Hokej na lodzie
Aktualności

Pierwszy krok do wielkiego finału PLHK

2020-03-01 11:31:32

Nie było niespodzianki w pierwszym półfinale ekstraklasy hokeistek. UKHK Unia Oświęcim przegrała we własnej hali z GKS Stoczniowiec. Rywalizacja toczona do dwóch zwycięstw powinna się zakończyć w drugim meczu, w Hali Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W fazie zasadniczej oświęcimianki przegrały z gdańszczankami wszystkie mecze, nie zdobywając w nich nawet gola. Pewnie dlatego wyszły na lód nieco spięte, więc Dominika Krokuz z łatwością objechała bramkę, a po jej podaniu przed pole bramkowe, do siatki trafiła Katarzyna Kasprzycka. Później, po strzale Tatiany Onyszenko, Julia Łapińska dopadła odbitego od poprzeczki krążka, pakując go do siatki. Miejscowe przed pierwszą przerwą mogły się pokusić o kontaktowe trafienie, ale Agata Kosińska stanęła na wysokości zadania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na początku drugiej części w zamieszaniu przed oświęcimską bramką najwięcej zimnej krwi zachowała Magdalena Łąpieś, z bliska wpychając krążek do siatki. W ostatniej odsłonie podopiecznym Henryka Zabrockiego nie udało się podwyższyć prowadzenia, ale i tak mają dobrą zaliczkę w perspektywie meczu we własnej hali.

- Wyjechaliśmy z Gdańska o północy z piątku na sobotę, bo spotkanie graliśmy o godzinie 13.45 Obawiałem się, że może mieć to jakiś wpływ na naszą dyspozycję. Początek był jednak piorunujący w naszym wykonaniu. Szybko zdobyliśmy gole i spokojnie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Duże brawa dla mojego zespołu. Za tydzień w Gdańsku trzeba postawić „kropkę nad i” i awansować do finału – powiedział szkoleniowiec gdańszczanek.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UKHK Unia Oświęcim – Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Kasprzycka – Krokuz 3, 0:2 Łapińska – Onyszczenko 10, 0:3 Łąpieś – Onyszenko 25.

GKS Stoczniowiec: Kosińska – Kamińska, Korkuz; Siejka, Kasprzycka, Błaszak – Podracka, Tokarska; Łąpieś, Onyszczenko, Łapińska – Jagnicka, Banaś, Grzelak.

fot. Henryk Zabrocki / Jerzy Zaborski Gazeta Krakowska
 

2020-08-10 20:06:42 Zapach zimy latem
2020-07-16 08:50:35 Gdańsk gospodarzem ME w short tracku!
2020-07-15 09:20:01 Nie żyje prof. Stanisław Kuś
2020-07-03 08:23:53 Gdański Klub Hokejowy SA z licencją na grę w PHL
2020-06-28 22:01:28 Świętowali jubileusz 50-lecia
2020-06-26 21:00:18 GKS Stoczniowiec Gdańsk skończył 50 lat!
2020-06-05 17:51:15 Ruszyły przygotowania do sezonu łyżwiarskiego
2020-06-02 17:35:34 Lodowisko w Hali Olivia po raz pierwszy zamrożone już w czerwcu
Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po