Hokej na lodzie
Aktualności

Pierwszy krok do wielkiego finału PLHK

2020-03-01 11:31:32

Nie było niespodzianki w pierwszym półfinale ekstraklasy hokeistek. UKHK Unia Oświęcim przegrała we własnej hali z GKS Stoczniowiec. Rywalizacja toczona do dwóch zwycięstw powinna się zakończyć w drugim meczu, w Hali Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W fazie zasadniczej oświęcimianki przegrały z gdańszczankami wszystkie mecze, nie zdobywając w nich nawet gola. Pewnie dlatego wyszły na lód nieco spięte, więc Dominika Krokuz z łatwością objechała bramkę, a po jej podaniu przed pole bramkowe, do siatki trafiła Katarzyna Kasprzycka. Później, po strzale Tatiany Onyszenko, Julia Łapińska dopadła odbitego od poprzeczki krążka, pakując go do siatki. Miejscowe przed pierwszą przerwą mogły się pokusić o kontaktowe trafienie, ale Agata Kosińska stanęła na wysokości zadania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na początku drugiej części w zamieszaniu przed oświęcimską bramką najwięcej zimnej krwi zachowała Magdalena Łąpieś, z bliska wpychając krążek do siatki. W ostatniej odsłonie podopiecznym Henryka Zabrockiego nie udało się podwyższyć prowadzenia, ale i tak mają dobrą zaliczkę w perspektywie meczu we własnej hali.

- Wyjechaliśmy z Gdańska o północy z piątku na sobotę, bo spotkanie graliśmy o godzinie 13.45 Obawiałem się, że może mieć to jakiś wpływ na naszą dyspozycję. Początek był jednak piorunujący w naszym wykonaniu. Szybko zdobyliśmy gole i spokojnie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Duże brawa dla mojego zespołu. Za tydzień w Gdańsku trzeba postawić „kropkę nad i” i awansować do finału – powiedział szkoleniowiec gdańszczanek.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UKHK Unia Oświęcim – Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Kasprzycka – Krokuz 3, 0:2 Łapińska – Onyszczenko 10, 0:3 Łąpieś – Onyszenko 25.

GKS Stoczniowiec: Kosińska – Kamińska, Korkuz; Siejka, Kasprzycka, Błaszak – Podracka, Tokarska; Łąpieś, Onyszczenko, Łapińska – Jagnicka, Banaś, Grzelak.

fot. Henryk Zabrocki / Jerzy Zaborski Gazeta Krakowska
 

2021-06-15 10:16:38 Olivia areną najważniejszych imprez łyżwiarskich w Europie
2021-06-14 10:46:24 Powołania na zgrupowanie kadry juniorek U-18
2021-06-07 12:52:37 Sukces na miarę dekady
2021-05-30 17:31:52 Legenda Stoczniowca kończy pracę trenerską
2021-05-25 21:38:56 "Wiedźmin" poprowadził zajęcia w Olivii
2021-05-15 13:38:12 Hipertrening z Przemkiem Odrobnym
2021-04-09 15:55:09 Nie żyje Jarosław Waszak
2021-03-30 12:08:57 Kadrowiczki U-18 wystąp!
Ważne
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po