Hokej na lodzie
Aktualności

Hokeistki Stoczniowca ponownie wicemistrzyniami Polski

2018-03-18 17:33:02

 

Hokeistki GKS Stoczniowiec przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) w drugim meczu finału mistrzostw Polski. Polonia triumfowała w serii do dwóch zwycięstw 2-0 i obroniła mistrzowski tytuł. Tak jak w zeszłym roku, gdańszczankom przypadło srebro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokeistki Stoczniowca trzeci rok z rzędu musiały zadowolić się drugim miejscem w PLHK. Niestety i tym razem przewaga Polonii Bytom nie podlegała dyskusji. Warto jednak dodać, że podczas pierwszego meczu w Gdańsku podopieczne Henryka Zabrockiego były bliskie sprawienia niespodzianki (porażka 3:4 po dogrywce).

W sobotni wieczór wszystkie trafienia padły podczas gry w przewadze. Dwa gole dla Polonii w pierwszej partii meczu zostały strzelone, kiedy na ławce kar przebywały gdańszczanki: najpierw Natalia Kamińska, a następnie Aneta Błaszak. Z kolei bramkę dla Stoczniowca zdobyła Renata Tokarska (asysta Tetiana Onyszczenko), gdy przymusowo pauzowała bytomianka Wiktoria Dziwok. W drugiej partii już pierwsze wykluczenie hokeistki Stoczniowca (Katarzyna Kasprzycka) przyniosło rywalkom trzeciego gola. Zapowiadały się emocje i kolejne gole, bowiem żaden z zespołów nie kalkulował, a na lodzie nie brakowało ostrzejszej gry i pojedynków, które często kończyły się karami dla poszczególnych zawodniczek. I chociaż do końca meczu Stoczniowiec otrzymał jeszcze 8 kar, a bytomianki w niechlubnej statystyce zapisały się sześciokrotnie, to wynik nie uległ już zmianie.  

 

[TUTAJ] zobaczysz skrót spotkania

 

- Zespół dał z siebie wszystko. Nie udało się, ale wstydu nie ma. Ślązaczki musiały się ostro napracować, żeby w tym roku wygrać to mistrzostwo. Dziewczyny oczywiście przeżywały porażkę. Były łzy smutku, które na szczęście szybko zmieniły się w łzy szczęścia z odniesionego sukcesu – powiedział stoczniowiec.org.pl trener Henryk Zabrocki.

- Brawa za cały sezon i walkę w finale. W odmłodzonym składzie, z kilkoma mniej doświadczonymi zawodniczkami to jest po prostu nie lada osiągnięcie. Cała drużyna absolutnie wspięła się na wyżyny swoich umiejętności, dlatego jeszcze bardziej rozpiera nas duma – podsumował Maciej Turnowiecki, wiceprezes GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drużyna Stoczniowca wystąpiła w następującym składzie: Kosińska; Kwiatkowska – Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka; Banaś, Podracka, Błaszak, Onyszczenko, Korkuz, Łapińska, Grzelak.

W następstwie odniesionego sukcesu hokeistki GKS Stoczniowiec otrzymały zaproszenie do Urzędu Miejskiego na spotkanie z przedstawicielami gdańskiego samorządu (na zdjęciu poniżej drużyna Stoczniowca w gronie urzędników, radnych i prezydenta Gdańska). Paweł Adamowicz docenił wicemistrzynie Polski w hokeju na lodzie i obdarował je długopisami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-07-16 08:50:35 Gdańsk gospodarzem ME w short tracku!
2020-07-15 09:20:01 Nie żyje prof. Stanisław Kuś
2020-07-03 08:23:53 Gdański Klub Hokejowy SA z licencją na grę w PHL
2020-06-28 22:01:28 Świętowali jubileusz 50-lecia
2020-06-26 21:00:18 GKS Stoczniowiec Gdańsk skończył 50 lat!
2020-06-05 17:51:15 Ruszyły przygotowania do sezonu łyżwiarskiego
2020-06-02 17:35:34 Lodowisko w Hali Olivia po raz pierwszy zamrożone już w czerwcu
2020-05-26 17:42:02 Adrian Wielgat zakończył karierę
Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po