Łyżwiarstwo figurowe
Aktualności

Srebro i brąz gdańskich łyżwiarek figurowych w Poznaniu i Krakowie.

2022-04-26 17:23:13

Srebrny medal w rywalizacji o Puchar Krakowa wywalczyła Marcelina Olender, brązowy krążek w zawodach o Puchar Poznania z kolei zdobyła Natalia Wiatroszak. Obydwie zawodniczki Stoczniowca reprezentują sekcję łyżwiarstwa figurowego, która w 2022 roku objęta została szkoleniem „Profis – sport bez uzależnień” – organizowanym przez Miasto Gdańsk.

Udane starty młodych łyżwiarzy figurowych Stoczniowca w MP

2022-03-15 17:21:48

Mistrzostwa Polski Młodzików w Katowicach z 3 medalami gdańskich łyżwiarzy. W konkurencjach solowych zawodnicy Stoczniowca sięgnęli po złoto i brąz, w rywalizacji par tanecznych również stanęli na najwyższym stopniu podium. W sumie w hali katowickiego Jantoru wystartowało 12 zawodników GKS Stoczniowiec. Wszyscy objęci są programem Miasta Gdańsk „Profis – sport bez uzależnień”.

Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym

2022-01-14 10:53:00

Już po raz 6. w gdańskiej Olivii mogliśmy podziwiać europejską czołówkę synchronu. W rywalizacji zarówno seniorów jak i juniorów, na czele klasyfikacji uplasowali się Rosjanie, a Polacy zajęli miejsca poza podium.

Olivia krajową stolicą „synchronu”

2021-12-03 09:39:20

Nie milkną echa znakomitego koncertu Paula Kalbrennera, który odbył się kilka dni temu w Hali Olivia, a już w najbliższy weekend na tafli lodowej obiektu zaprezentują się najlepsi polscy łyżwiarze. Wszystko w ramach Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym. W zawodach udział weźmie 21 drużyn i blisko 350 zawodników, w tym dwa miejscowe kluby.

Czołowe lokaty młodych łyżwiarzy figurowych Stoczniowca

2021-02-08 12:33:56

Za nami zmagania najmłodszych adeptów łyżwiarstwa figurowego. W Hali Olivia odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Północy oraz Puchar Gdańska. W roli trenerów po raz pierwszy w historii wystąpiła znana para taneczna Stoczniowca Justyna Plutowska -  Jeremie Flemin.

Młodzi łyżwiarze figurowi zaprezentują się w Gdańsku

2021-02-02 15:00:10

Startują Mistrzostwa Polski Juniorów oraz międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików o Puchar Gdańska w jeździe figurowej na lodzie. Na tafli w Olivii zobaczymy całą krajową czołówkę dyscypliny w tych kategoriach wiekowych. Wystąpią solistki i soliści oraz pary taneczne w klasach brązowej, srebrnej, złotej, novice basic, advanced novice oraz junior.

W trzeciej dziesiątce Europy

2020-01-24 13:24:50

Para taneczna GKS Stoczniowiec Justyna Plutowska / Jeremie Flemin uplasowała się na odległym miejscu podczas rozegranych w Grazu mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Gdańszczanie zajęli 22. lokatę, taką samą, jak podczas ubiegłorocznego czempionatu w Mińsku.

Za nami czwarta edycja Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym

2020-01-20 13:28:10

SKF Iceskater Gdańsk zdobył dwa złote medale w międzynarodowych zawodach w łyżwiarstwie synchronicznym Hevelius Cup. Hala Olivia gościła rekordową liczbę 52 drużyn synchronicznych z 10 krajów świata, w tym 12 zespołów z Finlandii, która jest jednym z liderów wyznaczających światowy poziom w tej niezwykle widowiskowej dyscyplinie.

Poznaliśmy medalistów Mistrzostw Polski na rok 2020

2019-12-16 11:56:58

Za nami emocjonujące Mistrzostwa Czterech Narodów w łyżwiarstwie figurowym, które wyłoniły najlepszych łyżwiarzy figurowych w Polsce na rok 2020. Wiele radości przyniosła nam konkurencja par tanecznych, w której na drugim stopniu podium stanęła para GKS Stoczniowiec, Justyna Plutowska i Jeremie Flemin.

Łyżwiarze figurowi GKS Stoczniowiec poza podium Warsaw Cup

2019-11-16 14:10:07

Justyna Plutowska w parze z Jeremim Flemin w ramach prestiżowego Warsaw Cup uplasowali się na piątym miejscu. Zawody zdominowali łyżwiarze figurowi z Francji i Rosji, choć powody do radości miała również reprezentantka Polski.

Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.