Hokej na lodzie
Aktualności

Chłopak na medal

2018-10-18 21:23:20

Rafał Grycner co raz bliżej startów na najwyższym poziomie. Łyżwiarz szybki GKS Stoczniowiec z toru krótkiego szykuje formę na najbliższe Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Giżycku. Głównym celem przygotowań są jednak grudniowe zmagania prestiżowego Pucharu Świata, które w tym roku odbędą się w Azji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walka Rafała Grycnera o pełny powrót na lód trwała blisko dwa lata. Panczenistę Stoczniowca z uprawiania łyżwiarstwa szybkiego wykluczyły dwie poważne kontuzje kolana. Sportowiec stanął jednak na nogi i w styczniu tego roku powrócił do treningów. Swoim talentem błysnął już w marcu, kiedy właściwie bez przepracowania okresu przygotowawczego został młodzieżowym wicemistrzem Polski (na drugą lokatę zawodnika GKS Stoczniowiec złożyły się następujące wyniki: 5. miejsce na 1000 metrów, 3. pozycja na 500 metrów oraz 1. lokata na 1000 metrów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zostałem doceniony przez sztab szkoleniowy reprezentacji oraz swój klub macierzysty, który wspierał mnie w trudnych momentach. Dzięki swojej determinacji powróciłem nie tylko do uprawiania sportu, ale również do kadry narodowej, co dla wielu jest marzeniem. W tym roku brałem już udział w zgrupowaniach w Białymstoku i w  niemieckim Dreźnie, w najbliższą niedzielę ponownie udaje się na Podlasie, gdzie odbędzie się kolejna akcja szkoleniowa organizowana przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego – mówi stoczniowiec.org.pl Rafał Grycner.

W Białymstoku Rafał Grycner po raz pierwszy od startu sezonu 2018/2019 nie będzie trenować indywidualnie, a z całą grupą zaproszonych na zgrupowanie reprezentantów.

- Przed wyjazdem do Drezna skupiony właściwie byłem na jeszcze jednym zabiegu, który wykonałem na początku września. Chodziło o wycięcie blizn z operowanego kolana. Później w Niemczech byłem jeszcze na tyle osłabiony, że nie mogłem na 100 procent trenować z pozostałymi kadrowiczami. Na zawody do Sanoka pojechałem, po zaledwie sześciu treningach na lodzie – opowiada łyżwiarz.

Podczas Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Sanoku Rafał Grycner wśród seniorów zajął 10. miejsce.

- W kolejnej odsłonie OZR w Giżycku, które odbędą się pod koniec października, na pewno będzie lepiej. Czuje, że wracam do formy. W Białymstoku przez tydzień będę przygotowywać się w gronie najlepszych zawodników w Polsce. Dlatego jestem optymistą. Nie udało mi się zakwalifikować na pierwsze zawody PŚ, które odbędą się za oceanem, wierzę, że uda mi się w grudniu pojechać do Azji. I to jest mój cel – wskazuje Grycner.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Liczymy, że Rafał Grycner będzie lokomotywą naszego klubu, wzorem dla młodych zawodników uczęszczających na zajęcia sekcji short track. W swojej sportowej karierze przeszedł bardzo wiele. W tej chwili wychodzi powoli z dołka, także mamy nadzieję, że to co go spotkało już się nie powtórzy, a będzie tylko lepiej – powiedziała trenerka Grycnera w Stoczniowcu, Agnieszka Bagińska.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypomnijmy, że GKS Stoczniowiec do 31 grudnia 2018 roku zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarstwa szybkiego. Część środków na realizację przedsięwzięcia, za pośrednictwem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki, resztę dołożył GKS Stoczniowiec. 

W bezpłatnych zajęciach, które już ruszyły, a które kontynuowane będą do końca grudnia, mogą brać udział dzieci w wieku 10-15 lat. Zajęcia sportowe odbywać się będą w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki (godz. 17.30-19.00).

- Wierzymy, że spośród dzieci biorących udział w szkoleniu, znajdą się zawodnicy niezwykle uzdolnieni i utalentowani, którzy w przyszłości mogliby właśnie pójść w ślady Rafała Grycnera i reprezentować barwy Stoczniowca na najwyższych rangą imprezach krajowych, a także Polskę podczas zmagań międzypaństwowych - wskazuje Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

Szczegółowych informacji udziela trenerka GKS Stoczniowiec – Agnieszka Bagińska [500 467 438].

 

2021-12-03 09:39:20 Olivia krajową stolicą „synchronu”
2021-12-01 09:00:00 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 04-05.12.2021 roku
2021-11-29 13:45:22 Mazur i Stormowska jadą do Pekinu!
2021-11-28 13:51:20 Hokeistki Stoczniowca wiceliderem PLHK
2021-11-27 23:59:59 Paul Kalkbrenner rozpalił halę Olivia
2021-11-24 22:53:30 UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12
2021-11-19 16:22:14 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 20-21.11.2021 roku
2021-11-11 22:55:01 Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 13-14.11.2021 roku
Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12

GKS Stoczniowiec informuje, że w dniu 27 listopada 2021 roku zostają odwołane zajęcia szkółki łyżwiarstwa.

OGÓLNODOSTĘPNE ŚLIZGAWKI W DNIACH 04-05.12.2021 ROKU

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 04-05.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po