Hokej na lodzie
Aktualności

Chłopak na medal

2018-10-18 21:23:20

Rafał Grycner co raz bliżej startów na najwyższym poziomie. Łyżwiarz szybki GKS Stoczniowiec z toru krótkiego szykuje formę na najbliższe Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Giżycku. Głównym celem przygotowań są jednak grudniowe zmagania prestiżowego Pucharu Świata, które w tym roku odbędą się w Azji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walka Rafała Grycnera o pełny powrót na lód trwała blisko dwa lata. Panczenistę Stoczniowca z uprawiania łyżwiarstwa szybkiego wykluczyły dwie poważne kontuzje kolana. Sportowiec stanął jednak na nogi i w styczniu tego roku powrócił do treningów. Swoim talentem błysnął już w marcu, kiedy właściwie bez przepracowania okresu przygotowawczego został młodzieżowym wicemistrzem Polski (na drugą lokatę zawodnika GKS Stoczniowiec złożyły się następujące wyniki: 5. miejsce na 1000 metrów, 3. pozycja na 500 metrów oraz 1. lokata na 1000 metrów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zostałem doceniony przez sztab szkoleniowy reprezentacji oraz swój klub macierzysty, który wspierał mnie w trudnych momentach. Dzięki swojej determinacji powróciłem nie tylko do uprawiania sportu, ale również do kadry narodowej, co dla wielu jest marzeniem. W tym roku brałem już udział w zgrupowaniach w Białymstoku i w  niemieckim Dreźnie, w najbliższą niedzielę ponownie udaje się na Podlasie, gdzie odbędzie się kolejna akcja szkoleniowa organizowana przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego – mówi stoczniowiec.org.pl Rafał Grycner.

W Białymstoku Rafał Grycner po raz pierwszy od startu sezonu 2018/2019 nie będzie trenować indywidualnie, a z całą grupą zaproszonych na zgrupowanie reprezentantów.

- Przed wyjazdem do Drezna skupiony właściwie byłem na jeszcze jednym zabiegu, który wykonałem na początku września. Chodziło o wycięcie blizn z operowanego kolana. Później w Niemczech byłem jeszcze na tyle osłabiony, że nie mogłem na 100 procent trenować z pozostałymi kadrowiczami. Na zawody do Sanoka pojechałem, po zaledwie sześciu treningach na lodzie – opowiada łyżwiarz.

Podczas Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Sanoku Rafał Grycner wśród seniorów zajął 10. miejsce.

- W kolejnej odsłonie OZR w Giżycku, które odbędą się pod koniec października, na pewno będzie lepiej. Czuje, że wracam do formy. W Białymstoku przez tydzień będę przygotowywać się w gronie najlepszych zawodników w Polsce. Dlatego jestem optymistą. Nie udało mi się zakwalifikować na pierwsze zawody PŚ, które odbędą się za oceanem, wierzę, że uda mi się w grudniu pojechać do Azji. I to jest mój cel – wskazuje Grycner.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Liczymy, że Rafał Grycner będzie lokomotywą naszego klubu, wzorem dla młodych zawodników uczęszczających na zajęcia sekcji short track. W swojej sportowej karierze przeszedł bardzo wiele. W tej chwili wychodzi powoli z dołka, także mamy nadzieję, że to co go spotkało już się nie powtórzy, a będzie tylko lepiej – powiedziała trenerka Grycnera w Stoczniowcu, Agnieszka Bagińska.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypomnijmy, że GKS Stoczniowiec do 31 grudnia 2018 roku zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarstwa szybkiego. Część środków na realizację przedsięwzięcia, za pośrednictwem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki, resztę dołożył GKS Stoczniowiec. 

W bezpłatnych zajęciach, które już ruszyły, a które kontynuowane będą do końca grudnia, mogą brać udział dzieci w wieku 10-15 lat. Zajęcia sportowe odbywać się będą w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki (godz. 17.30-19.00).

- Wierzymy, że spośród dzieci biorących udział w szkoleniu, znajdą się zawodnicy niezwykle uzdolnieni i utalentowani, którzy w przyszłości mogliby właśnie pójść w ślady Rafała Grycnera i reprezentować barwy Stoczniowca na najwyższych rangą imprezach krajowych, a także Polskę podczas zmagań międzypaństwowych - wskazuje Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

Szczegółowych informacji udziela trenerka GKS Stoczniowiec – Agnieszka Bagińska [500 467 438].

 

2018-11-15 22:25:07 Nadchodzą norweskie posiłki
2018-11-13 19:41:20 Hokeistki Stoczniowca w składzie reprezentacji kraju
2018-11-12 14:13:13 Austria zwycięzcą gdańskiej edycji EIHC
2018-11-08 09:53:08 Czas na EIHC w Gdańsku. Wejściówki od 10 złotych
2018-11-07 15:08:52 Nie żyje Marek Bąk
2018-11-06 20:35:11 W ten weekend więcej ślizgania w Olivii
2018-11-05 20:59:28 Jest wreszcie program szkolenia dla polskiego łyżwiarstwa figurowego. Twórcą dokumentu Mirosław Plutowski
2018-11-04 16:49:15 Młodzik w Łodzi na remis
Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkółek w październiku  i listopadzie 2018 roku. Ze względu na mecze Polskiej Hokej, przystąpienie Klubu GKS Stoczniowiec do programu "Chodź na łyżwy - Polska Łyżwa" oraz orgazniację Turnieju EIHC harmogram zajęć prezentuje się następująco 

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po