Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Krajowi łyżwiarze figurowi podsumowali sezon

2018-05-31 08:48:58

Za nami sezon 2017/2018. Przedstawiciele Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego dokonali sportowego podsumowania minionych miesięcy. Cieszymy się, bowiem w raporcie sporo miejsca poświęcono zawodnikom i klubom związanym z Gdańskiem.

Za najważniejsze wydarzenie sportowe uznano juniorskie zawody ISU Grand Prix, których organizatorem były PZŁF oraz GKS Stoczniowiec, a które odbyły się w Hali Olivia. Na tafli gdańskiego kompleksu lodowego zaprezentowało się wielu młodych i bardzo zdolnych zawodników z całego świata. Nie zabrakło także naszych juniorów, dla których była to szansa spróbowania sił z bardziej utytułowanymi rywalami oraz zdobycie doświadczenia na imprezie tak wysokiej rangi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do międzynarodowych zawodów na najwyższym poziomie zaliczono również inną imprezę odbywającą się w Olivii, Hevelius Cup. Piękny, kolorowy, cieszący się powodzeniem wśród kibiców i zawodników festiwal w łyżwiarstwie synchronicznym. Pomysłodawcą i organizatorem dorocznej imprezy jest gdański klub Icekater.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za największy sukces sportowy minionego sezonu uznano 14. pozycję polskiej pary tanecznej Natalia Kaliszek/Maxim Spodyriev na igrzyskach olimpijskich w Pyongchang. Do udziału w igrzyskach aspirowała także para GKS Stoczniowiec Justyna Plutowska/Jeremie Flemin. Gdańszczanie zaprezentowali się za to w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Nasz kraj w czempionacie Starego Kontynentu reprezentowało w sumie aż sześcioro łyżwiarzy - solistka Elżbieta Gabryszak, solista Igor Rezniczenko oraz 2 pary taneczne: właśnie Natalia Kaliszek/Maksym oraz Justyna Plutowska/Jeremie Flemin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto dodać, że Igor Rezniczenko otarł się również o wyjazd na zimowe igrzyska. Łyżwiarz figurowy Stoczniowca kwalifikacje w Słowenii wygrał, natomiast w decydującej rozgrywce w Niemczech uplasował się tuż za czołową grupą zawodników, na miejscach nie premiowanych awansem.

- Życzylibyśmy sobie, żeby za 4 lata na zimowe igrzyska olimpijskie można było wysłać reprezentantów w trzech konkurencjach, a nie tylko w jednej, tak jak to miało miejsce w tym roku. Przed naszymi zawodnikami bardzo dużo pracy – podsumowała Magdalena Tascher, członek zarządu PZŁF.

 

2018-12-09 16:21:10 Udany rewanż na liderze
2018-12-03 14:23:48 Unia – Tetiana Onyshchenko 6:8
2018-12-02 14:11:13 Podział punktów w Toruniu
2018-12-01 22:06:12 Nieudana inauguracja naszych siatkarzy
2018-11-30 23:46:25 Z Warszawy bez zwycięstwa
2018-11-28 12:04:04 Zagłosuj na kandydatkę Stoczniowca!
2018-11-26 19:08:21 Sobota dla gospodarzy, niedziela dla gości
2018-11-25 21:51:23 Łyżwiarze figurowi GKS Stoczniowca tuż poza podium
Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po