Hokej na lodzie
Aktualności

Hokeistki Stoczniowca na czele z Miastem Gdańsk i nowym trenerem

2021-10-01 13:03:37

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk w sezonie 2021/22  występują pod wodza nowego trenera. Zenon Obłoński zastąpił Henryka Zabrockiego, z którym zespół zdobył mistrzostwo kraju w 2015 roku, a następnie sześć srebrnych medali z rzędu. Biało-niebieskie, podobnie jak w poprzednich sezonach, wspiera Miasto Gdańsk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Interesuje mnie gra tylko o najwyższe cele - zapowiada trener Zenon Obłoński.

Jego zespół początek rozgrywek ma piorunujący i pewnie gromi rywalki (m.in. 12:0 z KS Cracovią, 6:1 z Podhalem Nowy Targ). Obłoński to były zawodnik, kierownik i trener grup młodzieżowych Stoczniowca. Z żeńskim zespołem pracował przez jeden sezon, dekadę temu.

- To były zupełnie inne czasy. Niemniej w zespole nadal jest Agata Kosińska, Alicję Siejkę pamiętam z tamtych czasów jako 11-latkę - śmieje się Obłoński.

Pod jego wodzą zawodniczki znów walczą o punkty dla trójmiejskiego hokeja w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Odpowiedzialność znów spoczywa na dziewczynach, ale podchodzimy do tego pozytywnie. W hokeju ciężko o sponsorów, a co dopiero w żeńskich rozgrywkach. Tym bardziej cieszymy się, że możemy jak co sezon liczyć na wsparcie miasta Gdańsk. W każdym razie chcemy dostać się do play-off, a później walczyć o jak najlepszy rezultat - wyjaśnia Zenon Obłoński.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga w tym sezonie została powiększona do dziewięciu drużyn. W rundzie zasadniczej drużyny zagrają bez podziału na grupy, każdy z każdym, mecz i rewanż. Po szesnastu kolejkach osiem najlepszych drużyn spotka się w ćwierćfinałach, gdzie rozegrają dwumecze w parach 1-8, 2-7, 3-6 i 5-4. Półfinały i finały odbędą się do dwóch zwycięstw.

Gdańszczanki swoje siły mierzą z następującymi drużynami: Polonia Bytom, Atomówki Tychy, Unia Oświęcim, Kozice Poznań, Cracovia, Białe Jastrzębie, Kojotki Naprzód Janów, Podhale Nowy Targ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skład gdańszczanek w sezonie 2021/22 w PHLK:

Bramkarki: Agata Kosińska-Horzelska, Natalia Kwiatkowska

Obrończynie: Dominika Korkuz, Renata Tokarska, Natalia Kamińska, Maja Banaś, Julia Grzelak

Napastniczki: Tetiana Onyszczenko, Katarzyna Ksprzycka, Julia Łapińska, Magdalena Łąpieś, Maja Brzezińska, Alicja Siejka, Olga Jaskulska, Anna Sencerz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-06-09 18:09:49 Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku
2022-04-28 09:55:22 Rusza nabór do drużyny hokeistek
2022-04-26 17:23:13 Srebro i brąz gdańskich łyżwiarek figurowych w Poznaniu i Krakowie.
2022-04-20 13:55:13 Dzieciaki zagrały w hokejowym turnieju szkółek
2022-04-09 10:28:20 Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ
2022-04-08 12:18:12 Ostatni akord sezonu szkółkowego
2022-04-07 11:35:58 Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku
2022-04-07 08:00:00 Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po