Hokej na lodzie
Aktualności

Wyjątkowy prezent dla papieża

2019-02-15 08:41:39

Podczas ostatnich światowych dni młodzieży, które odbyły się w Panamie, powiększyła się kolekcja gadżetów sportowych papieża Franciszka. Duchowny, który słynie z zamiłowania do sportu i ogromnego zbioru m.in. koszulek piłkarskich, tym razem został obdarowany bluzą hokejową GKS Stoczniowiec.

Wszystko za sprawą dziennikarza Gościa Niedzielnego, gdańszczanina Piotra Piotrowskiego (na zdjęciu poniżej), który był wysłannikiem gazety do Panamy i brał udział w audiencji u papieża.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Przed moim wyjazdem na światowe dni młodzieży byłem z odwiedzinami w klubie. Podczas rozmowy z Henrykiem Zabrockim, Maćkiem Turnowieckim i Markiem Kosteckim zdradziłem, że wybieram się za ocean do papieża. Szybko pojawił się pomysł wyjątkowego prezentu dla Ojca Świętego, a ja - jako długoletni sympatyk Stoczniowca - ideę natychmiast podchwyciłem – opowiada Piotr Piotrowski.

Biało – niebieski trykot Stoczniowca oznaczony został numerem 1 i napisem w języku włoskim „Papa Francisco” .

- Choć byłem na to przygotowany, to nie udało mi się bluzy wręczyć osobiście. Podczas audiencji było nas w sumie czterdzieści osób, w tym uczestnicy Rejsu Niepodległości ze statku „Dar Młodzieży”. No i większość z prezentami. Gwardia papieska zdecydowała, że ze względów bezpieczeństwa dary musimy przekazać jeszcze przed spotkaniem, tak ażeby mogły zostać dokładnie sprawdzone. Zaraz po audiencji otrzymaliśmy jednak potwierdzenie, że wszystkie prezenty dotarły do Ojca Świętego – wspomina Piotrowski.  

 

 

2019-03-19 09:49:02 Jest komunikat klubu w sprawie kwietniowego turnieju szkółek
2019-03-18 00:31:56 Podwójny sukces panczenistów Stoczniowca
2019-03-14 10:28:07 Uroczystość na medal
2019-03-12 14:51:15 Juniorzy GKS Stoczniowiec zagrają w finałach MP
2019-03-11 14:49:02 Dzień otwarty z "Chodź na łyżwy"
2019-03-10 14:47:47 Hokeistki Stoczniowca ponownie wicemistrzyniami Polski
2019-03-09 14:45:18 Siatkarze w drugiej fazie play off
2019-03-08 14:43:05 Zacięte boje młodych hokeistów
Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po