Hokej na lodzie
Aktualności

Hokeistki Stoczniowca krok dalej od złotego medalu

2021-03-22 15:26:11

W pierwszym finałowym meczu fazy play-off Polskiej Hokej Ligi Kobiet, Stoczniowiec Gdańsk utrudnił sobie drogę do zdobycia mistrzostwa Polski. Hokeistki przegrały u siebie 1:5 i to Polonia Bytom prowadzi w rywalizacji do dwóch zwycięstw.

Pierwsza tercja nie zapowiadała tak okazałego zwycięstwa. Po 20 minutach na tablicy wyników mieliśmy remis 0:0. Worek z bramkami w drugiej tercji rozwiązała dopiero Karolina Chrapek, dzięki czemu Polonia Bytom objęła prowadzenie. Po dwie bramki dołożyły potem Karolina Późniewska oraz Ida Talanda. Zawodniczki z Gdańska były w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Katarzyny Kasprzyckiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Ten mecz nie poszedł po naszej myśli. W pierwszej tercji nie miałyśmy wielu sytuacji, przez co oddałyśmy mało strzałów. Druga partia to już inna historia. Strzeliłyśmy kontaktowego gola, ale niedługo potem straciłyśmy kolejnego i wydaje mi się, że to podcięło nam skrzydła. Próbowałyśmy odmienić losy, ale później było już mało czasu i nie udało się - mówi nam Katarzyna Kasprzycka, zdobywczyni honorowego gola dla Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Niestety nie udało nam się zrobić wszystkiego tak, jak sobie zakładałyśmy. O wyniku zadecydowała druga tercja, gdyż później już trudno było odrobić straty. Czułyśmy, że możemy wygrać, ale Polonia wykorzystała nasze błędy - dodaje Tetiana Onyszczenko, hokeista gdańskiego zespołu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 27 marca, o godz. 14:15 na lodowisku w Janowie. Jeśli Polonia wygra i tym razem, to zdobędzie mistrzostwo Polski. Zwycięstwo Stoczniowca będzie oznaczało, że o losach tegorocznego finału będzie musiał rozstrzygnąć trzeci pojedynek. Miałoby do niego dojść dzień później, także w Katowicach.

- Do Janowa jedziemy z zamiarem rozegrania dwóch spotkań. Mamy nadzieję, że powtórzymy wyczyn z rundy zasadniczej. Jeden mecz wygrałyśmy, ale i w drugim mogłyśmy tego dokonać, gdyż o porażce zadecydowały rzuty karne. Musimy wszystko sobie poukładać i od poniedziałku mocno pracować, by wrócić do domu ze złotymi medalami na szyjach – podsumowała w rozmowie z trojmiasto.pl Tetiana Onyszczenko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GKS STOCZNIOWIEC – POLONIA BYTOM 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

Bramki:
0:1 Chrapek Klaudia Chrapek as. Olivia Tomczok, Ida Talanda 26:05
0:2 Karolina Późniewska
1:2 Katarzyna Kasprzycka as. Dominika Korkuz, Tetiana Onyszczenko (5 na 3) 33:45
1:3 Późniewska (5 na 4) 34:36
1:4 Talanda as. Późniewska 37:49
1:5 Talanda as. Późniewska, Alicja Wcisło 48:14

STOCZNIOWIEC: Kosińskia - Korkuz, Kamińska, Brzezińska, Kasprzycka, Siejka, Tokarska, Banaś, Łapińska, Onyszczneko, Łąpieś, Grzelak, Jagnicka, Jaskulska, Sencerz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-01-26 15:41:06 Mazur i Stormowska w elitarnym klubie olimpijczyków
2022-01-26 23:57:54 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 29-30.01.2022 roku
2022-01-25 19:28:18 Misja Pekin oficjalnie rozpoczęta
2022-01-24 17:03:53 Artur Nogal mistrzem Polski – Stormowska i Mazur w kadrze na Pekin
2022-01-23 16:36:26 Blisko niespodzianki z liderem rozgrywek
2022-01-21 10:13:27 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 22-23.01.2022 roku
2022-01-18 11:20:03 Hala Olivia razem z całym światem w Dniu Chorób Rzadkich
2022-01-14 10:53:00 Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym
Ważne
ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po