Hokej na lodzie
Aktualności

Gdański Klub Hokejowy SA z licencją na grę w PHL

2020-07-03 08:23:53

Dziewięć klubów otrzymało już licencje uprawniające do udziału w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2020/21. Dwa kolejne uzupełniają dokumentację. W lidze występować będzie również kadra U23 prowadzona przez trenera Artura Ślusarczyka.

Licencje uzyskały: Comarch Cracovia, GKS Katowice, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, KH Energa Toruń, KTH Krynica-Zdrój, Podhale Nowy Targ, Re-Plast Unia Oświęcim oraz Gdańsk Klub Hokejowy Stoczniowiec SA. Natomiast UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i Zagłębie Sosnowiec muszą uzupełnić dokumentację. Ta procedura zakończy się nie później niż do końca lipca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tymczasem do Gdańska po 9 latach wraca Mateusz Rompkowski. To transferowy hit. Czołowy polski obrońca ma na koncie dwa złote medale mistrzostw Polski, dwa krajowe puchary, trzy srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Wielokrotny reprezentant kraju dołączy do Stoczniowca. Rompkowski w rozgrywkach 2019/20 zaliczył 7 bramek i 18 asyst w 53 spotkaniach. To jego najlepszy wynik od sezonu 2016/17. Mateusz na koncie ma blisko 600 ligowych występów w polskiej elicie.

Ze Stoczniowcem związał się również znakomity napastnik Josef Vitek (na zdjęciu powyżej w białej koszulce), który ma pełnić rolę grającego asystenta trenera Krzysztofa Lehmanna.

- Większość hokejowego życia spędziłem gdzie indziej, ale Gdańsk zawsze był w głowie i myślałem o tym, aby tu wrócić. Nie wiedziałem tylko kiedy. Teraz nadarzyła się ku temu okazja. Gdy dostałem telefon ze Stoczniowca, że zamierzają wystartować w Polskiej Hokej Lidze i chcą mnie w zespole, pomyślałem że to może być czas na powrót. Możemy coś stworzyć razem od nowa, a Gdańsk to moje rodzinne miasto. Cieszę się, że będę mógł jeszcze pograć na lodowisku, na którym stawiałem pierwsze kroki i przekazać coś od siebie. Przywykłem do odpowiedzialnych ról, bo w Cracovii grałem z presją na wynik. Na pewno młode chłopaki z naszej drużyny będą na początku w szoku. Sam pamiętam jak to było, gdy dostałem szansę gry w ekstraklasie. Teraz są inne realia, jest więcej obcokrajowców, poziom jest wyższy. Myślę, że mogą mieć ciężko, ale muszą ciężko pracować. Przede mną i Josefem trudne zadanie. Wiele możemy im przekazać, ale to kilkuletni projekt i z biegiem czasu wzmocnienia będą nieuniknione. Młodzież będzie się ogrywać i liczę, że ich poziom pójdzie do góry – powiedział Mateusz Rompkowski (na zdjęciu poniżej, drugi z prawej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-11-24 16:16:51 Wpadka drugoligowców
2020-11-24 21:51:48 Dobre występy gdańskich łyżwiarzy z toru krótkiego
2020-11-23 10:40:23 Fantastyczny Szymon Palka
2020-11-22 12:33:50 Derby Pomorza dla Stoczniowców
2020-11-19 11:35:52 Budżet Obywatelski 2021 – głosuj na Oliwę
2020-11-16 18:55:40 Siatkarze Stoczniowca nie zwalniają tempa
2020-11-14 14:22:46 Stoczniowiec Oliwa na czele stawki
2020-11-10 15:01:30 Znamy termin popularnych ślizgawek w Hali Olivia w sezonie 2020/2021
Ważne
OD SOBOTY 14 LISTOPADA RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI W OLIVII

Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym roku odbywać się będzie w wyjątkowych, pandemicznych warunkach. Uczestnicy muszą liczyć się z reżimem sanitarnym i szeregiem obostrzeń.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po