę jak i klub GKS Stoczniowiec łącznie reprezentowało 13 solistek i 2 solistów. Doskonałe I miejsce w kat. Novice zajęła Amelia Rams ( 64.46 pkt. ), Emilia Halman - VI msc. (41.87 pkt.). Również puchar za I miejsce w kat. solistów klasy złotej otrzymał Maciej Opora ( 24.76 pkt. ). W kategorii solistek klasy złotej - VI pozycję zajęła Marta Piórecka ( 25.45 pkt.), Zuzanna Łada - X msc. ( 19.11 pkt.) Największa konkurencja przebiegała w klasie srebrnej solistek, gdzie udział wzięło 40 zawodniczek. Pierwsza z gdańskich solistek w tej kategorii - Aleksandra Łada uplasowała się na VI pozycji ( 24.21 pkt.), kolejne miejsca zajęły Nadia Główczewska- X msc.(22.89 pkt ), Amelia Opora- 16 msc.( 20.25 pkt.), Milena Nosel - 17 msc. (19.31 pkt.), Aleksandra Stryjewska - 19 msc.( 18.02 pkt.), Róża Zdziarska - 20 msc. ( 17.20 pkt.), Sonia Simaniuksztys - 27 msc. ( 14.47 pkt.), Martyna Halman - 30 msc. (13,26 pkt. ), Dorota Konieczka - 32 msc. (12.80 pkt. ).

Dwa medale na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży

2016-03-02 09:44:01

W czasie ferii zimowych nasi łyżwiarze figurowi nie próżnowali. Ciężko pracowali, aby wziąć udział w jednej z najważniejszych imprez sezonu, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Świdnicy. Wróciliśmy stamtąd z dwoma medalami, wywalczonymi przez pary taneczne. Medal złoty zdobyli Oliwia Borowska i Filip Bojanowski, a medal brązowy Marta Lewandowska i Jan Lipski. Z solistek najlepiej zaprezentowała się Elizeveta Labunets, która zajęła VII miejsce w kategorii Junior Młodszy A, miejsce VIII wywalczyła absolwentka ZKPiG Nr 17 Martyna Czarnobaj, natomiast miejsce IX – Anna Łukasiak. W kategorii solistek Junior Młodszy B Amelia Rams zajęła XX m. W kategorii solistów reprezentował nas były absolwent, Ludwik Piksa zajmując VIII m. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !

Gdańskie pary taneczne znowu niezwyciężone

2016-02-02 11:11:39

W dniach 29-30.01 2016 r. odbyły się w Gdańsku zawody w Tańcach na Lodzie. W kategorii Advance Novice były to Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zwyciężyła para Marta Lewandowska - Jan Lipski. Drugie miejsce zajęli Oliwia Borowska i Filip Bojanowski. Dla kategorii Basic Novice były to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W tej kategorii również zwyciężył gdański duet Marta Filip - Tymoteusz Woźniak. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Mistrzostwa Polski Juniorów w konkurencjach solowych w Gdańsku

2016-02-01 09:22:34

W ostatnich dniach stycznia 29-30.01.2016 przez dwa dni przebiegała sportowa rywalizacja wśród Juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najważniejszy start w tym sezonie dla zawodników w tej kategorii wiekowej na terenie Polski. Barwy klubu GKS Stoczniowiec prezentowało 4 zawodników.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Gdańsku

2016-02-01 09:28:26

​Nasze solistki i soliści zdobyli aż 4 puchary w czterech konkurencjach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ! W dniach 29-30.01.2016 na lodowisku w hali Olivia w Gdańsku zostały przeprowadzone Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w łyżwiarstwie figurowym. W tych zawodach klub GKS Stoczniowiec reprezentowało łącznie 21 solistek i solistów występujących w klasach srebrnej, złotej.

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym: gwiazdy zatańczą w Hali Olivia

2016-01-28 00:50:45

Najbliższy weekend lodowiska kompleksu Olivia zdominują młode tancerki. Wszystko w ramach Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym. Nie zabraknie przedstawicielek GKS Stoczniowiec - Olivia Dance, prowadzonych przez eksreprezentantkę Polski, olimpijkę, Teresę Weynę.

Łyżwiarze figurowi Stoczniowca nie zwalniają tempa!

2016-01-27 23:31:30

Po tym jak Ihor Reznichenko i Patrick Myzyk wywalczyli tytuły mistrza i wicemistrza kraju w łyżwiarstwie figurowym, szybko sięgnęli po kolejne laury. Tym razem okazali się najlepsi podczas zawodów 4. National Championships, które odbyły się w czeskim Tryńcu.

Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016 - zawody międzynarodowe w łyżwiarstwie figurowym

2016-01-12 11:17:11

W dniach 6-10.01.2016 w Toruniu odbywały się zawody, w których udział wzięło zawodnicy z niemal całego świata natomiast ostatni dzień zawodów zarezerwowany był dla najmłodszych, gdzie w rywalizacji wzięły udział zawodniczki reprezentujące Białoruś, Łotwę czy Ukrainę.

Solistki w bardzo dobrej formie podczas II eliminacji do OOM w Oświęcimiu

2015-12-16 17:30:27

​W dniach 11-13.12.2015 w Oświęcimiu odbyły się II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Szkołę ZKPiG nr 17 jak i klub GKS Stoczniowiec reprezentowało 7 solistek. Doskonałe 3 miejsce w kat. Junior Młodszy A zajęła Anna Łukasiak (87,23 pkt.), miejsce 7 - Martyna Czarnobaj ( 80,83 pkt.), miejsce 8 - Elizavieta Labuniets (78,99 pkt.) na 16 starujące zawodniczki.

Solistki wróciły z 3 medalami z ogólnopolskich zawodów Mikołajkowych

2015-12-10 22:34:53

W dniach 3-6.12.2015 w Łodzi odbywały się zawody Mikołajkowe w łyżwiarstwie figurowym. Najlepsze I miejsce zajęła Anna Łukasiak ( 84,39 pkt. ) w klasie Junior. W klasie Novice II - miejsce III zajęła Elizaveta Labunets ( 63,11 pkt. ). II miejsce w klasie złotej zajęła Nadia Śleszyńska ( 33,31 pkt. ).

UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkółek w październiku 2018 roku. Ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz przystępienie Klubu GKS Stoczniowiec do programu "Chodź na łyżwy - Polska Łyżwa" harmogram zajęć prezentuje się następująco

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK.

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.